Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SAFFET AKKOYUN BÜYÜK ŞANS
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAFFET AKKOYUN BÜYÜK ŞANS

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Spor Kulübü’nde yaşanan son süreci değerlendirirken, gözüme çarpan en önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
16.04.2014 / 17:59


Sarıyer Spor Kulübü yıllardır borç batağının dibinde kıvranıyor. Gelen tüm başkanlar iyi niyetleriyle çalıştılar, uğraştılar fakat su yüzüne çıkan tablo da gördük ki, sportif başarı sağlanamadığı gibi bir de kulüp borçlar yüzünden perişan hale getirildi. Eski dönemlerin kulüp başkanları yaptıkları yanlış uygulamalarla Sarıyer’i resmen bitirme noktasına getirdi. İki sene öncesine kadar Sarıyer Spor Kulübü’ne neredeyse her gün haciz memurları geliyordu.

SAFFET AKKOYUN KULÜBÜN İTİBARINI KURTARDI

Saffet Akkoyun başkan olduktan sonra ise her şey tersine döndü. Dönemin Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Mehmet Akdağ’dan kalan yüklü miktarda ki borçların hepsini, Başkan Saffet Akkoyun ödedi. Akkoyun, Cebinden o kadar ciddi paralar harcadı ki, bir de kulübün borçlarına karşılık evini ipotek ettirdi. Kulübün iki yıl öncesine kadar toplam 6 milyon borcu vardı. Bugün ise borç tutarı yalnızca 2 milyon. Bu 2 milyonluk borç ise vergi dairesine ve SSK’ya olan borçlar. Daha da önemlisi bu boçlar yapılandırılarak taksitlerle artık düzenli olarak ödeniyor. Markete, nalbura, tatlıcıya, balıkçıya, fırıncıya kısacası uçan kuşa, herkese borcu olan Sarıyer Kulübü, bugün Saffet Akkoyun’un sayesinde itibarını ve onurunu kurtarmış durumda. Küçük esnaflara dahi ciddi borçlar yapan eski yönetimlerin bu borçlarını da Başkan Akkoyun ödedi. Sportif anlamda ise başarının önümüzdeki sezon kesinlikle geleceğini umuyorum. Başkan Akkoyun, 2 yıllık dönemde kulübün borçlarını temizleyerek sportif başarının önünü açmış gözüküyor. Bu 2 yıllık dönemde tecrübe kazandı ve sportif olarak yaptığı hatalardan ciddi dersler çıkardı. Artık Sarıyer için güneşli günlerin ve başarılarla dolu bir sezonun temelleri atılıyor.

ŞÜKRÜ GENÇ VE SAFFET AKKOYUN GÜÇ BİRLİĞİ YAPARSA, SARIYER ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ŞAMPİYON OLUR

Bu süreçte Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e de çok ciddi görevler düşüyor. Şükrü Başkan’ın sporu çok sevdiğini biliyorum. Aynı zamanda Sarıyer Spor Kulübü’ne 5 yılık dönemde ciddi katkılarda bulundu. Fakat artık çok daha ciddi ve profesyonel şekilde bu konu ele alınmalı. Saffet Akkoyun gibi bir başkanı bu kulüp bir daha zor bulur. Değerleri kaybedince değil, yanımızdayken farkına varmalıyız. Ayrıca şu konuyu da açıklığa kavuşturmak gerekir; Kulübün ciddi giderleri var. Her ay yaklaşık 250 bin lira gideri olan bir kulüp kesinlikle bazı kurumlardan destek almalıdır. 18 veya 25 Mayıs’ta yapılacak olan kongrede birlik beraberlik sergilenmeli ve bütünlük oluşturulmalıdır. Şükrü Genç, Saffet Akkoyun’la el ele verip güç birliği yaptığı takdirde, Sarıyer önümüzdeki sene kesinlikle altın sezonunu yaşar. Umut ediyorum ki Şükrü Başkan ve Saffet Başkan hırslı ve kararlı duruşlarını yine gösterirler. Sarıyer’in başarısı için bu güce mutlak surette ihtiyaç var.

Yazarın Diğer Yazıları