Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KOCAELİSPOR 0-0 SARIYER... MAÇIN HAKKI BU DEĞİLDİ!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KOCAELİSPOR 0-0 SARIYER... MAÇIN HAKKI BU DEĞİLDİ!!!

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sezonun ilk haftasında Kocaelispor ile deplasmanda karşı karşıya gelen Sarıyer, özellikle ilk yarıda olmak üzere yakaladığı çok net gol pozisyonlarını değerlendiremeyince bir puana razı oldu.
21.09.2020 / 00:00


Sezonun ilk haftasında Kocaelispor ile deplasmanda karşı karşıya gelen Sarıyer, özellikle ilk yarıda olmak üzere yakaladığı çok net gol pozisyonlarını değerlendiremeyince bir puana razı oldu. 

Kocaelispor'un 20 milyon lira harcayarak yaptığı önemli transferlere rağmen sahada Sarıyer'in bariz oyun üstünlüğü göze çarptı. Müsabakanın ilk yarısında orta sahada yaptığı pres ile rakibe nefes aldırmayan beyaz martılar, pas trafiğini de başarılı gerçekleştirince oyunda net hakimiyet kurdu. 

6 ve 18. dakikalarda Furkan, 7. dakikada Oğuz, 19. dakikada Mehmet Cansın, 20 ve 36. dakikada Okan olmak üzere sayısız gol fırsatı Sarıyer adına cömertçe harcandı.

Kocaelispor ise ilk yarıda sadece bir kez etkili geldi. 33. Dakikada Talha ile yakalanan pozisyon dışında üretkenlik yok denecek kadar azdı. Maçın ikinci yarısında tempo yine yüksekti. 

Fakat bu kez daha diri gözüken ve orta sahada üstünlüğü kısmen ele geçiren Kocaelispor olarak gözüktü. 

Sarıyer'de özellikle 60. dakikadan itibaren yorgunluk baş gösterdi. 

Buna rağmen beraberliği yeterli görmeyen beyaz martılar son dakikaya kadar galibiyet isteğinden vazgeçmedi.

Ancak ikinci yarıda daha net gol pozisyonlarını ev sahibi Kocaelispor yakaladı. Sarıyerli oyuncuların ve kaleci Ali'nin yaptığı bireysel hatalar sonucu önemli gol pozisyonları bulan Kocaelispor, bu ataklardan yararlanamadı.

47. dakikada Dilaver, 55. dakikada Talha, 68. ve 90. Dakikada Bahattin ile net pozisyonlar bulan Körfez ekibi bu atakları golle sonuçlandıramadı.

Sarıyer ise ikinci yarıda iki önemli pozisyon elde etti. 

49. dakikada Fatih ve 72. dakikada Furkan bu atakları finalde golle noktalayamadı. 

Genel olarak ligin ilk haftası olması nedeniyle gayet iyi bir Sarıyer gördüğümüzü söyleyebiliriz. 

Pas oyunu ve kısa alan presleri umut verici olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz.Ancak fizik kondisyonun yetersiz olduğunu, 60. dakikadan itibaren ciddi düşüş yaşandığını ve final pasları ile bitiricilik konusunda da bariz sıkıntıların göze çarptığını belirtmekte fayda var.

Ligin 2. Haftasında Cumartesi Günü Afyonspor ile evinde karşı karşıya gelecek olan Sarıyer tüm planlarını 3 puan üzerine yapacak. Bu müsabaka Sarıyer adına daha net ipuçları verecektir. 


Yazarın Diğer Yazıları