Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Saffet Akkoyun Onurlu Duruşuyla </br>Sarıyer'e Değer Katıyor
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Saffet Akkoyun Onurlu Duruşuyla
Sarıyer'e Değer Katıyor

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Spor kulübü bir sezonu daha yerinde sayarak bitiriyor. Maalesef şampiyonluk hayalleri bir sezon daha ertelendi.
21.04.2017 / 00:00

Sarıyer Spor kulübü bir sezonu daha yerinde sayarak bitiriyor. Maalesef şampiyonluk hayalleri bir sezon daha ertelendi. Ancak bugünkü tabloya baktığımızda çok kötü bir sezon geçirdiğimizi söyleyemem. Sadece Başkan Saffet Akkoyun tüm iyi niyetiyle çalışmasına rağmen, 5 yıldır kulübe katkı sağlayacak, maddi destek verecek ve kendine yoldaşlık yapacak bir yönetim kurulu oluşturamadı. Bu durum muhakkak can sıkıyor. Camia iyi bir yönetim kurulu bekliyor ama büyük ihtimalle bu sezon böylegeçilecek. Kulübe çok yakın biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Saffet Başkan yaşadığı onca sıkıntıya rağmen dik duruşunu koruması takdire şayan bir davranıştır. Akkoyun, tüm yükü omuzlarına alıyor ve çıktığı bu yolda, çok az destek görmesine rağmen büyük bir sabır gösteriyor.

Sarıyer'e gerçekten yakışan bir başkan profili çizen Akkoyun, övgüyü kesinlikle hak ediyor. Kendine olan özgüveni ve Sarıyer'i şampiyon yapacağına olan inancı bana fazlasıyla umut veriyor. Saffet Akkoyun'a herkesin destek vermesi gerekir. Çünkü Sarıyer tarihi, Akkoyun kadar hırslı ve bu kulübe cebinden 10 milyon lira harcayan bir başkan daha bulamaz. Kesinlikle bulamaz. Eğer şu durumda Saffet Akkoyun'un yerinde başka biri olsaydı, çoktan kulübü bırakıp kaçmıştı. Saffet Akkoyun bugün kulübü bıraksa, seneye 3. ligdeyiz... Geçmiş sezonlardan alınacak dersler var muhakkak. Geçmişi iyi analiz edip geleceğin Sarıyer'ini çok dikkatli inşaa etmeliyiz. Beyaz bir sayfa açmanın ve artık doğru işler yapmanın zamanı geldi. 5 yıllık tecrübe, kendini gösterecektir buna yürekten inanıyorum.
ŞÜKRÜ GENÇ, NE OLURSA OLSUN SARIYER'E SIRT ÇEVİRMEMELİ.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in de kulübe uzun zamandır destek vermediğini hesaba katarsak, Akkoyun'un tek başına mücadele verdiği net şekilde ortadadır. Ben özellikle Şükrü Genç'e seslenmek istiyorum... Sayın Genç, biliyorum ki uzun zamandır Saffet Akkoyun ile uyumsuz ve dargın bir ilişki içerisindesiniz. Ancak aranızda yaşadığınız dargınlığın acısını Sarıyer Spor Kulübü'nden çıkarmamalısınız. Siz Sarıyer'in liderisiniz. Size yakışan dargınlıkları, küskünlükleri unutmak ve Sarıyerliler için beyaz bir sayfa açmaktır. Saffet Akkoyun gerçekten kulübe maddi manevi büyük hizmetlerde bulundu. Bunun yanında tabi ki hataları ve eksikleri de oldu. Ama artık bir araya gelin ve iki arkadaş gibi Sarıyer Spor Kulübü'nün geleceğini inşa edin. Sizin bu aranızda ki kavga Sarıyer'e zarar veriyor. Belediye başkanı kulübün işleyişine karışmaz. Maddi yardım için kaynak yaratır ve kenara çekilir. Çünkü kulüplerin kendi başkanları vardır. Maddi destek sağlanıyor diye kulübe müdahale etmek, kulübün başkanını yok saymak hoş bir davranış değildir. Size yakışan Sarıyer Spor Kulübü'nün yanında yer almaktır. İşlerine müdahale etmek değil. Kulüp başkanı da her zaman, belediye başkanını onure etmelidir. Sarıyer için birlik olun. Aranızı açmaya çalışan dedikoducuları, karaktersizleri, laf taşıyan mikropları dinlemeyin, onların sözlerine itibar etmeyin. İşinize bakın, geleceğe odaklanın. Gerek Şükrü Genç, gerekse Saffet Akkoyun Sarıyer'in iyiliğini istiyor bundan şüphem yok. Ancak aranızda ki bu iletişim bozukluğu Koca Çınar Sarıyer'e kan kaybettiriyor... Sayın Genç, özellikle siz belediye başkanı olmanız münasebetiyle sağlam bir adım atın lütfen. Siz belediye başkanısınız, kişilere küsüp Sarıyer'e sırt dönemezsiniz. Nefsimizi temizlemenin ve egolarımızı yenmenin tam zamanıdır. Sarıyerlilere verdiğiniz sözü unutmayın Sayın Genç lütfen. Sarıyer Spor Kulübü, Sarıyer'in en büyük markasıdır. Bu büyük markayı tekrardan ayağa kaldırmanız sizin için bir görevdir.

Kulübe destek çıkmayacaksanız bunu çıkın herkese açıklayın. Herkes bilsin ki, Şükrü Genç kulübe destek çıkmıyor. Sarıyer Spor Kulübü'de ona göre yol haritasını çizer. İnsanları belirsiz bir işleyişin içine çekmeyin. Ama yok eğer desteğiniz olacaksa rica ediyorum, biraz acele edin.

Sezon başlamadan gereğini yapın ki, bir işe yarasın. Öyle değil mi? Haydi göreceğiz bakalım, Sarıyer'i kim ne kadar seviyor, hep birlikte göreceğiz inşallah!

 
Yazarın Diğer Yazıları