Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 6 HAFTALIK SABIR VE SAĞDUYU </br>SARIYER'E HUZUR GETİRİR... </br>GÜN BİRLİK OLMA </br>VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

6 HAFTALIK SABIR VE SAĞDUYU
SARIYER'E HUZUR GETİRİR...
GÜN BİRLİK OLMA
VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR!

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner Yazdı...
24.12.2021 / 10:24


Biz Sarıyerliler Türkiye'nin hiçbir ilçe halkına benzemeyiz.

Biz Sarıyerliyiz!!!

Zor günde kenetlenmeyi başaran; birlikten, beraberlikten, dostluktan, vefadan oksijen depolayan bir inanışın topluluğu olduğumuzu asla aklımızdan çıkarmamalıyız.

Sarıyer, Cumartesi günü kendi sahasında Hekimoğlu Trabzon ile karşı karşıya gelecek.

Ligde oldukça zor günler geçiren beyaz martılar 13 hafta sonunda topladığı 12 puanla 15. sırada yer alırken, Trabzon Hekimoğlu ise lider Sakaryaspor ile beraber 29 puanla zirveyi paylaşıyor.

Ben burada çok önemli bir anektod sunmak istiyorum.

Sahada sergilenen vasat futbol tüm Sarıyerlileri derinden üzdüğü kadar Başkan Saffet Akkoyun'u da fazlasıyla kahrediyor...

Ancak oynanan her yeni maç Sarıyerli futbolcular için beyaz bir sayfa açmak adına büyük bir şans olarak önümüzde duruyor.

Burada en önemli unsur biz Sarıyerlilerin tribündeki duruşu olacaktır!

İyi günde herkes Sarıyerli!

Önemli olan bu meşakkatli, bu sıkıntılı günlerde takımına sahip çıkmaktır...

Tribünleri doldurmak ve skora bakmaksızın takımına destek vermek için muazzam bir fırsattır bu zorlu günler...

Sarıyer'in vefalı taraftarı yine büyük bir sorumluluk alacaktır. Bundan zerre şüphem yok.

Zaten öyle bir zaman diliminden geçiyoruz ki, şuan itibariyle eldeki mevcut kadro yapılanması ile ligin devre arasına kadar sabır göstermekten başka çaremiz yok.

Ligin ilk yarısının bitmesine 6 hafta kaldı.

Bu altı haftayı tüm Sarıyerliler olarak birlik-beraberlik duygusuyla ve sağduyulu bir anlayışla geçirmemiz en sağlıklı ve en mantıklı davranış şekli olacaktır.

Şuan için başka bir alternatifimizin olmadığı net olarak ortada duruyor.

O halde yapmamız gereken tek şey, ligin devre arasına kadar sükunet içinde kenetlenip, elimizde yer alan mevcut futbolcuların olabildiğince moral-motivasyonunu en üst seviyeye çıkarmak olmalıdır.

Devre arasında Başkan Saffet Akkoyun'un kaliteli ve üst düzey yetenekli önemli isimleri kadroya dahil edeceğinin net bilgisine ulaştım.

Mevcut takımda ise ciddi bir operasyon yapacağını öğrendim...

Nihayetinde bu geçiş dönemini mümkün mertebe en az hasarla atlatmamız ve Sarıyerliler olarak saha skorları ne olursa olsun provokatif amaçlı bir takım kişilerin tahriklerine kapılmamamız gerekmektedir.

Kaldı ki Hekimoğlu müsabakasından sonra önümüzdeki maçları şöyle bir gözden geçirdiğimiz de dişimize göre diyebileceğimiz takımlar ile karşılaşacağız.

İnegöl deplasmanı, Niğde ile içerde, ardından Adıyaman deplasmanı, akabinde evimizde Afyon maçı ve ilk yarının son haftası Diyarbekir ile deplasmanda kozlarımızı paylaşacağız.

Bu rakipler karşısında seri galibiyetler yakalayabileceğimizi, en azından ciddi bir puan ortalaması elde edeceğimizi düşünüyorum.

Sarıyerliler olarak üstümüze düşen görev iyi günde takımımızı nasıl büyük bir heyecanla destekliyorsak, geçirdiğimiz bu zorlu dönemin sorumluluğunda hareket etmeli ve takımımızın yanında yer almalıyız.

Galip gelebiliriz, berabere kalabiliriz veya mağlup olabiliriz.

Skor ne olursa olsun, maçın sonunda futbolcuları tribüne çağırıp moral vermek, bir hafta sonra oynanacak müsabaka için fevkalâde güçlü bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır.

Bir de böyle deneyelim!

Belki çok farklı bir manevi hava yakalarız.

Aidiyet duygusu denen kavram bu kez futbolcular üzerinde etki edebilir...

Biz Sarıyerliler olarak Türkiye'nin hiçbir ilçe halkına benzemeyiz.

Biz Sarıyerliyiz...

Biz 1997 tarihinde süper ligde küme düştüğümüzde (o gün ben sahada top toplayıcıydım). O tarihten bu güne kadar çok sayıda badireler atlatmış koca bir camiayız...

Zor günde kenetlenmeyi başaran; birlikten, beraberlikten, dostluktan, vefadan oksijen depolayan bir inanışın topluluğu olduğumuzu asla aklımızdan çıkarmamalıyız.

Sarıyer Spor Kulübü'nü resmen bataklığın içinden çekip kurtaran, 10 yıllık süre içinde cebinden şahsi olarak (dolar bazlı hesap yaparsak) 80 milyon lira gibi olağanüstü bir rakamı Sarıyer'e bağışlayan Başkan Saffet Akkoyun'un, bu zorlu günleri atlatmamızda 'yine büyük bir sorumluluk alarak' gövdesini taşın altına koyacağına ve üstümüzde ki kara bulutları dağıtacağına olan inancımız tamdır.

Fakat her şeyi başkandan ve yönetimden beklemeyelim.

Bizler de üstümüze düşen görevleri sabırla, sevgiyle, hoşgörüyle ve metanetle yerine getirmeye devam edelim.

Başka Sarıyer Yok!!!

Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları