Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bu Rezalet Futbol, Kırklareli Deplasmanında Son Bulsun?
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bu Rezalet Futbol, Kırklareli Deplasmanında Son Bulsun?

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer’i çalıştıran antrenörün, bu formayı giyen futbolcuların, para kazandıkları bu kulübe karşı sorumluluklarını yerine getirmeleri bekleniyor.
05.11.2015 / 00:00


Lig başlayalı 9 hafta oldu. Sarıyer 6 galibiyet, 1 beraberlik, 2 mağlubiyet ile lider İstanbulspor’dan 4 puan geride 3. Sırada. Tabloya baktığımızda hiç fena değil diyoruz öyle değil mi? Ancak kazın ayağı öyle değil… Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu sezon verdiği ciddi destek ve kulüp başkanı Saffet Akkoyun’un üstün gayretleri sonucunda yaklaşık 8 milyon gibi bir transfer dönemi yaşandı. Sarıyer tarihinde ki en pahalı kadrolarından biri bu sezon inşa edildi. Peki neden bu kadar para harcandı? Tek hedef olarak görülen şampiyonluk için… Fakat sezon başında yazdık, söyledik ve anlattık. Takımın iskeletini bozmayalım. İhtiyaç görülen yerlere 6 oyuncu transfer edilsin, geçen sezon verim alınamayan oyuncularla yollar ayrılsın ve sezona çok daha kararlı girilsin diye defalarca kez uyardık. Olmadı… Herkes bildiği huy üzerine gitti…AYHAN HOCA ANTRENÖRLÜK DEĞİL, BOSTAN KORKULUĞU YAPIYOR

Burada en büyük hata futbolun patronu olarak tam yetki verilen Ayhan Akman’ın dır. Birkaç isim hariç takımı baştan aşağı değiştirmenin ve yüksek egosunun cazibesine yenik düşmüştür. Sarıyer yıllardır hep aynı tuzağa düşüyor. Kadro istikrarı on yıllardır sağlanamıyor. Peki bunu da, bu sezonluk anlayışla karşıladık diyelim. Ya 9 haftalık periyotta oynanan kötü futbola, taktik düzeninin yerleşmemesine, oyuncu değişikliklerinde yapılan hatalara, kondisyonun yeterli olmamasına, sahada futbolcuların ruh gibi gezmelerine ne demeli… Bende mi tabelacı bir zihniyete bürüneyim? Sarıyer kazanınca gerçekleri görmeyen, hataları, yanlışları, beceriksizliği fark etmeyen bir tutum mu göstereyim! Kral çıplak arkadaşlar! Bu takım, bu ligin en pahalı kadrosuna sahip. Tek hedefi şampiyonluk… Ama küme düşmeme mücadelesi veren bir takım hüviyetindeyiz. Ayhan Akman’ın şu ana kadar ki süreçte antrenörlük değil, bostan korkuluğu yaptığını düşünüyorum.BİR TAKIM KAZANIRKEN NASIL BU KADAR KÖTÜ FUTBOL OYNAR?

Sezonun başında Kartepe’de yapılan kampı yerinde takip edip, hazırlık maçlarını izledik. Kamp bitti, 3 hazırlık maçını daha izledik. Gördüğümüz tablo tam bir içler acısıydı. Dedik ki takım daha yeni, futbolcuların uyum sorunu var. Sonra ilave ettik hele lig maçları bir başlasın, zamanla takım olma yolunda atılacak adımlar, oynanan futbolu da muhakkak pozitif hale getirecektir ve gerçek kimlik su yüzüne çıkacaktır dedik. Lig başladı 9 hafta oldu, takım hala sahada dökülüyor.CEMRE’Yİ YANLIŞ YERDE OYNATAN BİR ANTRENÖRDEN HAYIR GELİR Mİ?

Ayhan Akman o kadar kötü bir hoca k,i Cemre gibi bir oyuncuyu diğer antrenörlerin izinden gidip tek forvet olarak oynatıyor. Cemre, ara pasları veren, oyunu yönlendiren, istediği zaman tempoyu yavaşlatıp, hızlandıran, uzaktan çektiği şutlarla etkili olan bir oyuncu. Ayhan hoca Cemre’yi tek forvet olarak oynatarak korkunç bir hata yapıyor. Cemre’nin koşu yoluna top atmayacaksın, Cemre’nin ayağına top atacaksın, Forvete, sağ açık ve sol açığa koşu yolu üzerine top atacak oyuncu Cemre’dir. Cemre’nin oynayacağı tek yer forvet arkası pozisyondur. Bunun için Ayhan Akman’ın acilen yeni bir ofansif düzen üzerine çalışması gerekmektedir. Korkaklığını her daim göstereceğine, biraz cesaretli olsun, çift ön libero yerine tek ön libero ile bir müsabakaya çıksın bakalım. Ufak bir dokunuşla takımda nelerin değiştiğini görecektir. Sol açıkta mecburen dökülen Serdar, sağ açıkta Serkan, ileride Tahir ve Tahir’in arkasında Cemre ile 4’lü kombinasyon, bu takımın biraz da olsa futbol oynamasını sağlar.AYHAN AKMAN BU KORKAK VE PASİF FUTBOLA ÇARE BULAMAZSA ÇOK YAKIN ZAMANDA KOVULUR!

Sadece kontra atak futbolu oynatarak bu ligin şampiyonu olacağını düşünen Ayhan hocanın bir an önce rüya aleminden uyanması şart. Ayrıca Sarıyer’in en etkili ismi Serkan Çalık’ın maçlarda gereksiz agresiflikleri takımın başına iş açmadan ciddi olarak uyarılması gerekiyor. Takımın koşmayan, mücadele etmeyen görüntüsüne gelirsek. Bu daha çok antrenörün takım üzerinde motivasyonu sağlayamadığı zamanlarda ortaya çıkan bir durum. Ancak Sarıyer’de futbolcuların motivasyon sıkıntısı çektiği kadar, nefes yönünden de iyi hazırlanmadıkları bir gerçek. Her hafta en az 1 kere belgrad ormanında nefes açacak antremanlar yapılmalı. Çok fazla yüklenmeden yapılacak kondisyon çalışmaları takımın üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır. Önümüzdeki hafta çok kritik bir deplasman maçı var. Sarıyer bu ligde söz sahibi olmak istiyorsa, Kırklareli deplasmanında her şeyini ortaya koyup kazanması lazım. Sarıyer’i çalıştıran antrenörün, bu formayı giyen futbolcuların, para kazandıkları bu kulübe karşı sorumluluklarını yerine getirmeleri bekleniyor. Ve daha da önemlisi karakterli, kişilikli, namuslu her Türk insanının yapması gerektiği gibi, yedikleri ekmeği hak etmeleri gerekiyor. Bu da şimdilik son uyarımdı.Allah herkesin imanına göre versin…

 

Yazarın Diğer Yazıları