Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Cengiz Alp’ten İnce Ayar… </br>24 Aralık’a Damga Vuracak Sözler!!!
Sarıyer'de Lüks Otomobil Alev Alev Yandı
Kar ve Yağmur Tüm Yurdu Saracak
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cengiz Alp’ten İnce Ayar…
24 Aralık’a Damga Vuracak Sözler!!!

Cengiz Alp’ten İnce Ayar… </br>24 Aralık’a Damga Vuracak Sözler!!!
Sarıyer’de CHP denince akla gelen ilk isimlerden olan usta siyasetçi Op. Dr. Cengiz Alp, gazetemize çok önemli açıklamalarda bulundu.
16.12.2017 / 13:58


Sarıyer’de CHP denince akla gelen ilk isimlerden olan usta siyasetçi Op. Dr. Cengiz Alp, gazetemize çok önemli açıklamalarda bulundu. 24 Aralık Pazar Günü gerçekleşecek CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı 36. Olağan Kongresi öncesi görüşlerine başvurduğuz Cengiz Alp, seçim öncesi ince mesajlar vererek “CHP’ye yakışanın yapılmasını” çarpıcı sözlerle ifade etti.

Op. Dr. Cengiz Alp yaptığı açıklamada “Unutulmasın ki Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Delege Seçimleri yaklaşık 5 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Bu demokrasi açısından çok önemli bir konudur. İlçemizde alttan yukarıya doğru, ciddi bir örgütlenme gerçekleşerek, sesini çıkarma konusunda büyük bir ivme kazandık. Bir çok mahallede 2 liste yarıştı ve sonuçta bir netice ortaya çıktı. Bu sonucu doğru okumak lazım. Benim gördüğüm gerçek Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeleri kesinlikle dışarıdan yapılan baskıları ve yönlendirmeleri kabul etmiyor. Yani kendi ilçe yöneticilerini, özgür iradeleri ile analizler yaparak ona göre haklarını kullanmak istiyorlar. O açıdan belediyede görev yapan arkadaşlarımızın bu süreçte partinin tümüne eşit mesafede yaklaşarak bu süreci yönetmeleri gerekiyor. Buna çok dikkat etmeleri lazım” dedi.

CENGİZ ALP’İN TARAFI ‘ÖRGÜT ÜYELERİNİN OLDUĞU TARAFTIR’

Kendisine yönettiğimiz “hocam bu süreçte siz kimi destekliyorsunuz?” sorusuna ise Cengiz Alp “Belediye, herkesin ortak değeridir, ortak kazanımıdır diye düşünüyorum. Belediyeyi yönetenlerin buradan elde ettikleri güçleri ve imkanları belli bir gruba, belli bir kişiye, belli bir amaç için, koltuk için, kariyerleri için bir amaç olarak kullanılmasına müsaade etmemesi gerekiyor. Cengiz Alp olarak benim tarafım örgüt üyelerinin olduğu taraftır” yanıtını verdi.

MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİ BASAMAK OLARAK KULLANILAMAZ! BU DAVRANIŞ KESİNLİKLE ETİK DEĞİLDİR!!!

Sözlerine devam eden usta siyasetçi “yönlendirmelere ve dayatmalara siyasi hayatım boyunca karşı çıktım. Nerede olursak olalım, hangi koşulda olduğumuza bakmadan özgür siyaset anlayışımızdan ödün vermemeliyiz. 2019 yılına partimizi kim en iyi şekilde hazırlar? Hangi isimler ile çok daha iyi sonuçlar alırız? Ve kim partimizde bu süreci yenilenme ve gelişme anlamında bizde önemli farklar yaratır bunlara bakmak lazım. Örgütten gelen arkadaşlarımızın tek bir liste yaparak seçime girmesini canı gönülden isteriz. Bunun için çalışma yapmaya devam ediyoruz.

Prensip olarak kamu görevi yapan kişi bu görevinden ayrılmadan siyasette görev almasını doğru bulmuyoruz. Biz o kişiyi belediye meclis üyesi seçtiysek, o görevi tamamlaması gerekiyor. Önce bulunduğu görevi layıkıyla tamamlayacak ve başarılı olarak bitirecek. Ondan sonra siyasi hedefine yönelebilir. Partinin meclis üyesi olurken aynı zamanda ilçe başkanlığı için aday olarak ortaya çıkmanın doğru olduğunu düşünmüyoruz. 5 Yıl için göreve seçilmiş. Halk ona bu görevi, sonuna kadar devam ettirsin diye vermiş. Yapmış olduğu meclis üyeliği görevini bir basamak olarak kullanmak etik değildir, yanlış bir zihniyettir” ifadelerini kullandı.

SEÇİM GÜNÜ PROVAKATÖRLERE DİKKAT EDİLMELİDİR. BİRLİĞİMİZE VE SAYGINLIĞIMIZA GÖLGE DÜŞÜRMEK İSTEYEN KİŞİLERE BU FIRSATI VERMEMELİYİZ!

Alp sözlerini “delegelerimizin hepsi seçilmiş insanlar… Pazar günü gerçekleşecek kongremizde tüm tartışmalara ve eleştirilere saygı duymalıyız. Ancak şiddet içeren ve hakaret boyutlarına ulaşan bir kongreyi asla tasvip etmiyorum. Partimizde buna içimizden hiç kimsenin müsaade etmeyeceğine inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız gerekli saygınlığı ve olgunluğu gösterecektir. Sonuç ne olursa olsun bizim kültürümüzde demokrasiye olan inancımız dahilinde çıkacak neticeye saygı duymak yakışır. Kongre günü provakatörlere asla izin verilmemelidir. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak 2019 genel ve yerel seçimler öncesi rakiplerimize korku salmalıyız. İnanıyorum ki yurttaşlarımıza, partimize ve birbirimize olan sevgimiz ile Sarıyer’de fark yaratan bir kongre geçireceğiz” diye noktaladı.
Etiketler: