Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ünlü Kabadayının Torunu <p />Serbest Bırakıldı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ünlü Kabadayının Torunu

Serbest Bırakıldı

Ünlü Kabadayının Torunu <p />Serbest Bırakıldı
Cezaevinden çıktığı gece barda bir bodyguardı yaralayan ünlü kabadayı Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik'in sorgusunun ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı.
11.12.2014 / 13:04


Cezaevinden çıktığı günün akşamında gittiği barda bodyguardı silahla yaralayan ünlü kabadayı Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik'in savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Savcılık Özbizerdik hakkında 7,5 yıla kadar hapis talep etti.

Şişli'de 2009'da işadamı Fatih Edremit'in bir rezidansta öldürülmesi olayıyla ilgili cezaevine giren Onur Özbizerdik 5 Kasım günü tahliye edilmişti. Cezaevinden çıkan Özbizerdik aynı akşam gittiği bir barın bodyguardını silahla vurmuş, olay barın güvenlik kamaralarına yansımıştı.

Olayın ardından kayıplara karışan Özbizerdik hakkında savcılık ifadesinin alınması için yakalama kararı çıkartmıştı. Özbizerdik'in 'in 6 Aralık Cumartesi günü İstanbul Adliyesi'ne gelerek ifade verdiği öğrenildi.

"HASIMLARIM VAR, BİN 500 DOLARA SİLAH ALDIM"

Hasımları olduğunu ifade eden Özbizerdik, savcılık ifadesinde cezaevinden çıktıktan sonra tedbir amacıyla Sarıyer'de bin 500 dolar karşılığında bir şahıstan silah aldığını belirtti.

Olayın yaşandığı yerde kız arkadaşının kendisini beklediğini belirten Özbizerdik "Buraya girmek isterken Bodyguard tarafından engellendim. Bodyguard Hakan Gülez bana hakaretler etti. Bunun üzerine ateş açtım" dedi. Olaydan sonra vapurla Anadolu yakasına geçtiğini bu sırada silahı denize attığını iddia eden Özbizerdik ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin hazırlanan soruşturma tamamlandı. Savcılık Özbizerdik hakkında "kasten adam yaralama ve ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından 7,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.