Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AB BAKANI EGEMEN BAĞIŞ SARIYER'DE EVYAP OKULLARININ PROJE ŞENLİĞİNE KATILDI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AB BAKANI EGEMEN BAĞIŞ SARIYER'DE EVYAP OKULLARININ PROJE ŞENLİĞİNE KATILDI

AB BAKANI EGEMEN BAĞIŞ SARIYER'DE EVYAP OKULLARININ PROJE ŞENLİĞİNE KATILDI
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Maden Mahallesi'nde bulunan, Mürüvvet Evyap Okulları’nda düzenlenen ‘Proje Şenliği’ne katıldı.
16.01.2013 / 22:06


AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Maden Mahallesi'nde bulunan, Mürüvvet Evyap Okulları’nda düzenlenen ‘Proje Şenliği’ne katıldı. Egemen Bağış, okulda sınıfları da gezerek öğrencilerin yaptıkları çeşitli dallarda eserleri, Projeleri inceledi ve temaslarda bulundu. Ülke ve dünya genelindeki yarışmalarda başarılı olan dereceye giren öğrencilere de ödüllerini verdi.Evyap Okulları'nda 'Proje Şenliği'ne katılan Egemen Bağış'ı Evyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Evyap ve Okul Müdürü Nurettin Demirci ile Ak Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İl Genel Meclis Üyesi Ali Düşmez, İş Adamı Başar Biberoğlu, Kaymakamlık daire müdürleri, Ak Parti Sarıyer Teşkilatından siyasetçiler, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı. Güleryüzlü ve ılımlı bir havada başlayan şenlikte, Bakan Egemen Bağış'a ilkokul öğrencileri de çiçek buketi vererek "Hoşgeldiniz" dedi.OKULDA TEMASLARDA BULUNDU

Bakan Egemen Bağış, Evyap okulların da 'Proje Şenliği'ne katılan protokolle öğle yemeği yedi. Yemekten sonra Fethi Evyap’la beraber okulun bazı bölümlerini gezdi. AB Bakanı Egemen Bağış, yabancı dil dersindeki anasınıfı öğrencilerini izledi ve başarılar diledi. Bakan Bağış, ödül alan projeler sergisini tek tek inceledi ve öğrencilerle konuşarak bilgi aldı. Spor salonunda Masa Tenisi çalışan öğrencileri seyretti. Daha sonra standlarda tanıtımı yapılan Sarıyer Böreği ile Sarıyer Balı’na ilgi gösterdi. Börek ve baldan tadarak bu konuda bilgiler aldı. daha sonra stand arkasına geçerek fotoğraf çektirdi."AVRUPA BİRLİĞİ İÇİN BİR ÇÖZÜM ÜLKESİYİZ"

AB Bakanı Egemen Bağış daha sonra düzenlenen ödül törenine katıldı. Açılış konuşmasıyla başlayan ödül töreninde, 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal marşının ayakta beraber söylenmesinden sonra bir süre protokolle oturarak ödül törenini izleyen AB Bakanı Egemen Bağış daha sonra konuşmasını yapmak için kürsiye geçti. Konuşmasında ilk önce "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim" diyerek sözlerine başlayan Bakan Bağış sözlerine Türkiye'nin gelişme kaydederek ilerlediğini ve artık Türkiyenin her köşesinde hatta köylerdeki çocuklarımızın bile artık bilgi çağına ayak uydurup, yaşam standardını buna göre düzenlediğini vurgulayan Bakan Bağış sözlerine şu şekilde devam etti. "Bugün Avrupa Birliği üyesi ülkelerde Türkiye'nin üyeliğine karşı çıkanların, Türkiye'nin onlara yük olacağını zannettiğini söyleyen Bağış, "Biz ise tam tersine yük olmayacağız, yükünüzü alacağız diyoruz. Türkiye'nin içinde o kültürü yaşatma noktasında o kadar çok örneğimiz var ki. Bizi gördüklerinde endişeleniyorlar. 'Bu Türkler her geçen gün zenginleşiyor, büyüyor. 75 milyonluk bir ülke'. Aslında biz, Avrupa Birliği için bir çözüm ülkesiyiz, anahtar ülkeyiz" diye konuşan AB Bakanı Egemen Bağış sözlerine eğitim sistemiyle ilgili olarak şöyle devam etti.

"Sorgulayan, irdeleyen, araştıran ve üreten beyinlerin yetiştirildiği bir eğitim sistemini uyguluyoruz, ezbercilikten uzaklaşan öğrencilerimiz, yavrularımız artık dünya çapında projeler üretiyor, ve aslında Evyap Okulları’da bunun bir örneğidir." dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, kürsideki konuşmasını tamamladıktan sonra proje ödülü alan öğrencilere tek tek madalyalarını verdi ve dereceye giren basketbol takımına da kupasını takdim etti. Evyap Holding Yönetim Kurulu Başkanı fethi Evyap, Bakan Egemen Bağış’a karakalem portresini armağan etti. Egemen Bağış’da Fethi Evyap’a teşekkür plaketi verdi. "Proje Şenliği" daha sonra tebrik ve temenniler ile sona erdi.

KAYMAKAM KARAMAN'A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU

Sarıyer Kaymakamlığı ve Özel Mürüvvet Evyap Okulları tarafından ortaklaşa düzenlenen "Proje Şenliği'ne Kartalkaya’da geçirdiği kaza sonrası, ameliyat olmak için gittiği Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’nde kalp krizi geçirerek, Maslak Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılıp, yapılan anjiyo sonrası kalp damarında tıkanıklık tesbit edilerek stent takılan ve önlem için 2 günlük yoğun bakıma alınan, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman katılamazken bu duruma üzülen AB Bakanı Egemen Bağış, Maslak Acıbadem Hastanesi'ne giderek Kaymakam Karaman'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.