Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Okul Sütü İçen 18 Öğrenci Zehirlendi
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Okul Sütü İçen 18 Öğrenci Zehirlendi

Okul Sütü İçen 18 Öğrenci Zehirlendi
Sarıyer'de Çayıbaşı Atatürk İlköğretim Okulu'nda dağıtılan okul sütünden içtikten sonra rahatsızlanan 18 öğrenci hastaneye kaldırıldı.
29.03.2013 / 19:19


Çayırbaşı Atatürk İlköğretim Okulu'nda okuyan 18 öğrenci, Türkiye genelinde ilköğretim okullarında ücretsiz olarak dağıtılan okul sütünden içtikten sonra zehirlenerek ambulanslarla Sarıyer Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Çocuklarının rahatsızlandığını öğrenen veliler hastaneye akın etti. Sütten rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan öğrencilere ilk müdahaleler yapılarak müşahede altına alındı. Okulda verilen sütten içtikten sonra rahatsızlandığını belirten 5. sınıf öğrencisi Türkan Sabırlıoğlu, "Bir mide bulantısı geldi. Baş ağrısı, kusamadım. Karnım çok ağrıyordu. 18 arkadaşım böyle oldu. Bizi ambulanslarla buraya getirdiler" dedi.

Bir başka öğrenci ise sütü içtikten sonra midesinin bulandığını belirterek, "Başım ağrıyordu. Kustum. Ambulansla buraya getirdiler" diye konuştu.

Müşahede altında tutulan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Öğrencilerin, tedbir amaçlı olarak bir süre daha hastanede tutulacağı ve ardından taburcu edileceği ifade edildi. Olayla ilgili inceleme sürüyor