Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER’İN MİLLİYETÇİ GENÇLİĞİ <P />GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLEMEZ
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER’İN MİLLİYETÇİ GENÇLİĞİ

GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLEMEZ

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
İlçemizde vatanını, milletini koruyan vatandaşlar maalesef günah keçisi ilan edildi.
10.11.2014 / 12:12


İlçemizde vatanını, milletini koruyan vatandaşlar maalesef günah keçisi ilan edildi. Kısa bir zaman önce Sarıyer Spor Kulübü’nün iki yardımcı antrenörü Erdal Ergörmüş ve Ramazan Erin, facebook üzerinden terör örgütü PKK’yı destekleyen açıklamalarda bulunmuştu. Bu duruma öfkelenen ve PKK destekçisi antrenörlerin kulüpten kovulmasını isteyen Sarıyerli vatandaşlar, Sarıyer Spor Kulübü yöneticileri tarafından dikkate dahi alınmadı. Sonrasında gelişen olayda ise Sarıyerli vatandaşlar kulüp tesislerinin önünde tepkilerini göstermek için toplandılar. Bu esnada vatandaşları sakinleştirmek için dışarı çıkan Teknik Direktör Turhan Özyazanlar, yumruklu saldırıya uğradı. Vatan haini iki yardımcı antrenörün yüzünden, Teknik Direktör Turhan Özyazanlar’ın burnu iki yerinden kırıldı ve Turhan hoca 14 gün rapor almak zorunda kaldı. Evet sevgili arkadaşlar şiddet hiçbir zaman çözüm yolu değildir. Evet bir adamı yumrukla darp etmek veya bir adamı öldürmekle sorunlar çözülemez. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Ne olursa olsun yaşanan bu olay Sarıyer Spor Kulübü tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Ancak bu kara lekeyi sağlayan, antrenöre yumruk atan vatandaşlar değil, terör örgütü PKK’nın destekçisi olan iki antrenöre görev veren, ekmek veren, Sarıyer Spor Kulübü’nün yöneticileridir.

AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN KANI HALA KURUMADI

Unutulmamalıdır ki aziz şehitlerimizin kanları hala kurumamıştır. On binlerce eve düşen ateş, Türk milletinin ve vatan sevgisiyle yanıp tutuşan bu ülkenin gerçek sahipleri olan milliyetçi gençlerin evine de düşmüştür. Bu kadar hassas olan bir zaman diliminden geçerken, internet üzerinden PKK propagandası yapan antrenörlerine göz yuman Sarıyer’in yöneticileri maalesef tarifi kabul edilemez büyük bir hata yapmıştır. Bu olaydan dolayı çıkıp Aziz Türk milletinden özür dilemelerini beklerdim fakat bir özrü dahi çok gördüler. Türk milletinin bölünmez bütünlüğünün tehdit altında olduğu bir dönemde, spor kulüpleri çok daha bilinçli ve kararlı adımlar atmak zorundalardır. Hiç kimsenin unutmaması gereken bir gerçek var. Sarıyer sahipsiz değildir. Vatan hainlerine ses çıkartmayacak, sinmiş, bezmiş bir Sarıyer gençliği görmek isteyen ahmaklar, her defasında darbe yemeye mahkum olacaklardır. Sarıyer’in gençliği vatanına ve milletine her zaman sahip çıkmıştır ve sonsuza dek bu milliyetçi ruh var olmaya devam edecektir.

STADA GİREMEME CEZASI VERİLMESİ SKANDAL BİR KARARDIR

Her hangi bir maç günü değil, stadla veya stad çevresi olayı ile bağdaştırılacak bir konu da yok… Nasıl olur anlayamıyorum; Teknik Direktör Turhan Özyazanlar’ın saldırıya uğradığı bu olay, Sarıyerli taraftarlar tarafından gerçekleştirildi denildi ve böyle rapor tutuldu. Tutulan bu raporlar neticesinde Sarıyer halkından bazı kişiler suçlu bulunarak stadlara girememe cezası aldı. Ve bundan böyle bu vatandaşlar Sarıyer maçının oynandığı saatlerde karakola çifte imza atarak maça gitmediğini ispat edecek.

Sevgili Cumhuriyet Savcısı ve pek muhterem Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü… Siz resmen elmayı, armutla karıştırıyorsunuz! Yaşanan bu hadise, her hangi bir maç esnasında olmuyor. Bu hadisenin stad olayları ile bir ilgisi de yok. Yani holiganlık veya taşkınlık yapan taraftar profili burada geçerli sayılamaz. Bu olay yalnızca adli olay açısından geçerli olabilir. Ve ceza verilecekse hem adli, hem de sportif ceza verilemez. Çünkü bu olayın spor olaylarıyla bir ilgisi yoktur.

KARAKOL İLE KULÜP ARASINDA Kİ MESAFE ARABAYLA 20 SANİYE FAKAT SARIYER POLİSİ OLAYIN OLDUĞU AN YİNE KAYIPLARDA

Kaldı ki olay günü, kulübe tepki göstermeye giden Sarıyerlileri görmemek veya görmezden gelmek Sarıyer’in polisine yakışmadı. Olay olduktan sonra olay yerine gelen polisler, artık vatandaşlar tarafından güven duyulmuyor. Sarıyer Merkez karakolu ile kulüp binası arasındaki mesafe arabayla 20 saniye… Evet bu kadar yakın mesafe… Ancak bizim polisimiz her zaman ki gibi olay bittikten sonra polis olduğunu hatırlıyor. Yazık!!! tek kelimeyle üzüntü verici. Hani önleyici hizmetler! Sizin isminizde önleyici hizmetler yazmıyor mu? Bu cümleyi hiçbir zaman önemsemediniz değil mi? Polisimiz yıllardır neyi önledi Allah aşkına! İnanın ben tedbiri önceden alınmış tek bir olay hatırlamıyorum. Daima olay biter, ölen ölür, sonra polis gelir. Ne diyelim, bunlara en güzel şu söz söylenir. “En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir”… Peki siz bu güne kadar neyi önlediniz sevgili polis arkadaşlar. 

 

Yazarın Diğer Yazıları