Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bahri Kaya korkaklığı bırakıp </br>Erkek gibi hücum etmeli
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bahri Kaya korkaklığı bırakıp
Erkek gibi hücum etmeli

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Ailecek 75 yıllık Sarıyerliyiz… Sarıyer aşığı bir insanım… Türkiye Futbol Federasyonu’nda 10 sene maç yönetmiş bir hakemim. Futbolu çok seviyorum ve futbol benim yaşam tarzım olmuş
17.03.2015 / 00:00


Ailecek 75 yıllık Sarıyerliyiz… Sarıyer aşığı bir insanım… Türkiye Futbol Federasyonu’nda 10 sene maç yönetmiş bir hakemim. Futbolu çok seviyorum ve futbol benim yaşam tarzım olmuş… Tüm bunların gölgesinde size bir şey itiraf edeceğim. Ben, Sarıyer maçlarını büyük bir ızdırapla izliyorum. Eğer benim işim gazetecilik olmasa ve sizlere kamu yararı adına hizmet vermesem şu rezil takımı izlemeye stada gitmem. Sezon öncesi gayet güzel bir kadro kuruldu. Devre arası da birkaç takviye ile devam edildi. Şansımıza 2. Lig Kırmızı Grup resmen dökülüyor. Lider takımla, ligin sonuncusu arasında futbol olarak çok büyük bir fark yok. Burada önemli olan takımların iyi antreman yapması ve teknik direktörlerin ne olursa olsun takım üzerinde ki etkisinin üst seviyede olmasıdır.

FUTBOLCULAR ANTREMANDA ÇALIŞMIYOR, SAHADA DA KOŞMUYOR

Bahri Kaya’nın antremanlarını dikkatlice izliyorum, ben hayatımda bu kadar kalitesiz ve laubali bir antrenör görmedim. Futbolcular antremanda tam performanslarını vererek çalışmıyorlar. Teknik direktör Bahri Kaya’da onların bu haline müdahale etmiyor. Yaptırdığı taktik antremandan tutun da, performans yenileyici çalışmalara kadar hiç birinde doğru çalışma gerçekleştiremiyor. Maç performansına bakıyorum, aynı antremanda ki gibi, ne kolektif bir oyun var, ne tam sahaya yayılan bir anlayış nede ortasaha da ve rakip saha da yapılan bir pres. Hiçbir şey yok. Son haftalarda oynanan maçları ele aldığımızda şunu rahatlıkla görebilirsiniz. Sarıyer top rakipteyken neredeyse 60 metrede futbol oynuyor. Top rakipteyken bu mesafenin kısalması ve dar alanda oynanması şart. Orta saha resmen dökülüyor. Hem Soner hemde Mustafa iyi antreman yapmadığı için sahada yürüyorlar. Cemre zaten koşmuyor, o zaman senin direnç gücün ne olur! Futbolcuların hiç biri iyi çalışmıyor. Eser’e dikkat edin ciddi düşüş yaşıyor. Güney ve Gökhan hep vasat… Fırat sezer ve Fırat Arıkan’ın varlığı yokluğu belli değil… Yaşar istikrarsız, bir gün iyi, bir gün kötü… Eray?, Mert?, Emre Karaman?... Analizlerini yaptığım tüm bu futbolcular kötü olsa 2. Ligde oynamazlar. Benim yaptığım tespitlere göre teknik direktör Bahri Kaya, antrenörlükten soğumuş. Mesleğinden bıkmış bir vaziyeti var.

SARIYER SPOR KULÜBÜ BABANIZIN MALI DEĞİLDİR! HERKES AYAĞINI DENK ALSIN!

Dikkat ediyorum Sarıyer kendi evinde oynadığı maçlarda da rakibe baskı kuramıyor. Bunun nedeni geniş mesafede oynanan futboldur. Hem takım çabuk yorulur, hem de futbolcular istediklerini yapacak yardımlaşmayı arkadaşlarından alamazlar. Ben bu hocadan ümidi kestim… Yapılması gereken bir an önce teknik direktör Bahri Kaya ile yolları ayırmaktır. Bu kadar basit hatalar yapıp, istekli ve azimli bir görüntü vermeyen antrenörden hayır gelir mi? Allah Aşkına! Sarıyer önümüzdeki hafta oynayacağı maçı kazansa ne olacak? Günlük skor neticelerine göre hareket ettiğimiz sürece Sarıyer hiçbir zaman şampiyon olamaz. Başkan Saffet Akkoyun’a gerçekten üzülüyorum. 3 senedir Sarıyer Spor Kulübü için canını dişine takıp savaşıyor ve kulübü maddi anlamda resmen diriltti. Tek hatası futbolu yönetecek gerçek bir futbol uzmanıyla çalışmamasıdır. Sarıyer Spor Kulübü’nde yöneticilik yapan şahıslara az-çok her neyse maddi desteklerinden dolayı teşekkür ederken, bir yandan da uyarıda bulunmak istiyorum. Elinizin hamuruyla futbol şubesine direkt etki ediyorsunuz ve Sarıyer Spor Kulübü’nü resmen amatör bir kulüp haline getiriyorsunuz. Futbol topunu görse bomba diye karakola götürecek yöneticiyi, elinden tutup bir de basından sorumlu yapmak Sarıyer’e ihanettir.

Sarıyer Spor Kulübü’nde yöneticilik sadece para vermekten ibaret zannediliyor. Yazık arkadaşlar, çok yazık. Yönetim kurulu dediğin her yöneticinin mesleğiyle ilgili fayda sağlayacağı bir düzen gerektirir. Sarıyer’in kurtuluşu yöneticilerin yalandan 3-5 kuruş verip 5. Veya 6. lıkla övünmesi midir? Herkes ayağını denk alsın! Sarıyer Spor Kulübü kimsenin babasının malı değildir! Sarıyer 5. Olursa bayram yapacak bir camia tüm Sarıyer’i rencide eder. Bizim tarihimizde böyle rezilliklere yer yok! Sarıyer’in şu an ki konumunu başarı olarak gösteren bazı yöneticiler var… Bu şahısları şiddetle kınıyorum. Sarıyerli olmak, Sarıyer için canını dişine takmaktır. Suni başarılarla yan gelip yatmak değil...Herkes kendine çeki düzen versin.

Yazarın Diğer Yazıları