Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KADER HAFTASI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADER HAFTASI

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Mehmet hoca ve Sarıyerli futbolcuların bu maça kader maçı gözüyle bakmaları şart. Her hangi bir puan kaybında şampiyonluk şanslarının fazlasıyla azalacağını bilerek mücadele etmeliler...
08.03.2016 / 00:00


Önce Hatayspor maçı ile ilgili eleştirilerimi aktaracağım sonra kader haftası Ümraniye deplasmanı hakkında görüşlerimi bildireceğim. 2-0 kazanılan Hatayspor maçından çıkartılacak çok dersler var. Mehmet Birinci bu maçın analizini ciddiye almalıdır. Gerek ilk yarıda gerekse ikinci yarıda Hatayspor'un mutlak gol pozisyonları vardı. Sarıyer ise maçın genelinde tempo yapamazken, rakibini hiç bir dakika baskı altına alamadı. Cemre Atmaca'nın attığı iki golde rakibin fahiş hataları vardı. Birinde stoper, kaleciye geri pası verirken top kısa düştü ve Cemre bu hatayı iyi değerlendirdi. İkinci golde ise Cemre 30 metreden vurdu. Top tıngır mıngır giderken kaleci tam manasıyla skandal bir hata yaparak, kaleye giden topu auta gidiyor zannedip bırakması futbol sahalarında pek karşılaştığımız bir gol değildi. Ayrıca Oğuz'un müthiş performansı bu maçın kaderini değiştirdiğini söylemeliyiz. Oğuz takıma katıldığı günden itibaren gerek takım arkadaşlarına gerekse maçı izleyen tüm Sarıyerlilere büyük güven veriyor. Oğuz, Hatayspor maçında olağanüstü performans sergilemeseydi, bu maçı Sarıyer'in kazanma şansı hiç yoktu!

Şimdi şu konuyu iyi değerlendirelim. Her takım iyi oynayarak kazanmaz. Bazen kötü de oynayacaksın. Ancak hedefi şampiyonluk olan Sarıyer'in kendi evinde oynarken rakipleri karşısında daha tempolu ve kollektif bir futbol sergilemesi gerekmez mi? Mehmet hocaya en fazla güvenenlerden biri benim! Fakat Mehmet hoca acilen kalan şu son 9 hafta da oynanan futbolu daha ofansif bir anlayışa getirmelidir. Sağ bek Eray ve sol bek Kağan maçın hangi dakikasında atağa çıktılar? Sağ ve sol bekleri atağa çıkmayan, rakibe bu tehdidi yaşatmayan bir takım ancak böyle şans golleri ile maçı galip bitirir. Maçı orta saha da sıkıştırarak 1-0 olsun benim olsun zihniyeti son haftalarda bizi hayal kırıklığına uğratabilir! Maçın belli bölümlerinde rakibe tam saha pres yaparak sahasına hapsetmeyen, stoperleriyle birlikte oyunu rakip sahaya yıkıp, kanat akınlarına yön vermeyen bir takımın şampiyon olması çok zor. Kalan son 9 haftada tüm çalışmalar gol atmak için olmalıdır.

KANATLAR İYİ KULLANILMIYOR

Takımın en hızlı oyuncusu Serkan Çalık rakip stoperlerin arasında kayboluyor. Serkan Çalık'ın orada işi ne? Serkan Çalık'ın sağ kanatta veya sol kanatta kendini unutturması şart. Kanatlarda oynamalı ve pozisyon icabı ceza sahasına yardım etmelidir. Fakat Serkan tam tersini yapıyor. Rakip takımın defans bloğu içine kendini hapsedip ortadan kayboluyor. Şunu da anlayamıyorum! Serkan Çalık takımın en kısa boylu oyuncularından biri olmasına rağmen kendisine her maç havadan en az 8-9 kez top gönderen arkadaşlarının beyninden şüphe etmeye başladım. Bu nasıl bir futbol mantalitesi! Mehmet hoca, sen futbolcularınla maçtan önce ne konuşuyorsun Allah aşkına... Futbolcularla maç toplantısında ne konuşuyorsun da futbolcuların saha da bu kadar mantık dışı işlere imza atıyor?

BERABERLİĞİN YENİLMEKLE EŞ DEĞER OLDUĞU BİR MAÇ!

Gözlemlediğim bir başka önemli konu ise, pas alışverişinde topu arkadaşına atan oyuncu derhal boş alana çıkıp kendine pozisyon alması gerekirken, pası arkadaşına attıktan sonra sorumluluğunun bittiğini zannetmesi... Sahada pas yapamayan Sarıyerli oyuncuların en büyük eksiği, pası atan oyuncunun kendine geniş alan yaratmamasıdır. Mehmet hoca, Ümraniyespor maçına kadar bu eksiklerin birazını düzeltebilirse Sarıyer, Ümraniye'den zaferle ayrılabilir. Sarıyer bu basit futbol hatalarına devam ederse hüsran kaçınılmaz olur. Ümraniyespor takımı müthiş pas yapan, rakibi bezdiren ve çapraz atılan toplarla rakibi şaşırtan özelliklere sahip. Mehmet hoca ve Sarıyerli futbolcuların bu maça kader maçı gözüyle bakmaları şart. Her hangi bir puan kaybında şampiyonluk şanslarının fazlasıyla azalacağını bilerek mücadele etmeliler. Beraberliğin yenilmekle eş değer olduğu bir maça çıkacağız. Mehmet hoca takıma cesur futbol oynatmalı...

ÜMRANİYE'DEN ZAFERLE AYRILIN TARİHE GEÇİN

Sarıyer halkı olarak şampiyonluğu çok istiyoruz. Benim şahsi kanaatim Ümraniyespor'u yenersek biz bu işi bitiririz. Önümüzde artık hiç bir takım duramaz. Sarıyerli futbolcu kardeşlerime sesleniyorum. Sarıyer'in tarihine geçecek müthiş bir seri yakaladınız... Bu galibiyetler serisini devam ettirerek bu kulübü şampiyonluğa taşırsanız, Sarıyer taraftarı da sizi omuzlarında taşır. Ümraniye maçında ciğerlerinizin tüm sınırlarını aşın. Her biriniz iki kişilik koşun. Korkmadan atağa çıkıp rakibe baskınızı ve bu maçı ne kadar çok istediğinizi hissettirin. Siz üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirin, kaybederseniz de canınız sağolsun diyelim. Ancak sakın unutmayın! Sarıyer Spor Kulübü'nün tarihine geçmek, kariyerinize bir şampiyonluk eklemek istiyorsanız bu maç belki de hayatınızın final maçı... Bunu asla unutmayın ve terinizin son damlasına kadar, maçın son düdüğüne kadar savaşçı ruhunuzu kaybetmeyin. Maçtan sonra bizi sevinçten ağlatın.

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

Etiketler: KADER HAFTASI
Yazarın Diğer Yazıları