Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bir Sarıyer’de başarılı olmaya mecburuz insan sevdiğini üzmek ister mi?
Salih Bayraktar: </br>Gençlerimize Sahip Çıkalım Onları Bezdirmeyelim, Tüketmeyelim Aksine Hayata Bağlayalım
Çayırbaşı Mahallesi Muhtarı Bektaş İETT ve İBB’yi eleştirdi
“Küresel Siyasi Hegemonyanın Baronları Eninde Sonunda Diz Çökecektir”

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bir Sarıyer’de başarılı olmaya mecburuz insan sevdiğini üzmek ister mi?

Bir Sarıyer’de başarılı olmaya mecburuz insan sevdiğini üzmek ister mi?
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner ve Spor Müdürü Gürol Bağcı Sarıyer’in yeni transferleri Kılıçarslan Kopuz ve ÖMER Şengöz ile söyleşi gerçekleştirip hem transferleri hem de önümüzdeki sezon ile ilgili düşüncelerini sorduk.
05.08.2013 / 23:40


Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner ve Spor Müdürü Gürol Bağcı Sarıyer’in yeni transferleri Kılıçarslan Kopuz ve ÖMER Şengöz ile söyleşi gerçekleştirip hem transferleri hem de önümüzdeki sezon ile ilgili düşüncelerini sorduk.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Kılıçarslan ve ÖMER her ikinizde Sarıyer’e hoş geldiniz. İnşallah sizlerle yıllardır özlenen başarı bu sene elde edilir. Kılıçarslan sen bildiğimiz ve beğendiğimiz bir kalecisin. Bandırma’da zaman zaman çok zor dönemler yaşadığını biliyoruz. Neydi orada seni rahatsız eden yada taraftarlarla yıldızının barışmamasına neden olan unsur.

KILIÇARSLAN: Maçın daha birinci dakikasından itibaren kendi futbolcusuna küfür eden bir taraftar topluluğu olunca insan ister istemez isyan ediyor. Bandırma’da da böyle bir ortam vardı. Küfürlere sessiz kalmadığım için taraftarlarla yıldızım barışmadı. Taraftar desteğini verir sezon sonunda başarı gelmemişse taraftar o zaman hesap sorsun. Ama sen daha birinci dakikadan başlarsan küfür etmeye futbolcu da sonuçta insan, konsantrasyonu otomatikman bozuluyor.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Kılıçarslan senin yaşın çok konuşuluyor. Yaşınız sanırsam 36, Senden beklenen şu an Sarıyer’de hem güven veren kaleci olman hemde takıma abilik yapman. Yaşın sana göre bir avantaj mı? Dezavantaj mı? neler söylemek istersin.

KILIÇARSLAN: Öncelikle şunu bilmenizi isterim. Ben ve Ömer, Mehmet Hoca ile Ofspor’da beraber çalıştık. Sarıyer’e para için değil Mehmet Hoca için geldik. Bu kulübün Sarıyer olması çok daha güzel oldu. Geçmişi mazisi belli bir kulüp, büyük camiada oynamak herkese nasip olmuyor. Bunun bilincindeyiz. Başarıya aç bir kulübe geldik, uzun zamandır özlenen bir başarı açlığı var. Bu başarıyı elde etmek istiyoruz, gücümüz yettiğince taşın altına elimizi sokacağız. Allah nasip ederse yukarıları hedefliyoruz Lig başlamadan hedef şampiyonluk dersek çok inandırıcı olmaz, hele bir Kartepe kampını yapalım, takımın iskeleti bir otursun ondan sonra daha net hedefleri konuşabiliriz. Sezon içinde özellikle iç sahadaki skorlar hedefi belirler. Yaşa gelecek olursak eğer vücüdun hazırsa oynarsın, vücut zaten söyler sana bırakmak gerektiğin zamanı. Büyük bir sakatlık olmaz ise 4 sene daha futbol oynamak istiyorum. Futboldan kopmak kolay değil, chelsea bile 40 yaşında bir kaleciyi transfer etti.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): ÖMER senin gelişinle forvet hattında önemli bir eksikliği tamamlayacaksın diye düşünüyoruz. Senin daha önce oynadığın Turgutluspor, Alanyaspor, ve Bozüyükspor’a seni sorduk ve araştırdık, herkes senin hakkında çok güzel şeyler söyledi. Hakkında kötü konuşana rastlamadık. Sadece Alanya’da bir şansızlık yaşamışsın o bilgi geldi elimize.

ÖMER: Evet Alanya’da futbol hayatımın en büyük şansızlığını yaşadım. Kolay kolay akatlanmam ama Antremanda iç ve arka adalelerim yırtıldı, 8 hafta tedavi gördüm. Şu an bir sakatlığım yok, benim ailemde profesyonel olarak futbol oynayan çok kişi var. Bunların birçoğu Sarıyer’de de oynamış. Şimdi sıra bende diye düşünüyorum.. Dayılarım şuan Sarıyer’de oturuyor. Bu da bana ekstra bir motivasyon sağlıyor.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Hem Sarıyer hem de gruptaki diğer takımların transferleri tamamlanmadı. Bir şeyler söylemek için erken ancak sen grup hakkında ne düşünüyorsun.

ÖMER:Grupta mali gücü kuvvetli takımlar var. Bu tarz transfer yapan takımlar her zaman başarılı olacak diye bir şart yok. Örneğin bir Ofspor’da oynarken Balıkesirspor çok büyük bütçelerle takım kurmuştu. Ofspor’a ise kesin düşer gözüyle bakılıyordu. Biz deplasmanda Balıkesirspor’u 5-0 yendik. Şampiyonluk hedefinden kopmalarına neden olduk. Futbol sahada kazanılıyor, önceden aldığın yada almadığın paraların sezona etkisi fazla olmaz. İyi kadrolara karşı oynamak daha kolay. Neticede onların da hedefleri var. Kaybetmemekten öte mutlak kazanmaya oynayacaklardır. İşte o zaman bu bizim avantajımız oluyor.

Sarıyer YENİGÜN Gazetesi (SYG): Sarıyer taraftarı tekmeye kafa sokan yenilse de sahada mücadele eden oyuncularını her zaman baş tacı yapmıştır. Sizlerde tecrübeli profesyonellersiniz. Taraftara söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

KILIÇARSLAN: Sadece para için transfer yapan oyuncular yok mu? Elbette var, bu amaçla gelen oyuncular maç seçer, her maçta oynamaz. Bizler buraya para için gelmedik, sevdiğimiz Mehmet Birinci hocamız için geldik. İnsan sevdiklerini üzmek ister mi? Kendisi yüzünden eleştirilere uğramasını ister mi? Elbette istemez. Bu sebeple biz burada başarılı olmaya mecburuz. Taraftar yeter ki sonuna kadar bizlere destek olsun.

ÖMER: Evet bizler doğuştan Sarıyerli değiliz ancak Sarıyer forması giymek için imzza attık. Artık herkesten çok daha Sarıyerliyiz. Çünkü karnımız buradan doyuyor evimizin, çocuklarımızın ihtiyaçlarını bu kulüpten kazandığımız parayla karşılıyoruz. Hiç şüpheleri olmasın taraftarların biz gerekeni sahada ortaya koyacağız. Taraftarlarımız sonuna kadar bizlere destek versinler. Sarıyer

YENİGÜN Gazetesi (SYG): Her ikinize de bizlere zaman ayırdığınız için çok teşekkür eder Başarılar dileriz.