Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Şükrü Genç ecel terleri döktü
“Bu Mücadeleyi Devlet Ve Millet Olarak Sonuna Kadar Sürdüreceğiz”
‘7 Kardeştik 80 Milyon Olduk’
15 TEMMUZ GAZİSİ SABRİ GÜNDÜZ: Ayaksız yaşanır, vatansız yaşanmaz

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şükrü Genç ecel terleri döktü

Şükrü Genç ecel terleri döktü
“Kişisel verileri saklamak ve yaymak, Rüşvet almak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma" suçlamalarıyla mahkemede yargılanan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mahkeme dışında, ekibi ise mahkemede ecel terleri döktü.
07.11.2013 / 19:12


Şükrü Genç büyük sıkıntı yaşadı

“Kişisel verileri saklamak ve yaymak, Rüşvet almak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma" suçlamalarıyla İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mahkeme dışında, ekibi ise mahkemede büyük sıkıntı yaşadı.

Şükrü Genç İlk duruşmada davaya katılmadı

İlk duruşmada Şükrü Genç davaya katılmadı ve savunmasını avukatları aracılığı ile yaptı. Çağlayan adliyesinde görülen davada hareketli saatler yaşandı. Mahkeme Başkanı; Belediye Başkan Yardımcısı Recep Yel, Eski Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın, Zabıta Müdürü Semra Kartal ve diğer sanıkları tek tek dinleyerek ifadelerini aldığı duruşmada Mahmut Yalçın ise Avukat Erhan Egemen ve ekibi ile hazır bulundu.

Mahmut Yalçın Şükrü Genç'e ağır suçlamalarda bulundu

Mahkemede ifade veren Mahmut Yalçın şok açıklamalar yaptı. Belediye Başkanımız Şükrü Genç genelde her sabah bizi arayarak talimat verirdi. Bütün talimatları biz kendisinden alarak hareket ettik. Ne yaptıysak kendisinin bilgisi dahilinde yaptık. Konuyla ilişkili tüm delilleri ve şahit isimlerini mahkeme heyetine sunmaya hazırım diyerek açıklamalarda bulundu. Mahkemede bir çok sanık rüşvet verdiğini kabul etti.

Dava 16 Nisan 2014 tarihine ertelendi

Mahkeme Başkanı; Şükrü Genç'in kişisel verileri toplama ve fişleme odaklı davasını, bu dava dosyasından ayrılmasına ve Sulh Ceza mahkemesine sevk olmasına karar verdi. "Rüşvet almak, dolandırıcılık, kamuyu zarara uğratma" suçlamalarıyla süren dava kapsamında ise Recep Yel, Semra Kartal, Şinasi Yalçın'ın ağır cezada yargılanmaları devam ediyor. Mahkeme, yeni delillerin sunulması ve yeni şahitlerin dinlenmesi için 16 Nisan 2014 tarihine ertelendi.