Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sporu Siyasete Alet Ettiler
Dev Uyuşturucu Operasyonu...850 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Yangın Tüpü Bomba Gibi Patladı
Sarıyer Halkının Huzuru ve Mutluluğu için Çalışıyoruz.

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sporu Siyasete Alet Ettiler

Sporu Siyasete Alet Ettiler
Sarıyer'de daha önce eşine rastlanmamış skandal bir olay yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe, Sarıyer Belediyesi, otobüslerle insan taşıyarak katkı sağlıyor. Otobüslerden birinin Sarıyer Spor Kulübü'ne ait olması ise Sarıyer'de tam manasıyla infial yarattı.
29.06.2017 / 12:17


Sarıyer'de daha önce eşine rastlanmamış skandal bir olay yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşe, Sarıyer Belediyesi, otobüslerle insan taşıyarak katkı sağlıyor. Otobüslerden birinin Sarıyer Spor Kulübü'ne ait olması ise Sarıyer'de tam manasıyla infial yarattı. Bilindiği üzere Sarıyer Spor Kulübü amblemli bu otobüs, çok uzun yıllardır Sarıyer Belediyesi'ne ait fakat kulübün hizmetinde çalışıyor. Bu şekilde olmasının sebebi ise otobüsün tüm masraflarının ve şoför maaşının Sarıyer Belediyesi tarafından karşılanarak, kulüp üzerindeki maddi yükün azaltılması amaçlanıyor. Ancak hiç bir siyasi parti hangi maksatla olursa olsun, Sarıyer Spor Kulübü'nün ismini siyasete alet edemez. Ulaştığımız bilgilere göre Sarıyer Spor Kulübü'nün otobüsü, kulübün başkanına ve müdürüne haber verilmeden, CHP'nin organize ettiği siyasi yürüyüşe katılımı gerçekleştiriliyor. 

Sarıyer'in Tarihine Yapılan Saygısızlık

Sarıyer Spor Kulübü, tüm Sarıyerlilerin ortak paydasıdır. Herkesin ortak sevdasıdır. CHP, MHP, AKP hiç farketmez... Siyasi düşüncesi ne olursa olsun, tüm insanları bir araya toplayan bir güçtür. Sarıyer Belediyesi'nin, Kulübün otobüsünü siyasi mitingler ve siyasi programlarda kullanması çok büyük bir yanlıştır. Sarıyer Spor Kulübü'nün tarihine ve ismine yapılmış bir saygısızlıktır. Sarıyer'de insanlar bu olayı konuşuyor. "Sarıyer Belediyesi'ne eğer otobüs lazımsa, kulübe tahsis ettikleri otobüsü geri alsınlar, istedikleri yerde kullansınlar. Sarıyer Spor Kulübü büyük bir camiadır, otobüssüz kalmaz" yorumları yapılıyor. Sarıyer Spor Kulübü, konu hakkında acilen açıklama yapmalıdır.

Bayram Ali Koçoğlu'nun Bu İşten Çıkarı Ne?

Sarıyer Spor Kulübü basın sözcüsü kimliğini taşıyan Bayram Ali Koçoğlu'nun, kulüp üzerinden yıllardır siyaset yaptığı biliniyor. Bu olayda da Bayram Ali Koçoğlu'nun parmağı var söylentileri ayyuka çıkmış durumda. Eğer Koçoğlu bu olayda temiz ise, neden sessiz kalıyor? Görevini neden yapmıyor? Basın sözcüsü şimdi konuşmayacaksa, ne zaman konuşacak? Bayram Ali Koçoğlu'nun bu işten bir çıkarı mı var? Biz, Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak, artık yeter diyoruz. Herkes görevini layıkıyla yapsın. Sarıyer Spor Kulübü, kimsenin oyuncağı olamaz. Bu büyük markayı, siyasi oyunlara alet etmek kimsenin haddine düşmez. Tek bir ifadeyle; Yazıklar Olsun...