Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ARTIK HER GÜN YENİ BİR GÜN
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ARTIK HER GÜN YENİ BİR GÜN

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer de yeni bir güneş doğuyor... Artık, Sarıyer’in gerçek tarafsız sesi, Sarıyer Yenigün Gazetesi Sarıyerlilerin hizmetinde.
17.10.2012 / 03:19


Sarıyer de yeni bir güneş doğuyor... Artık, Sarıyer’in gerçek tarafsız sesi, Sarıyer Yenigün Gazetesi Sarıyerlilerin hizmetinde. Biz Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak bilgiyi toplama, haberleştirme ve yorumlama konusunda dürüst, adil ve cesur olmak gerektiğine inanıyoruz. Bağımsız davranmayı ve kamuoyunun bilme hakkı dışında hiçbir çıkara hizmet etmemeyi savunuyoruz. Kaynaklarımıza, konu ettiğimiz şahıslara ve meslektaşlarımıza saygılı davranmayı ve hesap verebilmeyi temel ilke ediniyoruz.

Gazeteciler sıfatıyla yaptığımız mesainin ayrımcılık ve düşmanlıktan arınmış olacağını; haksızlığa, manipülasyona, tektipleştirmeye veya nefret söylemine yol açmayacağını; haberi yorumdan ayırmak konusunda büyük dikkat göstereceğimizi samimiyetle taahhüt ediyoruz.

Ancak bu temel gazetecilik ilkelerine bağlı kalarak ülkemizdeki gazeteciliğin prestijini ve kalitesini koruyabilir ve arttırabiliriz. Başlıca motivasyonumuz habercilikteki hatalarımızı asgariye indirmek ve günün haberlerini Sarıyer kamuoyuna adil, dengeli ve doğru şekilde aktarmaktır.

Biz Yenigün Gazetesi olarak aşağıdaki etik kodlara ve mesleğimize dair yol gösterici ilkelere bağlı kalmayı taahhüt ediyoruz:

- Gerçeği aramak ve bildirmek.

- Zararı asgariye indirmek

- Bağımsız davranmak

- Gerçeklik ve doğruluk


Gazeteciler bilgiyi toplama, haberleştirme ve yorumlama konusunda dürüst, adil ve cesur davranmalıdır. Kamuoyuna hizmet en başta gelen amaçları olmalıdır.

Gerçeği eksiksiz ve şeffaf bir şekilde yansıtmak gazetecinin temel görevidir. Bilgileri net bir şekilde ortaya koymalı, soru işaretlerine, kafa karışıklığına ve manipülasyona yol açabilecek tüm olumsuzluklardan uzak durmalıyız.

Sarıyer Yenigün Gazetesi, din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin tüm Sarıyerlilerin sahipleneceği bir gazete olacaktır.

HALKIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Saygılarımla;

Yazarın Diğer Yazıları