Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SERKAN TORUN'DAN </br>29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SERKAN TORUN'DAN
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

SERKAN TORUN'DAN </br>29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Serkan Torun "bugün Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünü, milletçe büyük bir heyecan, coşku ve onurla kutluyoruz" dedi..
29.10.2022 / 11:42
Sarıyer'in sevilen, saygıdeğer iş insanlarından, başarılı futbol adamı ve siyasetçi Serkan Torun günün anlam ve önemine hitaben "bugün Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünü, milletçe büyük bir heyecan, coşku ve onurla kutluyoruz" dedi...

Torun açıklamasında şu ifadelere yer verdi...

SERKAN TORUN:

Yedi düvele karşı, yokluk içinde vatan ve bayrak uğruna verilen bu destansı mücadele, hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden bir milletin şahlanışı ve küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olmuştur.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele kahramanlarını, tüm geçmiş büyüklerimizi, şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi; rahmetle ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetimiz, inanıyoruz ki insanlık var oldukça, var olacak ve onu kuranların hatıraları asla unutulmayacaktır.

Bugün, milletimizin egemenlik hak ve yetkisini elde ettiği, ülke yönetiminde söz ve karar sahibi olduğu günün yıl dönümüdür.

Atatürk’ün “Cumhuriyet fikren, ilmen, bedenen kuvvetli, ahlaklı ve seciyeli muhafızlar ister.” vecizesinden hareketle bugün karşı karşıya bulunduğumuz durum, her zamankinden daha fazla dikkatli olmamızı, daha çok çalışmamızı gerektiriyor.

Her yerde ve her ferdimizle milletçe devletimizin bekası, milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız. Bunun için gerekli olan güce, yeterli akla, birikime ve tecrübeye sahibiz.

Ülkemiz ve aziz milletimiz; tarihte olduğu gibi bugün de dünyada adaletin ve merhametin sembolüdür. Bu bağlamda 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bizim için çizilmiş ufuklardır. Bu hedeflere ulaşmada bir an bile duraksamamalıyız. Biliyoruz ki, bu hedeflerin gerçekleşmesine sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın ihtiyacı vardır.

Bu duygularla; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk milletinin ve SARIYERLİ hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyet’in nice yıl dönümlerinde birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.