Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Saffet Akkoyun Her Türlü Övgüyü Hak Ediyor
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Saffet Akkoyun Her Türlü Övgüyü Hak Ediyor

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Uzun yıllardır tüm Sarıyer taraftarının özlemini çektiği zirve mücadelesi ve iyi futbol, maça gelen seyirciyi fazlasıyla mutlu ettiğini söyleyebiliriz.
11.10.2018 / 12:42


Uzun yıllardır tüm Sarıyer taraftarının özlemini çektiği zirve mücadelesi ve iyi futbol, maça gelen seyirciyi fazlasıyla mutlu ettiğini söyleyebiliriz. Sezona yenilenmiş yönetim kadrosuyla başlayan ve Hakan Şengül, Serkan Torun gibi iki önemli futbol adamıyla yeni bir serüvene çıkan Başkan Saffet Akkoyun’un ne kadar önemli bir hamle yaptığını hep birlikte gözlemliyoruz. İki yöneticinin hakkını fazlasıyla önemsediğim için buradan dile getirmek istedim fakat tüm yönetim kurulu kadrosunu lige iyi başlamalarından dolayı kutluyorum. Bundan sonra önemli olan rehavete kapılmadan yola devam etmektir. Konsantrasyon ligin son maçının son düdüğüne kadar aynı ciddiyetle sürdürülmelidir. Herkes elini taşın altına sokunca farklı bir Sarıyer izliyoruz.

SEZON SONUNA KADAR BU YÜKSEK TEMPO DEVAM ETMELİ

Sarıyer Teknik Direktörü Serdar Bozkurt’un hırslı ve mücadeleci yapısının dışında görüyoruz ki artık teknik ve taktik konularda da müthiş gelişme göstermiş. Oyuncuların sahada ki maçı kazanma arzusu, sahanın her yerinde yaptıkları pres gerçekten bu yaş ortalamasına göre fazlasıyla başarılı. Sarıyer istediğinde oyunun temposunu yükseltiyor, istediğinde düşürüyor. Bu tempo ayarlama konusu 2. Ligde bir takım için fazlasıyla lüx… Bu açıdan değerlendirdiğimizde Sarıyer’in bu tecrübeli oyuncu kadrosunu bir araya getiren Başkan Saffet Akkoyun’u bir kez daha kutluyorum. Transferde önemli işler yapılmış bu ortada. Tek endişem ve korkum Sarıyerli futbolcuların sezon sonuna kadar bu yüksek tempo ile mücadele edebileceği ile ilgili kafamda ki soru işaretidir? Umuyorum ve bekliyorum ki Sarıyer sezon sonuna kadar bu mücadeleci oyun yapısını ve soğuk kanlılığını hiçbir zaman kaybetmez inşallah. Sarıyer formasını terleten tüm futbolcular bu sezon giydiği formanın hakkını veriyor. Ancak bazı oyuncular var ki gerçekten yürekleri ile beraber her şeylerini sahaya koyuyorlar.

BAŞARI ANCAK BİRLİK VE BERABERLİKLE GELİR

Kaleci Ali Türkan fevkalade kurtarışlar yapıyor ve takım arkadaşlarına öz güven aşılıyor, geçen sezon yokları oynayan ama bu sezon kendisine sihirli bir değnek değmişcesine kabuk değiştiren ve resmen süper lig performansı ortaya koyan Yaser Yıldız, takımın hem abisi, hem beyni hem de dinamosu Serkan Balcı, orta saha bölgesini bir maestro gibi yöneten ve aynı zamanda terinin son damlasına kadar savaşan Hüseyin Bak, nerede ne yapacağı hiç kestirilemeyen ve rakip takımlar için maçın her anında tehlike arz eden Ali Küçik ve diğerleri… Evet beş hafta sonunda lideriz ve inşallah bu rüya hiç bitmez. Zirvede kalmaya, iyi ve mücadeleci futbol ortaya koymaya devam edelim ve tüm camia olarak kenetlenelim. Başarı ancak birlik ve beraberlik ile gelir. Tüm Sarıyerliler olarak kulübümüze ve takımımıza sahip çıkalım.

 

Yazarın Diğer Yazıları