Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer’e Altın Sezonunu Yaşatacaklar
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer’e Altın Sezonunu Yaşatacaklar

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner Yazdı...
20.08.2015 / 23:02


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun birlikte müthiş mücadele veriyorlar. Bu birlik ve beraberlik yeni sezon için şampiyonluk umutlarını yeşertirken, Sarıyer’in artık tek hedefi zirve olarak göze çarpıyor.

SAFFET AKKOYUN SARIYER’İ BATAKLIKTAN ÇIKARDI

3 yıl önce Sarıyer Spor Kulübü’ne başkan seçilen ve 4. Sezonunu yaşayacak olan başkan Saffet Akkoyun tabiri-caizse Sarıyer’i uçurumun kenarından kurtaran isim oldu. Kendisinden önce görev yapan yönetimlerin bıraktığı enkazı devir alan Akkoyun, ailesini, işini, zevklerini, tatillerini kısacası hayatını bir kenara koyup tüm yaşantısını Sarıyer üzerine kurdu. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Saffet Akkoyun, başkan olduğu ilk yılda kulübün temellerine yerleştirilmiş tahrip gücü kulübü yok edecek kadar etkili olan bombaları büyük bir fedakarlıkla etkisiz hale getirmiştir. Arkadaşlığın, birlik ve beraberliğin, sevginin, saygının, hoşgörünün kalmadığı bir ortamda kulübün yeni başkanı olan Akkoyun, o günlerden bu günlere çok şeyi değiştirdi. Ayrıca unutmamak gerekir ki Akkoyun başkan olmadan kısa süre önce, Sarıyer Kulübü’nün borçlarından dolayı neredeyse her gün haciz memurları kulüp binasında haciz işlemleri için çalışma yapıyorlardı. Markete, nalbura, manava, kasaba, baklavacıya borç yapıp aylarca para ödemeyen bir kulüp vardı ortada. Saffet Akkoyun'un koltuğa oturduğu ilk anda yaptığı iş, kulübün bir çok yere olan borçlarının çoğunu cebinden ödeyerek temizlemesi oldu. Camia unutmasın diye bir kez daha hatırlatalım; Saffet Akkoyun, Sarıyer Kulübü’nün borçlarına karşılık evini ipotek edecek kadar bu camiayı seviyor ve sahipleniyor.

Yenigün Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada Akkoyun, görev yaptığı süre boyunca kulübe tam 5 milyon lira cebinden para verdiğini gözlemliyoruz. Ayrıca SGK ve bazı vergi borçlarını yeniden yapılandırarak Sarıyer’i resmen yeniden canlandırdığına şahit olduk. Sarıyer Spor Kulübü şu anda UEFA’nın mali kriterlerini baz aldığımızda Türkiye’nin en doğru yönetilen kulüplerinin başında yer alıyor. Sportif olarak ise iki sezon kümede kalma mücadelesini kazasız atlatan Sarıyer, geçen sezon play-off oynayarak çıtasını yükseltti. Bu sezona bomba transferlerle giren beyaz martılar, Teknik Direktör olarak Ayman Akman’ı takımın başına getirdi. PTT 1. Ligden üst düzey oyuncuları kadrosuna katan Sarıyer kadrosunda ki bazı önemli oyuncularıda korumasını bildi. Bu sezon hiç olmadığı kadar taraftarlarını heyecanlandıran ve umutlandıran bir Sarıyer var. Bu güne dek bir çok cefa çeken Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun’un ümit ediyoruz ki artık sefa sürme zamanı geldi. Başkan Akkoyun, şampiyonluk için kağıt üstünde pahalı ve kaliteli kadro kurarak tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu gösterdi. Bundan böyle beklentimiz şampiyonluğu bu kadar çok isteyen bir başkanları olan futbolcuların sorumluluklarını bilerek, vicdanlarıyla ve ekmek paralarına olan saygılarıyla sahada mücadele etmeleridir.

SARIYER SPOR KULÜBÜ’NÜN GİZLİ KAHRAMANI ŞÜKRÜ GENÇ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten bahsetmezsek kul hakkı yeriz… 6 sene boyunca Sarıyer Spor Kulübü’ne verdiği maddi, manevi desteği son yıllarda zirveye çıkardı. Başkan Genç Sarıyer’i dünya kenti yapma yolunda önemli adımlar atarken, aynı zamanda bir marka olan Sarıyer Spor Kulübü’nü de en iyi noktaya taşımak için var gücüyle çalışıyor.

Sarıyer Spor Kulübü, Sarıyer Belediyesi’nin bir çok imkanından yararlanıyor. Saha bakımı ve belediye personelinin hizmeti, kulüp otobüsünün tahsisi ve tüm masrafları, kulüp binasının yenilenmesi, Sarıyer Belediyesi’nin Zekeriyaköy’de inşaası devam eden yeni futbol tesisinin kulübün hizmetine sunulması ve buna benzer daha bir çok noktada gerçekleşen destekler… Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kulübe verdiği destekler, bunlarla da sınırlı kalmıyor. Transferlerde de Genç’in yardımı hem başkan Saffet Akkoyun’u hem de tüm Sarıyer camiasını mutlu ediyor. Biz de Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak bu birlik ve beraberliğin sezon sonunda, bir diğer ifadeyle hasat sezonunda şampiyonluk getirmesini diliyoruz. Tüm camia artık şampiyonluğa kilitlendi.

ALLAH YOLUMUZU AÇIK ETSİN.

Yazarın Diğer Yazıları