Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Ali Ergenç gazetemize konuştu
Sarıyer'de Ambulansa Çarpan Araç Takla Attı: 2 Yaralı
Halkın Teveccühü Her Geçen Gün Artıyor...
2019'da Sanayiciye Destek Yağacak

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ali Ergenç gazetemize konuştu

Ali Ergenç gazetemize konuştu
Ali Ergenç, İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri’nde bazı usülsüzlükler yapıldığı iddialarıyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.
25.08.2013 / 20:24


Sarıyer Belediyesi İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri’nde halka verilen spor hizmetlerinde bazı usülsüzlükler yapıldığı söylenmişti. Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “bu iddialar asparagas yapılan bir haberden kaynaklandı ve tamamen siyasi çıkar amaçlı Sarıyer Belediyesi’ni yıpratmak için, “çamur at izi kalsın” felsefesini uygulayan bir yandaş haberdir. Sarıyer halkı bizim nasıl şeffaf ve dürüst çalıştığımızı görüyor, bu bizim en büyük güvencemiz” dedi.

Vatandaşlarımızın mağdur olmasını önledik

Ali Ergenç, Sarıyer Yenigün Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Sarıyer Belediyesi olarak göreve başladığımızda sportif faaliyetler istenilen düzeyde değildi. Karate, tekvando, judo ve futbol takımı vardı. Biz bu çalışmaları bir program dahilinde elimizden geldiğince bilgi ve becerimizle belli bir noktaya getirme çabası içerisinde olduk” dedi.

Cevahir Tesisleri mevcut işletmecisi son derece kötü yönetiminden ötürü boşta kalmıştı ve kullanılamaz haldeydi diyen Ergenç konuşmasına şöyle devam etti. “Cevahir Tesisleri ile ilgili başkanımız Şükrü Genç’le yapmış olduğum görüşmede orasının bizim alt yapılarımız ve Sarıyerli gençler için faydalı olacağına inandık ve yapılan sözleşme neticesinde de Cevahir Tesislerinin bakımı ve tadilatı ile birlikte üstlenerek bünyemize aldık.

Cevahir tesislerini baştan yarattık ve halkımızın hizmetine sunduk

Cevahir Tesislerinin bakımı ve tadilatı ciddi boyutta bir gidere neden oldu, yani öyle çok kolay toparlanmadı. Çatı akıyordu, duvarlar çökmüştü, havuzun içerisindeki havuz tertibatı son derece sağlıksızdı. Bunların hepsini bir araya toplayıp, çok kısa bir sürede kullanılır hale getirdik. Ve maalesef bu tesisi kullanır hale getirdikten sonra da bir evvelki işletmecinin orada insanlarla yapmış olduğu sözleşmeleri gördük. Vatandaş gelmiş sözleşme yapmış parasını ödemiş ama hizmeti alamamış. Bu hizmeti alamayan vatandaş, belediye burayı alıp toparlayınca teker teker geldiler müracahat ettiler. “biz bu kadar para ödedik, işte makbuzları ama burası açılmadı ve biz istifade edemedik” dediler. Vatandaşa biz yeni bir kurumuz sizin yapmış olduğunuz sözleşme bir evvelki insanlarla alakalı bir durum, güle güle gidin onları bulun ve paranızı tahsil edin demek belediye olarak bize yakışmazdı. Biz bu insanları mevcut süreçler içerisinde yani 6 aylık sözleşmesi olan 6 ay, 1 yıllık sözleşmesi olanları 1 yıl havuzu kullandırdık. Bu kullanımlar içinde bu insanlarla sözleşmelerle imzaları vardır ve herhangi bir bedel alınmadı. Çünkü öbür tarafa ödemişler ve ellerinde makbuzlar vardı. Yani bu insanların dışında biz makbuz, kesmedik herhangi bir bedel almadık. Bu özel durum, vatandaş bir evvelki kullanıcıya paralarını ödedikleri için maduriyetlerini gidermek için yapıldı. Sonra ki çalışmalarda da mevcut kadronun dahil oluşuyla yapılanma içerisinde başlangıçta tabi bu tür kurumların bir anda işe başlar başlamaz yerine oturması ve dengelerin kurulması çok kolay iş değil.

Tüm çalışmalarımız usulüne uygun yapılmaktadır

Havuzda aşağı yukarı 20 ye yakın insanlar değişik bölümlerde çalışıyor. Gelen üyelerde makbuzu götürüp kendin bastıramıyorsun resmi bir olay gidip işletmesinden, beden terbiyesinden , dernek masasından yazısını alıyorsun ve ancak bu şartlarda makbuz bastırabiliyorsun. O dönem içerisinde bir takım boşluklar oldu. Ama herhangi bir suistimal olduğunu söyleyemem. Herşeyi titizlikle takip ettik ve neticesinde burasının resmi makbuzları basıldı. Resmi makbuzlar basıldıktan sonra da biz makbuzu kestik, vatandaş gitti parasını bankaya yatırdı. Elden para tahsilatı çok azdır. O yapılanların hepsini bizde ki dernekler masasının vermiş olduğu tahsilat makbuzlarıyla kesilmiştir. Şuanda tesiste üye olan vatandaş üyelik aidatı parasını bankaya yatırıyor ve bankadan makbuzunu alıp getiriyor, biz daima böyle çalışıyoruz. Yani Cevahir Tesisilerinde suistimal olması söz konusu değildir.

Çamur at izi kalsın politikası bizi etkilemez

Ergenç sözlerini “Siyaset, insanları çoğu zaman maalesef etik kuralların dışına itiyor ve bizim ülkemizde de anlayış bu… Çamur at izi kalsın. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da şeffaf çalışmalarımıza ve Sarıyer halkına hizmetimiz devam edecektir. Hiçbir kesim bizim bu olağanüstü başarılarımızı gölgede bırakamayacaktır” diye tamamladı.