Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÖZCANLAR GÖREVE BAŞLADI.
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÖZCANLAR GÖREVE BAŞLADI.

SARIYER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HÜSEYİN ÖZCANLAR GÖREVE BAŞLADI.
Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar bugün göreve başladı ve Sarıyer'de ilk çalışma gününde kamuoyuna bir mesaj paylaştı.
02.03.2020 / 11:45


Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürüyken Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şube müdürü olarak atanan İbrahim Tahmaz'ın yerine Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak Hüseyin Özcanlar atanmıştı. Yeni müdür Özcanlar bugün göreve başladı ve Sarıyer'de ilk çalışma gününde kamuoyuna bir mesaj paylaştı.

Değerli Öğretmenler, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

28 Şubat 2020 itibariyle Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktayım. Eşsiz şehrimiz İstanbul'un bir çok ilçesinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra Boğaz'ın simgesi olmuş güzel ilçemizde bu göreve atanmanın kıvancını ve heyecanını yaşamaktayım.

Üzerimizdeki görevin öneminin farkında ve yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle Sarıyer 'in öğrencilerine hak ettiği eğitim hizmetini en iyi şekilde ulaştırabilmek için sizlerle işbirliği içerisinde çalışacağımıza inanıyorum. Ülkemizin hedeflerine ulaşmasının ve kalkınmasının en önemli unsuru eğitimdir.Yarının inşasının bügünden başladığını bilerek öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerileriyle donatılması için ARGE, teknolojik, yapım, donatım ve benzeri tüm imkanlarımızı onlara sunmak üzere seferber edeceğiz.

Tüm eğitim paydaşlarının katılımını destekleyen çözüm odaklı, katılımcı ve stratejik yönetim anlayışını kültürel olarak oluşturup yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece akademik becerilerinin değil yaşam becerilerinin de geliştirilmesini gözeten yaklaşımların ve faaliyetlerin ön plana çıkartılması yine en önemli hedefimiz.

Bu hedefleri gerçekleştirirken en önemli unsurun öğretmen olduğunun farkında olarak öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerinin üst düzeye taşınması ve mutlu bir çalışma ortamı sağlanması için gerekli çalışmaları yapacağız.

Günümüzde bireysel, kültürel ve toplumsal farklıkları giderek ortadan kaldıran yönelim yerine farklılıkların zenginlik olduğu ve bu zenginliğin korunup geliştirildiği bir eğitim ve yaşam çevresi oluşturmalıyız. Bu amaçla öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılımlarını desteklerken milli ve manevi değerlerimizi yaşatmayı ve korumayı amaçlamaktayız.

Bütün imkan ve şartlarımızı, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunabilmek için kullanacağız.

Bugüne kadar görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüze yaptıkları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerinin daima hatırlanacağını bilmelerini isterim.

Görevime başlarken çalışma arkadaşlarıma, okul/kurum yöneticilerimize, öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim.

Saygılarımla...

Hüseyin ÖZCANLAR

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü