Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bahri Hoca Ders Almıyor, Rezalet Futbol Devam Ediyor
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bahri Hoca Ders Almıyor, Rezalet Futbol Devam Ediyor

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Teknik Direktör Bahri Kaya kötü oynayıp kazandığı maçlardan ders çıkarmalıdır diye defalarca uyardım. Maalesef Bahri hoca şampiyonluk yolunda, Sarıyer’i nasıl oynatacağını hala öğreneme
22.12.2014 / 11:09


Bandırmaspor maçından sonra tüm Sarıyer camiası kenetlenmiş ve şampiyonluk yolunda umutlanmıştı. Ayrıca kupada oynanan Beşiktaş maçı uzun yıllardır Sarıyer’de yaşanmayan futbol coşkusunu hepimize tattırmıştı. Fakat herkesin gözden kaçırdığını ben geçen hafta Bandırma maçından sonra üstüne basa basa söyledim. Sarıyer kötü futbol oynuyor. Teknik Direktör Bahri Kaya kötü oynayıp kazandığı maçlardan ders çıkarmalıdır diye defalarca uyardım. Bugsaşspor mağlubiyeti bağıra bağıra geldi. Maalesef Bahri hoca şampiyonluk yolunda, Sarıyer’i nasıl oynatacağını hala öğrenemedi.

Sarıyerli Futbolcular Antremanlarda İyi Çalışmıyor

Öncelikle Sarıyerli futbolcular iyi kondisyona sahip değiller. Sarıyer, rakiplerine maçın belli bölümlerinde yalancı pres yapıp, gölge markajlarla zamanı öldürüyor. Bugsaşspor maçında da ilk yarı diri gözüken bir Sarıyer varken, ikinci yarı sahada gezinen ve rakibe hiçbir süreçte baskı uygulamayan bir Sarıyer gördük. Ayrıca takımın içerisinde ciddi anlamda iletişim bozukluğu var. Futbolcular birbirleriyle çok az konuşuyorlar ve birbirlerini uyarma konusunda hiç çaba harcamıyorlar. Bugsaşspor maçının, önceki maçlardan farkı yoktu. Sarıyer yine istenen seviyede rakibe baskı kuramıyor. Bahri hoca iki forvet oyuncusuyla oynayarak yanlıştan doğruya dönmüş fakat bizlerde gördük ki, Sarıyer takımı baskılı futbol ve atak organizasyonlarında yine sınıfta kaldı. Antremanlarda futbolcuların iyi çalışmadığını ve yeterli düzeyde kendilerini kasmadıklarını üzülerek izliyorum. Bahri hoca bu takıma acilen, ayakta fazla top tutmamayı aşılamakla birlikte, her futbolcuya pas alma imkanını geliştirmesi için boş alanlara çıkma, markajdan kurtulma çalışmaları yaptırmalıdır.

Bahri Hoca Sarıyer’e, Bu Kadar Rezil Futbol Oynatmamalı

Sarıyer son oynanan maçta hepimize gösterdi. Bu takımın kanatları iyi işlemiyor. Eldeki futbolculardan en iyi ürünü ortaya çıkarmakta yine Bahri hocanın sorumluluğundadır. Bahri hoca Sarıyer’de teknik direktörlüğü kabul etmişse, hiçbir bahanenin arkasına sığınmaması gerekir. Çünkü Bahri hoca Sarıyer’i, bu futbolcularla kabul etti. Antremanlarda çeşitli atak organizasyonları denenmeli, hücuma tek paslarla, hızlı, çarpraz koşularla çıkılmalı ki rakibin tüm defans bloğu alt üst olsun. Ama Sarıyer takımı ölü gibi atağa kalkıyor. Hiçbir ofansif beceri yok. Bu takım şampiyonluğa gidiyor sevgili Bahri hoca... Şampiyonluğa oynayan takımlar aynen Bandırmaspor’un sana yaptığı gibi, rakip kaleyi abluka altına alıp en az 10 gol pozisyonuna giren takımlardır. Eğer maç kaybedeceksen savaşarak, üreterek ve maçın son düdüğüne kadar gol arayarak kaybedersin. Rakiplerinin puan kaybettiği haftada, hayati önem arz eden Bugsaşspor maçında Sarıyer kazanmak için hiçbir şey yapmadı. Bu kadar önemli maçta, ikinci 45 dakika resmen çöpe atıldı. Sarıyer bu kadar rezil futbol oynayamaz. Bahri Kaya'nın bu takıma bu kadar kötü futbol oynatmaya hakkı yok. Ayrıca altını çizmek istiyorum, Sarıyer forması giyen futbolcular, Sarıyer camiasına iyilik yapan hayırseverler değiller. Bu işten para kazanan profesyoneller. Aldıkları parayı hak etmek için maçın son dakikasına kadar savaşmak zorundadırlar. Aksi halde ruhsuz ve vicdansız bir kişilikten öteye geçemezler.

Sarıyer Haftada 1 Kez Belgrad Ormanı'na Gitmeli

Sarıyer takımının haftada 1 kez belgrad ormanında çalışmaya ihtiyacı var. Ormana gidin ağır antremanlar yapın demiyorum! Ormana gidin 6 km’lik parkurda hafif tempo düz koşu yapın. Son 500’de %80 tempoyla koşuyu tamamlarsınız. Açma germe hareketlerinden sonra, her futbolcu yapacakları 25 mt kısa mesafe depar çalışmalarıyla patlama yönlerini geliştirirler. Ormanda her hafta bu çalışma yapılmalıdır. Oksijen depomuz var ama değerini bilen yok. Tek kelimeyle yazık oluyor.

Fanatik Fenerbahçeli Bahri Kaya, Avukatlığa Soyundu

Bu arada şunu da belirtmek istiyorum! Bahri Kaya, Sarıyer-Beşiktaş maçından sonra yaptığı basın açıklamasında, ben Fenerbahçeliyim, Türk futbolunun değeri Emre Belözoğlu’na edilen küfürleri çarşı grubuna yakıştıramadım, ayıp ettiler gibi açıklamalarda bulundu. Bende Bahri hocaya diyorum ki, küfür her yerde küfürdür. Sahalarda bu kadar küfür ediliyor sesini çıkarmıyorsun da, Fenerbahçe’ye edilince niye haykırıyorsun. Sarıyer maçlarında da bir çok küfür ediliyor, sesini niye çıkarmıyorsun Bahri hoca! Kişilikli ve beyefendi duruşunla biliyoruz seni sayın hocam, sana yakışan herkese eşit davranmaktır. Emre Belözoğlu Türk futbolunda önüne gelene küfür ederken, hiç Emre'ye bu şekilde tepki gösterdin mi? Ayrıca Bahri Kaya'nın, Sarıyer’in teknik direktörlük koltuğunda otururken, ben Fenerbahçeliyim demesi de hiç hoş olmadı. Bahri hocanın fenerli olduğunu herkes biliyor. Ne diye insanların gözüne soka soka Fenerbahçeli olduğunu haykırıyorsun sevgili hocam! Ne kadar doğru bilmiyorum ama Sarıyer’e hoca olmanızda, Fenerbahçe’nin efsane ismi Cemil Turan’ın büyük payı olduğu bana gelen bilgiler arasında. Bu durumdan dolayı bir vefa borcu gibi düşünüp, Fenerbahçe’nin avukatlığına soyunmanızı da fazlasıyla manidar karşıladığımı bilmenizi isterim!!!

 

Yazarın Diğer Yazıları