Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Hangi Yüzle Konuşuyorsun Mehmet Efendi!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hangi Yüzle Konuşuyorsun Mehmet Efendi!

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Spor Kulübü Eski Başkanı Mehmet Akdağ'ın, bir yerel gazetede yaptığı açıklamalar Sarıyer'de büyük tepki çekti. Akdağ "Başkan Saffet Akkoyun'un, kulübü kendine 3 milyon borçlandır...
14.03.2017 / 00:00


Sarıyer Spor Kulübü Eski Başkanı Mehmet Akdağ'ın, bir yerel gazetede yaptığı açıklamalar, Sarıyer'de büyük tepki çekti. Akdağ "Başkan Saffet Akkoyun'un, kulübü kendine 3 milyon borçlandırdığını, genel kurulda bunun hesabının sorulacağını, Sarıyer'in geleceğini kimsenin ipotek altına alamayacağını, Sarıyerlilerin Akkoyun'u affetmeyeceğini" söyledi. Akdağ'ın bu açıklamaları üzerine Sarıyer Spor Kulübü'nün bekası için gazetemiz, tüm okuyucularımızı bilgilendirmeyi görev edinmiştir. 

İŞTE MEHMET AKDAĞ'IN GERÇEK YÜZÜ...

2010-2011 yılında Sarıyer Spor Kulübü Başkanı olan Mehmet Akdağ, bulunduğu görev dahilinde kulübü maddi manevi perişan etmiş, kulüp resmen tuzağa düşürülmüştü. Aradan geçen 6 yıl da, Mehmet Akdağ sesiz kalmış, ortalıkta pek gözükmemişti. Bunun sebebi ise şahsına ait olumsuz tüm düşünceler unutulsun ve zaman herşeyi çürütsün politikasıydı. Ancak Akdağ'ın unuttuğu önemli bir gerçek vardı. Hiç kimsenin Sarıyer halkının aklıyla alay edemeyeceğini öğrenememiş olmasıydı. 

AKDAĞ BORÇLANDIRDI, AKKOYUN ÖDEDİ...

Mehmet Akdağ, Sarıyer Spor Kulübü'nde SGK borçlarını ödemeyen en zengin iş adamı olarak tarihe geçmiştir. Bunun neticesinde bir sonraki sene başkan seçilen Hayati Kaptanoğlu'nu yüklü miktarda SGK borcu altına sokmuştur. Zor şartlar altında gücü el verdiğince kulübü yöneten Kaptanoğlu'da, bir sonraki sene başkanlığı Saffet Akkoyun'a bırakmıştır. Akdağ'dan kalan bu SGK borçlarının ödenmesi ve bir bölümünün yapılandırılması için Saffet Akkoyun, kulübün borçlarına karşılık, kendi evini ipotek etti. O dönem Sarıyer Spor Kulübü büyük bir tehlike atlatmıştır. TTK, Medeni Kanun ve Borç Kanunu uyarınca dernek ve vakıfların geçmiş dönem borçlarını, o dönemin başkan ve yöneticilerine rücu ediyor. Bu yasa çerçevesinde Mehmet Akdağ, büyük suç işlediği kayıtlarda tespitli olarak yer almaktadır. Tüm bu yaşananlara rağmen, Hayati Kaptanoğlu ve Saffet Akkoyun, eski başkan Mehmet Akdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuyor ve Sarıyerlilik adına bu borcu Akkoyun kendi cebinden ödüyor.

Bir diğer önemli konu ise, yine eski başkan Mehmet Akdağ'ın bıraktığı gizli borç kasası. 2011 yılında başkanlığı, Hayati Kaptanoğlu'na devir ederken, kongre günü yaptığı konuşmada mevcut borçların dışında extra hiç bir borç eklemediğini söylemişti. Ancak görevi devir alan başkan Kaptanoğlu'nu ve yönetimini şok eden bir olay yaşandı. Kaptanoğlu, 1 milyon, 555 bin lira borç ile karşılaştı. Peki bu borç ne idi? Bu borçlar, Mehmet Akdağ'ın ödedim dediği futbolculara olan borçlar. Mehmet Akdağ, başkanlığı bırakır bırakmaz hemen futbolculara telefon açıp, İstinye'deki ofisine davet ediyor.

Bütün futbolcuların protokol sözleşmelerini ellerine veriyor ve istediğinizi yapın diyor. Protokolleri alan futbolcuların çoğu o dönemde, Sarıyer Spor Kulübü'nü hacize vermiş ve kulüp binasında haciz avukatları cirit atmaya başlamıştı. Sarıyer Spor Kulübü'nün düştüğü durumu hatırlayın! Ve kulübümüzü bu hale getiren, resmen Sarıyer'e ihanet eden Mehmet Akdağ'ın pişkinliğine bakın!

ÇAKALLARLA DANS...

Mehmet Akdağ'ın diğer skandallarına girmeyeceğim, sadece bu iki konunun vehametine bakar mısınız? Bu adam hiç utanmadan, hiç sıkılmadan, yüzü kızarmadan, Başkan Akkoyun'a ve mevcut yönetime çamur atmaya kalkıyor. Yalan ve yanlış beyanlarla halkı kandırmaya çalışan zihniyetler, kendi kazdıkları kuyuya, yine kendilerinin düşeceğini akıl edemiyorlar! Saffet Akkoyun, Sarıyer için cebinden 7 milyon lira harcamış, bunun 4 milyonunu bağışlamış... Bir zahmet bırakında 3 milyonunu kendine borçlandırsın... 

Adım gibi eminim ki, Saffet Başkan, zamanı geldiğinde o borcu da silecektir. Fakat Sarıyer Spor Kulübü'nden nemalanmak isteyen çakallar için bu önlem alınmalıydı... Saffet Akkoyun'da doğruyu yaparak, bu önlemi almış bulunuyor. Sarıyer Spor Kulübü'nü çakallara bırakacak değil ya...

Yazarın Diğer Yazıları