Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bence Futbolcu Kadar </br>Yönetci Transfer Edelim
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bence Futbolcu Kadar
Yönetci Transfer Edelim

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Spor Kulübü'nde, bu sezonun ilk yarı performansına baktığımızda maalesef başarısız geçen 5 aylık bir tablo karşımıza çıkıyor.
04.01.2017 / 10:54


Sarıyer Spor Kulübü, istifa eden teknik direktör Taner Taşkın’ın yerine eski teknik direktörü Bahri Kaya ile anlaştı. Bu sezonun ilk yarı performansını değerlendirdiğimizde maalesef başarısız geçen 5 aylık bir tablo karşımıza çıkıyor.

Bunda en büyük pay kuşkusuz istifa eden teknik direktör Taner Taşkın’a aittir. Çünkü sezon başında ne istediyse, Başkan Saffet Akkoyun tarafından yerine getirildi. Çok güzel bir zaman dilimi önünde vardı ve bu zamanı kendine göre en iyi şekilde değerlendirmişti. Kamp dönemi de gayet olumlu geçmişti. Yapılan transferler tamamen Taner Taşkın’ın isteği doğrultusunda gerçekleşmişti. Şimdi tüm bunları niye söylüyorum! Arkadaşlar, bu kulübün başkanı Saffet Akkoyun, diktatör diye eleştiriliyor. Takımın transferleri ve sportif anlamda her şeye müdahale ediyor şeklindebelli bir kesimden tepki görüyor. İşte bu sene müdahale etmedi, daha mı iyi oldu! Teknik direktörüne güvendi, transferleri ona bıraktı, daha mı iyi oldu? Başkan Akkoyun, bence kulübü gayet başarılı yönetiyor. Hem idari hem de sportif olarak kötü durumda değiliz. Ancak doğal olarak hedefimiz şampiyonluk olduğu için hayal kırıklığı yaşıyoruz bu bir gerçek! Fakat hayal kırıklığı yaşıyoruz diye bu değerli başkanı kaybedersek, bölgesel amatör lige uzanan bir yolculuk yaparız. Bu sözüme İnanmayan varsa bir kez daha aklı selim düşünmesini bekliyorum! Çünkü kulübümüze sahip çıkan kimse yok. Dışarıda herkes atıp tutuyor. İş icraata geldiğinde bir tane adam bulamıyoruz!

Bizim en büyük sıkıntımız yönetim kadrosu… Farkındaysanız yönetim kurulumuz çok zayıf. Maddi manevi destek çıkan belki 2, bilemedin 3 kişi var. Başkan Vekili Ferhat Göçer ve As Başkan Ali Genç, Saffet Akkoyun’un şuan itibariyle destek gördüğü ender yöneticiler. Başkan Saffet Akkoyun’a Mustafa Hepanıl gibi Sarıyer’i ve kulübü çok seven bir yol arkadaşı lazım. Bu kulüpte Hepanıl tarzı önce başkanlık yapmış ardından yöneticilik görevini kabul etmiş kaç isim daha var bilmiyorum. Mustafa Hepanıl’da ne kibir, ne de makam hevesi var. Hepanıl’ın tek isteği Sarıyer’i büyük bir kulüp haline getirmek. Alt yapısı sağlam bir temel oluşturmak. Hepanıl gibi projeleri olan, alt yapıya önem veren, sistemi ve idareyi iyi analiz eden bir yönetici kulübe çok şey katar. Bizim bence futbolcu transferinden önce bu tarz yöneticiler transfer etmemiz lazım. Mustafa Hepanıl’ı ikna etmek, tamamen başkan Saffet Akkoyun’a kalıyor. Ayrıca belirtmek isterim ki, sezon başında istifa eden Hakan Şengül ve Serkan Torun’un yeri doldurulamadı. Bu iki ismi, Sarıyer Spor Kulübü mumla arıyor. Eğri oturalım, doğru konuşalım… Kulüpte Torun ve Şengül gibi hizmet eden kaç adam var? Ayrıca A takımın antreman yaptığı Zekeriyaköy futbol sahasının soyunma odasında sıcak sular akmıyor. Futbolcular terli terli kulüp binasına kadar otobüs ile gelip, kulüpte duş alıyorlar. Bu rezilliğe kim dur diyecek. Trajikomik olaylar yaşıyoruz.

ALTYAPI DA AYNI REZİLLİK SÖZKONUSU

Altyapıya bakıyorsun, lig maçlarının oynandığı Orhan Keçeli Sahası’nın soyunma odalarının doğalgazı çalışmıyor. Bu saha Gençlik Spor Müdürlüğü’ne ait… Ancak Sarıyer Spor Kulübü burayı kullanıyorsa, paşa

lar gibi bazı bakımlarını üstlenecek. Futbolcular maçtan sonra duş alacaklar ama sıcak su akmıyor! Sahanın taraftar tuvaleti yok, futbolcuları izlemeye gelen yakınları, futbolcuların soyunma odasında ki tuvaleti kullanıyor! Soyunma odaları buz gibi. Yazıklar olsun. Bu nedir Allah Aşkına? Çocuklarımızı hasta etmeye ne hakkınız var? Sarıyer Spor Kulübü’nde alt yapıdan sorumlu yöneticisi, bu önemli meseleyi neden çözüme kavuşturmuyor? Genç futbolcularımızın sağlığı her şeyden önemli değil mi! Bu olaydan Başkan Saffet Akkoyun’un haberi var mı? Yöneticiler neden çalışmıyor, neden bu kadar sorumsuz davranıyorlar! Sarıyer Spor Kulübü’ne iş yapmaya gelmediler mi! Bu konunun takipçisi olacağım. En kısa zamanda sorunun çözülmesini ben sağlayacağım. Altyapıdaki tüm genç futbolcu kardeşlerime söz veriyorum.

BAHRİ KAYA İLE BEYAZ BİR SAYFA AÇALIM

Takıma gelince… Bahri Kaya başarısız olduğu bir sezonun ardından Sarıyer’deki görevinden ayrılmıştı. İki yıl aradan sonrageri döndü. Hayırlı olsun. Başkan Akkoyun’a kovduğun adamı neden geri alıyorsun diye sormayacağım. Çünkü o gün aşı tutmaz, bugün tutar. Futbol bu… Göreve yeni başlayan Bahri Kaya’ya destek vereceğim. Onunla birlikte temiz bir sayfa açalım. Tüm camia kenetlensin takıma sahip çıkalım. İşler kötü giderse yine eleştirimizi yapalım. Ancak bize ve taraftarlara düşen görev, yeni hocaya sahip çıkmaktır. Bu arada takıma kesinlikle transfer şart. Forvet, stoper ve ofansif bir ortasaha oyuncusu almamız gerekiyor. Bahri Kaya’nın başarılı olmasını istiyorsak, en az 3 oyuncu transfer edilmelidir. Ve ne olursa olsun sezon sonunda yeni bir yönetim kurulu ile Başkan Akkoyun yola devam etmelidir.

Herkese hayırlı seneler.

 

Yazarın Diğer Yazıları