Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Akkoyun ve Şengül Olmasa </br>Bu Kulüp Çoktan Batardı!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Akkoyun ve Şengül Olmasa
Bu Kulüp Çoktan Batardı!

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
25.03.2016 / 16:24


Öncelikle çoğu insanın bilmediği, bilenlerinde menfaat uğruna sustukları gerçeklerden bahsederek başlayacağım. Sarıyer, ekonomik anlamda çok vahim konumlardan bugün kü durumlara geldi. Başkan Akkoyun'un sayesinde kulüp düzlüğe çıktı. Biz beğenmesekte geçtiğimiz yılları baz aldığımızda sportif anlamda da yavaş yavaş iyiye gidiş söz konusu. Fakat bunları dile getirirken elimizdeki potansiyeli niçin daha iyi değerlendiremedik? Bunu da irdelemek gerekiyor! Bu sene Sarıyer'in 1. olarak Spor-Toto 1. lige çıkması gayet normal sonuç olarak gözükürken, yaşanan bu düşüş ve yıkım tüm camiayı endişeye sevketti. (Detaylı analizleri daha sonra ki yazılarımda yapacağım)

VEFALI SARIYERLİLER BİRLİK OLMALI

Kulüp üzerinde resmen kabus gibi dolaşan dış güçlerin tehdidi, maalesef Sarıyer'in yükselişine büyük darbe vuruyor. O zaman aklımıza ister istemez Başkan Saffet Akkoyun, Başkan Vekili Hakan Şengül'ün ve camiaya yeni katılmasına rağmen verdiği destekle özel bir konuma gelen Ferhat Göçer'in büyük bir aşkla mücadelesinin ne kadar önemli olduğu gerçeğini görüyoruz. Hele hele Akkoyun ve Şengül'ün sabırla ve Sarıyerlilik duruşuyla nasıl mücadele verdiğine bir kez daha şahitlik ediyoruz. Çok uzun yıllardır Sarıyer'e hizmet veren Başkan Akkoyun ve Başkan Vekili Şengül tek kelimeyle onurlandırılması gereken vefalı Sarıyerlilerdir. Saffet Akkoyun ve Hakan Şengül'ün yanında görmekten mutluluk duyacağım eski başkanlardan Mustafa Hepanıl'ın da ne büyük bir Sarıyerli olduğunu en iyi bilenlerdenim. Bu saydığım isimlerin Sarıyer Spor Kulübü'nde birlikte çalışmalarını umut ediyorum.

TAM BAĞIMSIZ SARIYER SPOR KULÜBÜ

Kulübümüze değer katan, kulübümüzü anası gibi, çocuğu gibi seven insanlara ihtiyacımız var. Yönetici sıfatında kulübe hiç bir faydası olmayan veya beş kuruş para verip protokolde hava basan, ihale kovalayan, iş peşinde koşan yalakalara ve densizlere daha fazla tahammül edemeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Ayrıca kulübün, Sarıyer Belediyesi ile tüm ilişkilerinin kesilme zamanı artık gelmiştir. Tam bağımsız Sarıyer Spor Kulübü'nü oluşturan isimler Sarıyer'in tarihine altın harflerle yazılacaktır. AKP, CHP veya MHP hiç farketmez. Siyasetin futbolla işi sınırlandırılmalıdır. Takım kötü giderken belediye başkanlarının tribünde küfür yemelerini normal karşılamıyorum. Şükrü Genç, ilçe insanına güzel hizmetler sunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda Yusuf Ziya Öniş Stadı'nda yaşanan tablonun bir benzerini daha yaşamak hiç istemem... Sarıyer Spor Kulübü kendi ayakları üstünde duracak yapıyı oluşturmalıdır. Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Spor Kulübü'ne destek verecekse otopark için yer vermelidir. Plajların bir bölümünü kulübe vermelidir. Bu ve benzeri destekler kulüpler için kalıcı kazanç demektir. Bir insanın eline balık vereceğine, bir olta ver... O insan ekmeğini kendi elleri ile kazansın! Kimseye muhtaç olmasın...

SAĞLAM TEMELLER HEMEN, ŞİMDİ ATILMALIDIR!

Ayrıca belediyeden para gelecek diye bekleyen hiç bir kulüp başarılı olamaz. Kafasını çalıştırmayan, üretemeyen, sistemli hareket etmeyen bir kulübün geleceği olamaz. Uzun lafın kısası taşıma su ile değirmen dönmez. Zaten dönmüyor... Kulüpler tam bağımsız olmalıdır. Bunun için yürekli ve ne istediğini iyi bilen güçlü bir yönetime ihtiyacımız vardır. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e desteklerinden dolayı teşekkür edilmeli ve bir plaket ile onurlandırılmalıdır. Ve artık belediye ile tüm ilişkiler bitmelidir. Önümüzdeki kongrede Saffet Akkoyun, Hakan Şengül kafa kafaya verip, Sarıyer'in geleceğini inşaa etmenin ilk temellerini atmalıdırlar. Sarıyer'den menfaat beklemeyen isimlerin birlikte hareket etmeleri çok önemli. Bu kulüp nasıl başarıya ulaşır? Detaylı bir manifesto çizilmelidir. Acilen... Hemen Şimdi. 

Yazarın Diğer Yazıları