Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tarihi Sarıyer Börekçisi'nin Marka Değeri İcradan Satılıyor
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tarihi Sarıyer Börekçisi'nin Marka Değeri İcradan Satılıyor

Tarihi Sarıyer Börekçisi'nin Marka Değeri İcradan Satılıyor
Tarihi Sarıyer Börekçisi ve Tarihi Sarıyer Karaköy Börekçisi’nin marka hakları icradan satışa konuldu.
18.07.2014 / 04:30


Tarihi Sarıyer Börekçisi ve Tarihi Sarıyer Karaköy Börekçisi’nin marka hakları icradan satışa konuldu. İki marka için belirlenen bedel 1.5 milyon lira. İlk icra ihalesi 13 Ağustos’ta yapılacak.

Kökeni 1890’lı yıllara dayanan Tarihi Sarıyer Börekçisi ve Tarihi Sarıyer Karaköy Börekçisi’nin tescilli markaları hacizlik oldu. İşlem Ankara 3. İcra Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. İnternet sitesinde yer alan satış şartnamesine göre her iki marka için belirlenen bedel 1.5 milyon TL. İlk icra ihalesi 13 Ağustos’ta yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda ihale 28 Ağustos’ta yenilenecek.

Konuyla ilgili bilgi veren ‘İcraburada.com’ isimli internet sitesinin Genel Müdürü Caner Çakı, "Tarihi bir değeri olan börekçi. Bu börekçinin isim hakkı icradan satışa çıktı. Devlet tarafından isim hakkı bir buçuk milyon TL olarak değerlendirildi. Ancak piyasalarca bunun bedeli çok üstte. Satış 13 Ağustos’ta gerçekleşecek. İlk ihalesi fiyatın yarısından 750 bin liradan satışa çıkacak. Bu fiyatın üzerinde satışı gerçekleşir diye tahmin ediyoruz ama bunu daha uygun fiyata almak isteyen yatırımcılar olabilir. İlk katılım için çok fazla talep var." dedi.