Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - 'MÜDÜR'DEN SKANDAL SÖZLER "SAHİPSİZ ÜLKENİN, SAHİPSİZ ÇOCUKLARI"
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

'MÜDÜR'DEN SKANDAL SÖZLER "SAHİPSİZ ÜLKENİN, SAHİPSİZ ÇOCUKLARI"

'MÜDÜR'DEN SKANDAL SÖZLER
Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Burhanettin Amil'in öğrencilere sarf ettiği sözler Sarıyer'de infial yarattı.
29.02.2020 / 14:35


Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Burhanettin Amil'in öğrencilere sarf ettiği sözler Sarıyer'de infial yarattı.Olay dün Sarıyer'de gerçekleşti. Cuma günü haftanın son günü olması dolayısıyla okul bitiminde yapılacak istiklal marşı töreni için okul bahçesinde toplanan öğrencilere, okul müdürü Burhanettin Amil tarafından şok yaşatıldı.

Öğrencilere konuşma yapmak için eline megafonu alan müdür Amil, öğrencilerin sıra düzeninde olmadıkları ve kendi aralarında konuştukları nedeniyle önce hakaretler yağdırdı ardından skandal sözlere imza attı.

33 şehit verdiğimiz bir günde Müdür Amil'in içinde bastırdığı duyguları şuursuzca dışarı yansıtması ve kendi egosunu tatmin etmek adına sarf ettiği sözler büyük şaşkınlığa ve kızgınlığa sebep oldu.Okul bahçesine çıkardığı öğrencilere hiddetli bir şekilde "sahipsiz ülkenin, sahipsiz çocukları" diye bağıran Müdür Burhanettin Amil, hem öğrencilerin hem de okul dışında yoldan geçmekte olan vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.

Eline aldığı megafon ile caddeden geçenlerin duyacağı şekilde hakaretler savuran, öfke ve şiddetle bağırarak öğrencilerin onurunu kıran Müdür Amil'in asıl hedefinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mevcut hükümet vardı.

33 askerimizi şehit verdigimizin ertesi gününde öğrencilere sorumluluklarını anlatma bahanesi ile hükümete ağır sözler sarfeden Burhanettin Amil'in provokatif söylemleri ülkenin birlik, beraberliğini hedef alan cinsten.

"Sahipsiz ülkenin, sahipsiz çocukları" ne demek?

Bu ülke sahipsiz mi? Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Meclisi, Bakanları, Milletvekilleri, Komutanları, Valileri, Kaymakamları, Emniyet Müdürleri yok mu?

Peki bu çocukların babaları, anneleri yok mu? Ülkemiz nasıl sahipsiz? Çocuklarımız nasıl sahipsiz? Bu sözler devletimize ve milletimize yapılan en ağır hakarettir!

Bu ağır sözleri cahil bir insan söylese dahi bir tepki olması kaçınılmazken, bir lise müdürü, bir eğitimci nasıl oluyor da herkesin duyacağı şekilde böylesine devlet düşmanlığını beyan ediyor! Bu şahıs bu cesareti nereden ve kimlerden alıyor!

Ayrıca öğrencilere megafonla hakaretleri nedeniyle okulun yakınında yer alan esnaflar tarafından da daha önce uyarıldığı öğrenilen Müdür Amil'in bu uslanmaz azgın tavırlarının boyut değiştirmesi ve hedefine bu kez şehitlerimizin sorumlusu olarak gördüğü hükümeti alması, olayın ehemmiyetini gözler önüne seriyor!!!

Müdür Burhanettin Amil'in yıllarca kendisini devletçi biri olarak lanse ettirdiği ve bu sayede mesleğinde ilerlediği öğrenildi.

Öğrencilere sokak kabadayısı edasıyla yaklaşan ve psikolojik şiddet üzerine kurduğu sistemi ile görevini sürdüren bir eğitimcinin, öğrencilere nasıl bir gelecek hazırlayacağı tartışılır hale geldi!!!Bir eğitimcinin asla uygulamayacağı bir yöntem ile yüzlerce öğrenciyi, yoldan geçen tüm Sarıyer halkının duyacağı şekilde megafonla hakaretlerde bulunarak rencide eden Müdür Amil, bununla yetinmeyip Suriye'nin İdlib bölgesinde şehit olan askerlerimiz üzerinden fütursuzca siyaset yaptı.

Müdür Amil'in "sahipsiz ülkenin, sahipsiz çocukları" diye bağırması diğer hiçbir hatasıyla ölçülemiyecek kadar hassas bir mesele!

Okul çıkışında çok sayıda öğrencinin ise müdür Amil'in sözlerinden dolayı şok yaşadıkları ve büyük üzüntü duydukları görülürken, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sarıyer İlçe Emiyet Müdürlüğü'nün bu skandal gelişme sonrası nasıl bir tavır alacağı merak konusu oldu.