Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Akdağ'ın Sarıyer Spor Kulübü'ne verdiği zararı, Sarıyer düşmanları başaramazdı
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Akdağ'ın Sarıyer Spor Kulübü'ne verdiği zararı, Sarıyer düşmanları başaramazdı

Mehmet Akdağ'ın Sarıyer Spor Kulübü'ne verdiği zararı, Sarıyer düşmanları başaramazdı
Bir kaç gündür Sarıyer’in gündemini meşgul eden bilgi kirliliğine gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner ve Spor Müdürümüz Gürol Bağcı el koydu.
25.05.2013 / 14:46


Bir kaç gündür Sarıyer’in gündemini meşgul eden bilgi kirliliğine gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner ve Spor Müdürümüz Gürol Bağcı el koydu. Diğer yandan uzun zamandır Sarıyer Spor Kulübü Denetleme Kurulu Üyesi olan Gürol Bağcı'nın belgelerle açığa çıkardığı gerçekler Sarıyer'de Yenigün Gazetesi'nin farkını ortaya koyacak.

Sarıyer Spor Kulübü Eski Başkanlarından Mehmet AKDAĞ’ın kendisine gelen haciz işlemlerinden sonra, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet AKKOYUN hakkındaki zehir zemberek açıklamaları gündemi meşgul ediyor.

İnsanların düştüğü en büyük hata olan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma hatasına ne yazık ki Sayın AKDAĞ’da düşmüş durumda. Keşke Mehmet Akdağ bu açıklamaları yapmadan önce biraz araştırsaydı.

Geçen seneki Genel Kurul’da kürsüden okunan Denetleme Kurulu raporu; Dernekler Kanunu, yeni Türk Medeni Kanun’un Dernekler Bölümü, UEFA kriterlerine göre hazırlanmıştı. O dönem eski Başkanlardan İbrahim BOZAN bu raporda isimlerin açıklanmasına içerleyen bir konuşma yapmıştı. Şimdi diyeceksiniz ki ne gerek vardı bu açıklamalara? Bugün Sayın AKDAĞ’a SGK’dan gelen haciz bildiriminin gerekçesi ile Denetleme Raporunun hazırlanma şeklindeki gerekçe aynıdır.

Devlet, Spor Kulüpleri başta olmak üzere sivil toplum örgütü statüsündeki dernek ve vakıflardan alacağını tahsil edemediğinde bu borcu ilgili dönemin Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine tevdi etmektedir. Örnek verecek olursak, yakın geçmişte Yalovaspor’un Devlete olan tüm borçları o dönemlerde görev yapan Başkan ve Yöneticilere tevdi edilmek suretiyle tahsil edilmişti.

Şimdi şu soru akıllara gelebilir... SGK’ya borç sadece Sayın AKDAĞ döneminde mi var? Hayır. Göreve gelen Başkanlarımızın ne yazık ki SGK ödemelerini yapma gibi bir alışkanlıkları yok. 6111 nolu yasa ile birlikte Sayın İbrahim BOZAN dönemi de dahil olmak üzere ondan önceki tüm Yönetimlerin SGK borçları yapılandırıldı ve taksitler düzenli olarak ödenmektedir. Yapılandırılan dönemden sonraki dönemlerde eski alışkanlık devam etmiş ve Aylık SGK ödemeleri maalesef düzenli olarak ödenmemiştir.

Yukarıdaki açıklamaların ışığında Sayın BOZAN’dan sonra göreve gelen Sayın AKDAĞ, Sayın KAPTANOĞLU ve Sayın AKKOYUN’a ve Yönetim Kurullarındaki üyelerine sadece görevde kaldıkları dönemlere ait SGK borçları ve faizleri tevdi edilerek Haciz bildirimi gönderilmiştir.

Kısaca Sayın AKDAĞ’a gelen haciz bildiriminin Sayın Saffet AKKOYUN ile hiçbir alakası yoktur.

Rakam rakam açıklıyoruz duyurulur...


Öte yandan Mehmet AKDAĞ; görevi bıraktığı Genel Kurul’da kürsüden okunan ve kendisinden sonra göreve gelecek olan Yönetime teslim edeceği Borçlar içerisinde yer almayan, hatta Sayın AKDAĞ’ın Başkan olduğu döneme ait Denetleme Kurulunun raporlarında yer almayan 1.200.000,00 TL. tutarında bir borç ortaya çıktı. Mehmet Akdağ, Sarıyer Spor Kulübü'nü bataklığa sürükleyen çok ciddi bir borç bırakmıştır.

Peki neydi bu borç? Sayın AKDAĞ o dönem transfer ettiği tüm futbolcularla özel protokol yapmış. Bu protokollerden doğan mali taahhüdü yerine getirmediği gibi kasasında bulunan bu protokolleri yeni gelen Yönetim Kuruluna vermek yerine futbolcuların kendisine teslim ediyor. Protokolleri alan futbolcular ise soluğu bu borçtan habersiz yeni Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanında aldı. Bu borç; 2012-2013 sezonu başında karşımıza “Transfere Engel Borç” adı altında TFF tarafından önümüze çıkartıldı. Sayın AKKOYUN bu 1.200.000,00 TL.lik borcu 800.000,00 TL.ye düşürdü ve peyderpey bu borçları ödemektedir. Sayın KAPTANOĞLU ve Sayın AKKOYUN kendilerine tevdi edilmeyen bu borcu ödemek zorunda kaldılar. Kanunen kendilerine tevdi edilmeyen bir borcu bu iki başkan ödemek zorunda değiller ve bu borcu ilgililerine tevdi eden mahkeme yoluna gitmeleri gerekirdi. Oysa her iki Başkan’da mahkeme yolunu seçmediler.

Uzun lafın kısası Sayın AKDAĞ bu açıklamaları yapmadan önce kendi yapmış olduğu korkunç hataları gözden geçirmeliydi... Mehmet Akdağ'ın Sarıyer Spor Kulübü'ne verdiği zararı. Sarıyer düşmanları dahi başaramazdı.

 


YORUMLAR
istinyeli hakan: 
""
mehmet efendi sen holdingler kralısın ama sarıyer insanı tarafından adam olarak görülüyomusun bu tartışılır?
27.05.2013 / 18:45
SELAMİ POLAT: 
""
YAA BU MEHMET AKDAĞ HANGİ YÜZLE ÇIKIP KONUŞUYO VALLAH YAZIK İSMİNİZE SOYADINIZA
25.05.2013 / 14:52