Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAĞKUR'a prim borcu olana vatandaşa kredi imkanı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAĞKUR'a prim borcu olana vatandaşa kredi imkanı

BAĞKUR'a prim borcu olana vatandaşa kredi imkanı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa emeklilik müjdesi verdi.
26.11.2014 / 13:20


ATO Congresium'daki 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası ile CNR Expo Fuar Merkezi'ndeki 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı'nın açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa emeklilik müjdesi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası'na katıldı. Şura'da konuşan Erdoğan, 279 bin Bağ-Kur’luyu ilgilendiren bir gelişmeyi açıkladı. SGK ile Halk Bankası arasında bir protokol imzalanacağını söyleyen Erdoğan, bununla birlikte emeklilik imkanı olup, borçları olup da emeklilik imkanı kazanamayan Bağ-Kur’lulara 0.97 aylık faizle 36 ay vadeli bir kredi vererek bu borçları ödeme imkanı verileceğini duyurdu.

Erdoğan şöyle konuştu:

279 bin 422 Bağ-Kur’lu istifade edecek SGK bugün öğleden sonra inşallah Halkbankasıyla bir protokol imzalayacak. Ve bununla emeklilik imkanı var, fakat borçları prim borçlarını ödeyemediği için emeklilik hakkını kazanamayan Bağ-Kur’lu kardeşlerimize inşallah Halkbankamız 0,97 aylık faizle ve 36 ay vadeli olacak bir kredi vermek suretiyle Bağ-Kur’lu bu borçlarını ödeme imkanı yakalayacak. Emeklilik hakkını kazandığı gibi de sosyal haklardan istifade etmeye başlayacak. Bundan istifade edeceklerin sayısı 279 bin 422 Bağ-Kur’lu. Tüm Bağ-Kur’lu kardeşlerime halkbankamızın SGK ile yapacağı bu protokolle birlikte şu anda güzel bir imkan hazırlanıyor. Kredi borcunu kredi çektikten üç ay sonra ödemeye başlayacak. Bir de böyle bir imkan geliyor. Böylece artık BağKurlu emekli olma noktasındaki bu sıkıntısını da aşmış olacak.