Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Emre Güner yazdı...
Sarıyer Sahilde Ölü Yunus Bulundu
Sarıyer'de İlginç Kaza...
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Emre Güner yazdı...

Emre Güner yazdı...
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner yazdı...
15.10.2012 / 13:21


Ne bir heyecan, ne bir istek, ne bir azim... Bu takımın yönetiminden teknik heyetine, futbolcusundan personeline kadar içi boşalmış, hiç bir şey kalmamış. Tepecik deplasmanında, kovulan Teknik Direktör Erdem Acar'ın yerine alt yapı sorumlusu Lemi Çelik görev yaptı. Haftalardır oynanan rezalet futbolun Tepecik deplasmanında, bir mucize eseri olumlu yönde değişmesini kimse beklemiyordu. Fakat, bu rezil futbol da kimsenin aklına gelmemiştir sanırım. 

Futbolu yönetmek bilgi ister

 Sarıyerli futbolcular maç boyunca birbirlerine uzak ve yardımlaşmayan bir görüntü sergilediler. Pas organizasyonu hiç yok, mücadele de etmiyorlar. Görünen o ki Sarıyer takımı kötü ve yeteneksiz futbolculardan kurulmuş. Bu kabiliyetsiz futbolcular eğer sahada koşmaz ve yeterince mücadele etmezse Sarıyer şuan da olduğu gibi, puan cetvelinde sondan 2. sıraya demir atar. Futbol bilgi ister, tecrübe ister... Bu işten anlıyorum, ben futbolu iyi biliyorum demekle Sarıyer gibi bir büyük çınar yönetilirse, sonuç görüldüğü üzere hüsran olur. Sarıyer Spor Kulübü Başkan'ı Saffet Akkoyun açıklamasında''Kimse bizden şampiyonluk beklemesin, taraftarlarımıza biraz şöyle güzel futbol izlettirelim bu bize yeter'' diyor. Sarıyer Spor Kulübü Başkanı ligin henüz başında ''Biz zirve mücadelesi yapmayacağız, kapasitemiz buna uygun değil, biz ancak ligin sıradan takımları arasında oluruz'' diyorsa bu iş bitmiştir... Saffet Akkoyun, maddi olarak kulübü geçici anlamda rahatlatmıştır bunu da söylemeliyiz, fakat sadece para vermekle bu sektörde barınamazsın! Vizyon şart... İnsanlar başlarında güçlü ve işi bilen lider görmek istiyorlar. Maalesef, Sarıyer Spor Kulübü yalnızca bu sene değil! 18 senedir kötü yönetiliyor... 3-5 yönetici dışında senelerdir bu kulübe maddi manevi destek çıkan kimse olmadı. Sahip çıkılmayan bir futbol kulübü muhakkak ki dibe vurur, bu saklanamaz bir gerçektir. Ayrıca son dönemlerde Sarıyer Spor Kulübü'nü maddi manevi kurtaran Mustafa Hepanıl'ın bazı kırgınlıklarından ve yoğun iş temposundan dolayı bu sene Sarıyer Spor Kulübü'nde görev almamasının, ne kadar büyük bir eksiklik olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Önümüzde ki haftalarda Sarıyer taraftarı Mustafa Hepanıl'ı mumla ararsa şaşırmam. Şu gerçek biliniyor ki; Yönetim bazında geçen sene Sarıyer'i küme düşmekten kurtaran 2 isim vardı. Biri Mustafa Hepanıl diğeri Hakan Şengül... Bu sene Mustafa Hepanıl yok maalesef Hakan Şengül tek başına kalmış durumda. Olumlu işler yapmaya çalışan bir diğer yönetici, Serkan Torun... Hevesli, azimli ve Sarıyer sevdalı genç bir isim. Sarıyer'e böyle genç, enerji dolu yöneticiler lazım. Fakat genç yöneticilerin omuzlarına da olması gerekenden fazla yük binerse, Sarıyer Spor Kulübü olarak geleceği göremeyiz.

Kriz masası kurulmalı


Sarıyer Spor Kulübü olarak yöneticiler, acil olarak toplanmalı ve bir kriz masası kurmalıdırlar. Teknik heyet ve futbolcular bu toplantıda yer almalı, kötü gidişatın tüm detayları konuşulmalıdır. Kullanılan malzeme ne kadar kötü olursa olsun, iyi bir aşçı elindeki malzemeden en iyi ürünü çıkartabilen aşçıdır. Sarıyer yönetimi, ilerleyen haftalarda çok daha büyük sıkıntılar yaşamak istemiyorsa, gereken adımları acil olarak atmalıdır.

 


Etiketler: Emre Güner yazdı
YORUMLAR
taraftar: 
""
bence sadi hocayıda mumla ararız,adam gibi adamdı hocalığıda iyiydi ne diye gönderdiler o adamı bilmiyorum.şimdi kına yaksın yöneticiler
17.10.2012 / 09:03