Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Onur Özbizerdik Yaralamadan 5 Yıl Hapis Cezası Aldı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Onur Özbizerdik Yaralamadan 5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Onur Özbizerdik Yaralamadan 5 Yıl Hapis Cezası Aldı
Sarıyer'de bir eğlence mekanında güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i bacağından vurduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik, toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
13.07.2016 / 05:10


Sarıyer'de bir eğlence mekanında tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i tabancayla bacağından vurduğu iddiasıyla yargılanan Onur Özbizerdik, "Kasten yaralama" ve "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından toplam 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Onur Özbizerdik ve şikayetçi güvenlik görevlisi Hakan Gülez katılmadı. Mahkeme, Özbizerdik'i 86/1 ve 86/3. maddeleri uyarınca "Kasten yaralama" suçundan 3 yıl, "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçundan da Onur Özbizerdik'e 2 yıl olmak üzere toplamda 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Onur Özbizerdik, 2014 yılının Kasım ayında bir eğlence mekanında tartıştığı özel güvenlik görevlisi Hakan Gülez'i sağ bacağından vurmuştu. Onur Özbizerdik'in "Yaralama", ve "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 1 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.