Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Serdar Hoca, 2. Yarıda Oynanan Rezil Futbolu Kendine Yakıştırıyor Musun?
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Serdar Hoca, 2. Yarıda Oynanan Rezil Futbolu Kendine Yakıştırıyor Musun?

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Şampiyonluğa oynayan takımlar bu kadar ezik ve çaresiz görüntüler sergilememelidir.
28.10.2018 / 00:00


Nedense Türk halkı olarak tabelayı görünce oynanan futbol hakkında tek yorum yapmıyoruz. Tamamen tabelacı bir millet olduk… Gerçekleri saman altı yapmanın en büyük zararı, savunduğumuz değerlere olacağını unutarak yaşamak ne büyük bir acizliktir… Bodrumspor-Sarıyer maçı bunun en iyi örneği.

Maça müthiş başlayan ve tam konsantre olmuş bir Sarıyer var. İlk yarıda oyunu kendi yarı sahasında kuran ve soğuk kanlı paslaşmaları ile rakibini resmen demoralize eden beyaz martıların, 13. dakikada Özgür, 32. dakikada Yaser ile bulduğu 2 gol, Bodrumspor’u moral ve motivasyon anlamında tek kelimeyle yıktı. Bodrumsporlu taraftarlarda takımlarının oynadığı silik futbol ve Sarıyer’in gösterdiği performans karşısında maçtan koptular. Taa ki 43. dakikada Sarıyerli oyuncuların rehavet içinde yediği gole kadar…

Bodrumsporlu oyuncu sol kanattan ilerliyor, 3 Sarıyerli oyuncuyu çalımlayarak kale önündeki arkadaşına alda at diyor. Bodrumsporlu Cem’de bu ikramı geri çevirmiyor ve durumu 2-1’e getiren golü atıyor. Bu dakikadan sonra maçın rengi tamamen değişiyor. Bodrumspor tribünleri maça tekrar dahil oluyor ve Bodrumspor, Sarıyer’in kalesine çökmeye başlıyor. Herşey Sarıyer lehine güzel giderken bir anda tüm dengeler ev sahibi takımın lehine değişiyor. İlk yarının son dakikalarında Bodrumspor net bir fırsattan yararlanamıyor ve ilk yarı 2-1 Sarıyer’in üstünlüğü ile geçiyor.

Tribündeki Sarıyerliler maçın bir anda böylesine değişmesine hayretler içinde bakarken, muhakkak Sarıyer Teknik Direktörü Serdar Bozkurt’un devre arası oyuncularına ciddi uyarılarda bulunarak duruma müdahale edeceğini ön görüyordu. Ancak tüm Sarıyerliler maçın kinci yarısında büyük hayal kırıklığına uğradılar.

İkinci Yarıda Tek Bir Kontra Atağa Çıkmayan Sarıyer İzledik!

Sarıyer’in ikinci yarıda tek bir kontra atağı bile yok. İlk yarıdaki pas oranı yok olmuş, iki pası üst üste yapamayan bir Sarıyer çıkmıştı sahaya. Oyuncular o kadar ezik, o kadar kötü bir ikinci yarı oynadılar ki rakibe 4 net gol pozisyonu sundular. İkinci yarının tamamında Sarıyer takımının tek bir düşüncesi vardı. Maçı bu skorla bitirmek. Yani koca bir 45 dakikayı sadece savunmaya gömülerek ve tek bir kontra atağa çıkmayarak bitirmek Serdar hocanın oyun planıydı! Sarıyerli oyuncular ikinci yarının tamamında yerde yattılar. Zaman geçirmek için her faul pozisyonunda o kadar çok süre yerde yattılar ki, maçın hakemi 90 dakikanın sonuna 7 dakika ilave etti. 7 dakikalık uzatma bile bana sorarsanız piyango. Maçın en az 12 dakika uzaması gerekiyordu. Şampiyonluğa oynayan takımlar bu kadar ezik ve çaresiz görüntüler sergilememelidir.

90+4. dakikada Bodrumspor kendi yarı sahasında bir tane dahi oyuncusunu bırakmadan topyekün saldırdığı anda İskender ile gelen Sarıyer’in 3. Golü rahat bir nefes almamızı sağlasa da, bu maçtan çıkarılacak çok ciddi dersler olduğunu Serdar hocanın keşfetmesi anormal olmamalı.

Kastamonuspor Maçında Çok Farklı Bir Sarıyer Görmeyi Arzuluyoruz

Şampiyonluğa oynayan takımlar maçlarını devamlı olarak böyle zor kazanmamalı. Bazı maçları tutup erken koparmalıdır. Müsabaka genelinde sık sık kopukluklar yaşayarak konsantre kaybına uğramamalıdır. Hedef şampiyonluksa, şampiyonluğu hak eden futbol ortaya koymalısın. Geride kalan 10 haftada ne kadar şanslı puanlar aldığımız ortada. Önümüzdeki Kastamonuspor maçının ne kadar önemli olduğunu anlatmamıza dahi gerek yok. Bu müsabakada puan kaybı yaşanmamalıdır. Serdar hoca, takımın maç içerisinde bazı bölümlerde maçtan koptuğunu ve iş disiplininden uzaklaştığını iyi analiz etmeli ve acil önlemler almalıdır. Bodrumpor maçının ikinci yarısında beyaz martılardan bol bol kontra ataklar beklenirken, tek bir kontra atağa çıkamayan, pas yapamayan Sarıyer’in hocası bu durumun baş sorumlusudur. Ancak Bodrumspor maçının ilk yarısında oynanan kaliteli ve istekli futbol ise yine aynı hocanın büyük emeğidir ve başarısıdır.

Serdar Bozkurt iyi bir teknik adam. Ancak ciddi eksikleri ve hataları var. Bunları iyi gözlemlemeli ve kesinlikle öz eleştiri yaparak hatalarını en aza indirmelidir. Maçın son düdüğü çalmadan futbolcuların “biz mu maçı kazandık” havasına girmesi ne büyük bir gaflettir. Sarıyerli futbolcular Bodrumspor maçının ikinci yarısı oynadıkları rezil ve beceriksiz futbolu kendilerine yakıştırıyorlarsa eğer, ben onlara bundan böyle tek kelime söz söylemeyeceğim. Kastamonuspor maçında istekli, arzulu, coşkulu ve maçın hiçbir anından kopmayan bir Sarıyer görmek hepimizin ortak dileğidir. Yapılan hatalardan ve yanlışlardan ders çıkarmak ise Serdar hoca ve futbolcuların asli görevidir.

Yazarın Diğer Yazıları