Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - REZALET FUTBOL
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

REZALET FUTBOL

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Ne bir heyecan, ne bir istek, ne bir azim... Bu takımın yönetiminden teknik heyetine, futbolcusundan personeline kadar içi boşalmış, hiç bir şey kalmamış.
04.11.2012 / 09:17


Ne bir heyecan, ne bir istek, ne bir azim... Bu takımın yönetiminden teknik heyetine, futbolcusundan personeline kadar içi boşalmış, hiç bir şey kalmamış. Tepecik deplasmanında, kovulan Teknik Direktör Erdem Acar’ın yerine alt yapı sorumlusu Lemi Çelik görev yaptı. Haftalardır oynanan rezalet futboun Tepecik deplasmanında, bir mucize eseri olumlu yönde değişmesini kimse beklemiyordu. Fakat, bu rezil futbol da kimsenin aklına gelmemiştir. Sarıyerli futbolcular maç boyunca birbirlerine uzak ve yardımlaşmayan bir görüntü sergilediler. Pas organizasyonu hiç yok, mücadele de etmiyorlar. Görünen o ki bu takım, kötü ve yeteneksiz futbolculardan kurulmuş. Bu kabiliyetsiz futbolcular eğer sahada koşmaz ve yeterince mücadele etmezse Sarıyer şuan da olduğu gibi, puan cetvelinde sondan 2. sıraya demir atar. Futbol bilgi ister, tecrübe ister... Bu işten anlıyorum, ben futbolu iyi biliyorum demekle Sarıyer gibi bir büyük çınar yönetilirse, sonuç görüldüğü üzere hüsran olur. Sarıyer Spor Kulübü Başkan’ı Saffet Akkoyun açıklamasında’’Kimse bizden şampiyonluk beklemesin, taraftarlarımıza biraz şöyle güzel futbol izlettirelim bu yeter’’ diyor. Sarıyer Spor Kulübü Başkanı ligin henüz başında’’Biz zirve mücadelesi yapmayacağız, kapasitemiz buna uygun değil, biz ancak ligin sıradan takımları arasında oluruz diyorsa’’ bu iş bitmiştir...

Saffet Akkoyun, maddi olarak kulübü geçici anlamda rahatlatmıştır, bunu da söylemeliyiz fakat sadece para vermekle bu sektörde barınamazsın! Vizyon şart... İnsanlar başlarında güçlü ve işi bilen lider görmek istiyorlar. Sarıyer Spor Kulübü yalnızca bu sene değil! 18 senedir kötü yönetiliyor... 3-5 yönetici dışında senelerdir bu kulübe maddi manevi destek çıkan kimse olmadı. Sahip çıkılmayan bir futbol kulübü muhakkak ki dibe vurur, bu saklanamaz bir gerçektir. Ayrıca son dönemlerde Sarıyer Spor Kulübü’nü maddi manevi kurtaran Mustafa Hepal’ın, bazı kırgınlıklarından ve yoğun iş temposundan dolayı bu sene Sarıyer Spor Kulübü’nde görev almamasının, ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Önümüzde ki haftalarda Sarıyer taraftarı Mustafa Hepanıl’ı mumla ararsa şaşırmam. Şu gerçek biliniyor ki; Yönetim bazında geçen sene Sarıyer’i küme düşmekten kurtaran iki isim vardı. Biri Mustafa Hepanıl diğeri Hakan Şengül... Bu sene Mustafa Hepanıl yok maalesef Hakan Şengül tek başına kalmış durumda. Şöyle bir bakıyorumda futboldan anlayan 2-3 isimden başka yönetici gözüme çarpmıyor. Bu isimlerde transfer yapacak kadar futbol bilgisine ve tecrübesine sahip değiller. Üzülerek gözlemliyorum, bu sene yapılan transferler tam bir fiyasko. Sarıyer’in parası çöpe gitmiş desek abartmış olmayız. Bu transferleri kim? Hangi matıkla yaptı hesap vermeli!

Sarıyer Spor Kulübü’ne maddi manevi zarar veren bu transfer politikası Sarıyerlilerin büyük tepkisini çekiyor. Futboldan anlayan yöneticiler, Sarıyer Spor Kulübü’ne ne zaman gelecek merakla bekliyorum. Şimdi Mehmet Birinci dönemi başladı. Mehmet hoca eline, bomba aldığının farkında değil, fakat şöyle önemli bir savunma kalkanı mevcut... Mehmet Birinci’nin enkaz bir takım devralması ve bu takımın kurulmasında hiç bir pay sahibi olmaması, ilerleyen haftalar için hiç sağlıklı gözükmüyor. Belli bir zaman geçtikten sonra yaşanacak tahmini bir başarısızlık, Mehmet Hoca’nın önemli bir bahanesi olacaktır. Uyarması benden.

Etiketler: REZALET FUTBOL
Yazarın Diğer Yazıları