Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şükrü Genç erkek gibi çıkıp konuşmalıdır
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şükrü Genç erkek gibi çıkıp konuşmalıdır

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Şükrü Genç erkek gibi korkusuzca çıkıp Gülperi Özdemir ve Metin Günseren'i neden görevden aldığını kamuoyuna açıklamalıdır.
05.08.2013 / 06:22


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç son günlerde yine gündem yarattı. Sarıyer Belediyesi’nde bir çok önemli kişiye açılan yolsuzluk ve rüşvet davasında, ağır ceza mahkemesinde yargılanacak isimler arasında, kendisininde olması hem şahsı adına hemde asırlık çınar CHP adına kara bir leke olarak görülüyor.. Dikkat ettiğim bir konu var ki Şükrü Genç Belediye Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk andan itibaren skandallar patlak vermeye başladı. Sayın başkan sıcak koltuğunda henüz cicim aylarındayken belediye başkan yardımcıları istifa ederek Şükrü Genç’e güven duymadıklarını göstermişlerdi.

Verdiği hiçbir sözü tutmayan bir Belediye Başkanı:

Göreve gelmeden önce seçim vaatlerinde halka verdiği tüm sözleri unuttu. Tapuları vereceğiz dedi fakat sözünü tutmadı, vatandaşın gözünü boyamaktan vazgeçmedi! Sarıyer Spor Kulübü süper ligde olacak, yeri daima orasıdır dedi… Fakat Sarıyer Spor Kulübü hala 2. Lig'de ve 4 senedir küme düşme hattında perişan halde sürünüyor! Şükrü Genç, Sarıyer halkı belediyeye geldiğinde tüm birimleri aynı çatı altında bulsun, işini rahatça görsün dedi ve İstinye Park’ın hemen arkasına Belediye Sarayı’nın temelini attı ancak bu açılış gösterişten öteye geçemedi. Senelerdir o temelde hiçbir çalışma yapılmıyor ve halk bir kez daha kandırılmanın üzüntüsünü yaşıyor! Şükrü Genç göreve başladığında normal sayının çok üzerinde (600-700 kişi) işçi alımı yaptığı ve Sarıyer Belediyesi’ni (5 yıl sonunda) yaklaşık 60 milyon zarara uğratacak bir bütçe ortaya çıktığı Sarıyer Meclisinde bir çok kez tartışıldı! 

Bu konunun vahim tarafı ise Şükrü Genç 60 milyon gibi bir parayı çarçur ediyor ve ardından Sarıyer Meclisinden 10 milyon lira borçlanma yetkisi istiyor! Sarıyer Belediyesi maalesef bu kadar kötü yönetiliyor. Vatandaşın dışarıdan gözlemlediği gerçek bu!

Şükrü Genç’e dikkat ediyorum CHP Sarıyer İlçe Örgütü ile devamlı olarak kavga halinde… Aynı partinin belediye başkanı olarak ilçe örgütüne daha fazla sahip çıkacağına, tam tersine devamlı olarak huzursuzluk yaratıyor ve bu durum parti içinde çok ciddi ayrılıklara sebebiyet veriyor.

Şükrü Genç’in bir diğer fiyaskosu ise belediye bünyesinde görev alan kişiler arasında istikrarı sağlayamamış olmasıdır. Belediye başkanları değişti, Kendi özel kalemleri değişti, birimlerde müdürler değişti, personeller değişti ve daha bir çok değişim gerçekleşti. Bu durumdan dolayı belediyede görev yapan insanlar huzursuzluklarını ve memnuniyetsizliklerini bir çok kez dile getiriyorlar.

Belediye Başkanlığını eline yüzüne bulaştırdı:

Ve yaşanan son olaylara geçelim. Sarıyer Belediyesi'nde önemli isimler, şuan itibariyle 7 Kasım tarihinde yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarıyla 14 kişinin yargılanacağı ağır ceza mahkemesine çıkacak. Yargılanacak isimler arasında Şükrü Genç’te var… Yani anlayacağınız belediye başkanlığını eline yüzüne bulaştıran bir isim olarak hafızalara kazınan sayın başkan maalesef çok daha kötü bir durumla karşı karşıya kaldı. Tüm bu gelişmeler sıcağı sıcağına devam ederken bir baktık ki Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hesap İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir’i ve Hesap İşleri Müdürü Metin Günseren’i görevden aldı.

Şükrü Genç erkek gibi çıkıp konuşmalıdır:

Şükrü Genç, 2 yakın korumasını, Gülperi Özdemir ve Metin Günseren’in görev yaptığı ek hizmet binasına göndererek, 5-6 güvenlik görevlisi ile bu isimlerin binaya alınmamasını sağlıyor. Bu güne kadar isimleri tek bir şaibeye karışmayan ve halk tarafından sevilen bu iki ismin gördüğü bu çirkin ve kaba muamele herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Şükrü Genç bu iki ismi neden görevden aldıysa acilen açıklama yapmalıydı! Bu kadar önemli bir karar verip ardından susup koltuğunda rahatça oturuyorsan o zaman bu halk senin karakterinden şüphe eder. Şükrü Genç erkek gibi korkusuzca çıkıp bu konuyu kamuoyu ile paylaşmalıdır. Geçen her gün şaibeleri beraberinde getiriyor ve hem Gülperi Özdemir hemde Metin Günseren zan altında kalıyor. Bu iki ismin görevden alınmasını sağlayan suçları varsa bu hemen açıklanmalıdır, aksi takdirde ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmeyecektir.

(Şükrü Genç bunu nasıl başardı anlayamıyorum? Fakat şu yaşanan olaylarda görülen o ki, bu kadar çok yanlışı ardı ardına yaparak herkesi kendinden nefret ettirdi.) 

ŞÜKRÜ GENÇ’E AÇIK MEKTUP:

SAYIN BAŞKAN TÜM İYİ NİYETİMLE SİZİ UYARIYORUM… ARTIK VİCDANINIZLA HESAPLAŞIN! YOLSUZLUK VE RÜŞVET SUÇUNDAN AĞIR CEZADA YARGILANAN ŞAHSINIZA VE KANKALARINIZA TOZ KONDURMUYORSUNUZ FAKAT İSİMLERİ HİÇBİR ZAMAN ŞAİBEYE KARIŞMAMIŞ İNSANLARI ZAN ALTINDA BIRAKIYORSUNUZ! BU DAVRANIŞ ŞEKLİ MAALESEF NE İNSANLIĞA NEDE ADAMLIĞA SIĞAR… BEN SİZİ DAİMA DÜRÜST VE ADAM GİBİ ADAM OLARAK HATIRLAMAK İSTERİM. ACİLEN ORTAYA ÇIKIN VE HERŞEYİ DÜRÜSTÇE BASINA ANLATIN. SARIYER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TEKRAR ADAY ADAYI OLACAĞINIZ ŞU GÜNLERDE, VİCDANINIZLA HESAPLAŞMANIZI YÜCE ALLAHTAN NİYAZ EDİYORUM! 

Yazarın Diğer Yazıları