Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - GERÇEK DOST</br>ACI SÖYLER!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GERÇEK DOST
ACI SÖYLER!!!

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner Yazdı...
08.09.2021 / 11:44


2. Lig Kırmızı Grup ilk hafta müsabakasında karşı karşıya gelen Sarıyer ile Ergene Velimeşespor tabir-i caizse ilk yarı ile ikinci yarı bambaşka bir seneryo ortaya koydular...İlk başta söylemek istiyorum ki Sarıyer karşısında izlediğimiz bu Ergene Velimeşespor ligin en zayıf, en vasat takımlarından birisi...

Sarıyer henüz 2. Dakikada bulduğu golle maça resmen 1-0 önde başladı. Bu gol ile özgüveni yükselen beyaz martılar sağdan-soldan ataklar ile ilk 20 dakika rakibini yarı sahadan dışarı çıkartmadı.

Ancak bu dakikadan sonra ise filmin tümü değişti. 20 dakika içinde yorulan ve gerek kısa gerekse uzun Sprint koşulardan uzak duran bir Sarıyer takımı gözlemledim.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki Sarıyer'de oyuncuları tek tek analiz etmek için en az 3 haftaya ihtiyaç var. Bu adalet konusunda en önemli unsur olacaktır.

Ancak herkesin gördüğü bir gerçekte var! Bu takım Afyon kampı başta olmak üzere, lig öncesi hazırlıklarını bu kadar düzeysiz, bu kadar vurdumduymaz bir şekilde nasıl yaptı?

Sarıyerli oyuncular vasat rakibi karşısında ikinci yarıda resmen yürüdüler...

Kondisyon denen kavram Sarıyer'e hiç uğramamış...

Ligin ilk haftası olması münasebetiyle cümlelerime çok dikkat ediyorum fakat son 10 yılın en yüksek bütçeli kadrosunu Kuran yönetim kurulu bu analizleri gözlerden geçirmek zorundadır!

Sarıyer takımında oyuncular "Bal Yapmayan Arı" misali "boşa kürek çeken" bir pozisyonda...Sportif Direktör Ergün Keleş ve Teknik Direktör Taşkın Güngör burada şapkalarını öne koyarak çok ciddi anlamda bu olağanüstü kötü duruma el koymak zorundalar!

Çünkü bu takım komple bu iki ismin istekleri üzerine kuruldu...

Pardon!

Özür dilerim!

Aynı zamanda Genel Kaptan Zafer Öztürk ve ne olduğu belirsiz Bayram Ali Koçoğlu'nun istek ve talepleri doğrultusunda kuruldu!!!

Bu adamlar bu kadronun baş sorumlusudur.

Zafer Öztürk, Sarıyer taraftarına şampiyonluk sözü verdi.

İnşallah verdiği söz yerine gelir!

Bizim en büyük dileğimiz Sarıyer'in Şampiyonluğudur!

Beyaz Martılar merkez orta saha bölgesinde çok ciddi boşluklar veriyor!

Sarıyer takımında en büyük eksik 6-8-10 numara futbolcular!

Bu bölgelerde çok ciddi gedikler var!

Kadro mühendisliği denen olay böyle yapılmaz...

Göz var, nizam var...

Orta saha dökülüyor!!!

Bununla birlikte Sarıyer takımında müthiş ötesi bir kopukluk var.

Defans, orta saha ve forvet olmak üzere tüm yapılar birbirinden kopuk!

Muazzam ötesi bir rezillik söz konusu...

Dediğim gibi bireysel olarak oyuncular üzerine yorum yapmadım. Üç hafta süre veriyorum. Fakat bu fevkalâde kötü durum değişmezse muhakkak gerekeni yapacağız inşallah!!!

MAÇIN KADER ANLARI:

Dakika 2) Sarıyer köşe vuruşu kullanıyor. Ceza sahasına inen topta karambol oluşuyor, topa son olarak dokunan Nuri Terliksiz Sarıyer'i 1-0 öne geçiriyor.

Dakika 7) Sarıyer atağı, Koray ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya şutunu çekiyor, kaleci gole izin vermiyor.

Dakika 26) Sarıyer hızlı hücum gerçekleştiriyor. Koray kaleci ile karşı karşıya kalıyor, kaleciyi geçmeye çalışırken yerde kalıyor, Sarıyer takımında penaltı beklentileri var ancak Hakem oyunu devam ettiriyor.

Dakika 30) Velimeşespor Soldan serbest vuruş kullanılıyor, kale alanı önüne düşen topa Sarıyerli oyuncular ters kafa vuruşu yapıyor, top az farkla kornere çıkıyor. Velimeşe'nin gole çok yaklaştığı bir dakikayı geride bırakıyoruz.

33. Dakika) Velimeşespor soldan geliyor, ceza sahasına çıkartılan pası Oğuzhan iyi kontrol ettikten sonra vuruşunu yapıyor, topu yerden kalecinin solundan ağlarla buluşturuyor.

Dakika 40) Sarıyer sağdan yükleniyor, ceza sahasına yapılan ortaya Koray iyi yükselip kafa vuruşunu yapıyor ancak top auta çıkıyor.

Dakika 52) Velimeşespor sağdan etkili geliyor. Muhammet iki oyuncuyu ekarte ederek ceza sahasına giriyor, sol ayak plase ile vuruşunu yapıyor top auta çıkıyor.

Dakika 54) Sarıyer bastırıyor... İçeri doldurulan top ceza sahasına düşüyor, Furkan Sağman vuruşunu yapıyor top üstten dışarı çıkıyor.

Dakika 62) Velimeşespor çok tehlikeli geliyor. İbrahim Fatih ceza sahası ön çizgisi önünden şutunu çekiyor top direği yalayarak dışarı çıkıyor.

Dakika 64) Velimeşespor atağında Oğuzhan kaleci ile karşı karşıya, kaleciyi geçiyor, boş kale topu direğe nişanlıyor.

Dakika 67) Velimeşe bu kez soldan etkili geliyor... İbrahim Fatih sol çaprazdan vuruşunu yapıyor top kalenin yanından dışarı çıkıyor.

Dakika 69) Sarıyer atağı, Hakan ceza sahasında topla buluşuyor, vuruşunda top kalecide kalıyor.

Dakika 71) Sarıyer akını hızlı gelişiyor, Mehmet Ceza sahasında şutunu çekiyor, top kalecinin kucağında kalıyor.

Müsabakada başka önemli bir pozisyon gerçekleşmiyor. Sarıyer ile Ergene Velimeşespor 1-1 beraber kalıyor...

Not: Sarıyer'de Hakan Demirci 83. Dakikada sakatlandı. Sedye ile oyunu terk etti.

Yazarın Diğer Yazıları