Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YEDİĞİ EKMEĞE İHANET EDEN RUHSUZ FUTBOLCULAR ÇİFTLİĞİ
Ali Rıza Zaman ile Sarıyer’i Konuştuk
Muhtar Sinan Yüksel: Halkın Sabrı Kalmadı
Göçük Altında Kalan İşçi Kurtarıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEDİĞİ EKMEĞE İHANET EDEN RUHSUZ FUTBOLCULAR ÇİFTLİĞİ

YEDİĞİ EKMEĞE İHANET EDEN RUHSUZ FUTBOLCULAR ÇİFTLİĞİ
Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir... Taraftarların yönetim istifa sesleriyle stadı inletmeleri hiçte sürpriz olmadı.
06.11.2012 / 22:30


Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir... Taraftarların yönetim istifa sesleriyle stadı inletmeleri hiçte sürpriz olmadı. Sarıyer takımı da aynen bu ata sözü gibi, kendini her daim deşifre eden bir tutum içerisinde. Geçen sezonlardan hiç ders çıkarılmamış olacak ki, yönetim bu sezon da çok başarısız bir transfer politikası gerçekleştirmiş. Bu sezon oynadığı hiç bir maçta etkili olamayan Sarıyer, Güngörenspor müsabakasında da, ne kadar rezil bir takım olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Geçen sezon Efecan, takımını ortasaha da rahatlatan ve atak organizasyonlarını gerçekleştiren önemli bir oyuncuydu. Bu sezon Efecan'ı kadroda tutamayan yönetim, kalitesiz ve gereksiz 8-9 tranfer yaparak, Sarıyer Spor Kulübü'nü tam anlamıyla çiftliğe çevirmiş durumda. Amatör takımlarda dahi forma giyemeyecek kadar kötü olan bu yeni transferlere ödenen paraya çok acıyorum. Sarıyer takımının 3 milyondan fazla borcu varken yapılan bu transferlere en azından 800-900 bin lira para harcandı. Yazıktır, günahtır sayın yöneticiler! Bu parayı siz kolay mı kazanıyorsunuz? Futbol karakteri oturmamış, sahada ruh gibi gezen, yediği ekmeğin hakkını vermeyen bu futbolcuları Sarıyer takımına nasıl transfer ettiniz?

SAFFET AKKOYUN’A SORUYORUM...

Sayın Başkan, Kulübün borçlarından belli bir miktarını kapatarak maddi açıdan biraz nefes alınmasını sağladınız, Allah razı olsun... Ancak bir taraftan borç kapatıp, bir taraftan da beş para etmez futbolcuları transfer ederek, onlara hak etmedikleri paraları vermeye devam ederseniz, hem kendinize zulüm etmiş olursunuz hemde kulübe sağlayacağınız maddi rahatlamayı uzun bir süre daha gerçekleştiremezsiniz. Yunus Altun transferini kim ne amaçla yaptı bunu da ayrıca sormak gerek! Yunus Altun fok balığı gibi olmuş, bu kadar kilolu olan bir adama 140 bin lira para verildiğini öğrendim. Şimdi soruyorum sayın yöneticiler, verilen bu paradan dolayı içiniz sızlıyor mu? Üzülüyormusunuz? Bence fazlasıyla üzülüyorsunuzdur bundan eminim... O halde niçin futbolu iyi bilen ve bu işi profesyonel anlamda yapan kişilere görev vermiyorsunuz? Sarıyer Spor Kulübü şuan itibariyle her hangi bir amatör takımla eşdeğer duruma gelmiştir. Sorumluluk duygunuz varsa lütfen acil olarak devre arasında yapılacak olan transferler için profesyonel izleme komitesi kurun ve nokta atışı yapın.

Önceki haftalarda ve Güngörenspor karşısında izlediğim Sarıyer takımı, koşmayı ve mücadele etmeyi sevmeyen oyunculardan kurulmuş. Takımda dinamizm yok, enerji yok, istek ve arzu hiç bir şey yok. Düşünüyorum fakat işin içinden bir türlü çıkamıyorum... Her takımda bir tane veya bilemedin iki tane böyle vurdum duymaz, hevessiz oyuncu olur... Sarıyer takımına bakıyorum da ruhsuz futbolcuların arasından yediği ekmeği hak eden oyuncuları ayırt edemiyorum. Nerde iş görmez, nerde kovulmuş oyuncu varsa, biz bu oyunculara futbolcu diye Sarıyer forması giydirmişiz. Yapılan hatalar artık su yüzüne çıkmış durumda... Kurtuluş manifestosu olarak düşünülmesi gereken öncelik, devre arasında yapılacak olan transferlerin bir an önce araştırılmasıdır. Boşta kalan oyuncuları transfer ederek başarı sağlanamaz. Saffet Akkoyun ve yönetimi bir an önce kriz masası kurmalı ve sportif başarı için yapılacak transferleri seçecek adamların, futbolu bilen profesyonellerden kurulu olması kararı, bizzat kulübün başkanı tarafından verilmelidir. 


YORUMLAR
sercan: 
"bunlar daha iyi günlerimiz"
ibrahim balcı ve onun gibi geri kafalı bi kaç kişiden bu kulüp arınamazsa sarıyer perişan olmaya devam eder
07.11.2012 / 19:52