Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sanata ve Sanatçıya Destek Yok
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sanata ve Sanatçıya Destek Yok

Sanata ve Sanatçıya Destek Yok
Sanatçı Büşra Çimen, sanata ve sanatçıya destek verilmesi gerektiğini söyledi.
18.11.2013 / 20:18


Türk halk müziği sanatçısı Büşra Çimen çocukluktan itibaren yürüttüğü mesleğinin devam ettirmesi için sponsor arayışı içerisine girdi.

Kendimi bildim bileli bu sanatla uğraşıyorum

Sanata önem verilmediğini ifade eden Büşra Çimen “Kendimi bildim bileli bu sanatla uğraşıyorum. Türkü söylemek benim için bambaşka bir duygu. Bu alan da ilerlemek için birçok zorluklarla karşılaştım. Bunlardan bir tanesi ise sponsor bulamamak oldu. Ben bir Sarıyer kızı olarak Sarıyerli iş adamlarından destek bekliyorum. Sadece benim için değil, benim gibi bu yola gönül vermiş tüm dostlara destek çıkılmasını istiyorum." Diyen Büşra Çimen sözlerine şöyle devam etti.

Ülkemizde sanata ve sanatçıya değer çok az

"Ülkemizde ne yazık ki sanata ve sanatçıya değer çok az. Ben bu yolda başarılı olduğumu düşünüyorum. Elimden geleni hatta fazlasını yapıyorum. Ama ne yazık ki bazı durumlar elverişsiz olduğundan istediğim yerlere gelmekte zorluk çekiyorum. Ben Türkiye için, Türk halkı için güzel şeyler vermek istiyorum ve siz değerli sanat dostlarınında harekete geçmesini istiyorum. Bu alan da kendimi geliştirmek ve konservatuar okumak en büyük hedefim. Bu hedefe ulaşmam için sizlerin desteğine ihtiyacım var. Şuna inanıyorum ki sesimi duyup bana destek çıkanlar olacak, öyle de umut ediyorum” dedi.