Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Deniz'den, Bayraktar'a Çok Sert Cevap "Değerlerimize Saygısızlık"
Vodafone Genel Müdür Yardımcısı'na Silahlı Saldırı
Başkan Genç’e ‘Üstün Hizmet Ödülü’ Verildi
Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu’na</br> Şok Suçlamalar!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mehmet Deniz'den, Bayraktar'a Çok Sert Cevap "Değerlerimize Saygısızlık"

Mehmet Deniz'den, Bayraktar'a Çok Sert Cevap
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, gazetemizde yayınlanan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar'ın açıklamalarına sert tepki gösterdi.
01.09.2017 / 12:30


CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, gazetemizde yayınlanan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar'ın açıklamalarına sert tepki gösterdi. İşte Mehmet Deniz'in, Salih Bayraktar'a sert cevabı: Ya sabır bayram kardeşim, 30 ağustos zafer bayramı ve hemen bir gün sonra arife, kurban bayramı hem milli hem dini bayramımızı birlikte yaşıyoruz.

AKP Sarıyer ilçe başkanı çıkmış böyle bir günde yerel gazeteye öyle bir demeç vermiş ki nerden baksan tutarsızlık, nereden baksan bilgisizce.

Hadi siyasi büyükleriniz, hep milli bayramlarda Atanın huzuruna çıkacakları gün hastalanırda, bir de dini bayram var her halde onu unuttunuz.

Bayramlarda dostluk, kardeşlik birlik ve beraberlik mesajları verilir,

Ancak siz gene bildiğinizi okudunuz, yine nefret, yine kin ve yine kutuplaştırıcı bir demeçle halkın huzuruna çıktınız. Beni böyle bir günde size üzülerek cevap vermek zorunda bıraktınız.

Bu ülkede dolayısıyla Sarıyer'de insanlarımız, Çanakkale'ye milli bayramlar da fırsat buldukça, bazen kendi imkanları ile bazende belediye imkanları ile giderler, O ruhu yerinde yaşamak isterler. Sarıyer Belediyesi'nin büyük destanın başladığı 26 Ağustos - 30 Ağustos'ta otobüslerle Çanakkale'ye vatandaşları götürmesini ne hakla eleştirirsin.

Bu Sarıyer halkına yapılan bir saygısızlık oldugu gibi Milli degerlerimize de saygısızlıktır.

YUSUF TÜLÜN'Ü ANLATMIŞSINIZ!

Vatandaş Sarıyer'de gerek referandum sonuçları, gerekse seçim sonuçlarında görüldüğü gibi sizden bunun hesabını sorar.

Bir başka tutarsız ve cahilce bir konuda Sarıyer'i başka yerden gelip yönetiyorlar diyorsun, Sarıyer CHP li belediye başkanı Şükrü Genç 55 yıldır Rumelihisarı Mahallesi'ndeki gecekondusunda ve ben Deniz ise, 45 yıldır Sarıyer'de muhtelif mahallelerde kira da oturuyorum.

Ancak size daha öncede söylemiştim, Sarıyer siyasi bilginiz çok yetersiz, Bağcılar ilçesinden gelip Sarıyer'de 10 yıl belediye başkanlığı yapan Yusuf Tülün'den mi bahsediyorsunuz acaba. 10 yıl kayıp derken, ilçemize bir çivi çakılmayan yıları hatırlatıyorsunuz.

ÇANAKKAKE'YE GİDEN HALKIMIZA SAYGISIZLIK!

Sevgili başkan, siz şunu da bilmiyorsunuz; Maslak Mahallesi'ni Sarıyer'e katmadeğer katsın diye bağlamadınız.

Maslak bağlandı derken Ayazağa mahallesi bağlandı demiyorsun ve Ayazağalı kardeşlerimizi yok sayıyorsun, Maslak'la birlikte Huzur mahallesini ve 75 bin nüfüslu 25 bin seçmenli Ayazaga mahallesini de bir gece operasyonu ile Sarıyer'e bağladınız. Amacınız Sarıyer'e katma deger katmak degil, Sarıyer'e bağlanmadan önce çok yüksek oy aldıgınız Ayazağa'lı kardeşlerimizin oyu ile Sarıyer'i kazanacağınızı sandınız. Ayazağalı vatandaşlarımız bu şark kurnazlığının farkına vardı ve Sarıyer'e bağlandıktan sonra her seçimde CHP nin oyları arttı. Bu demecinizde onları yok saymanızın o mahalleden bahsetmemenizin hesabını gelecek seçimlerde size sorarlar, bunu da bilesiniz.

Bayrak edebiyatınızla komik duruma düşüyorsunuz, Çanakkale ye giden yolcuları üzüyorsunuz, 30 Ağustosları 29 Ekimleri yok sayanların ne bayrak sevgisine nede vatan sevgisine inanılır.

Hamdolsun ki Allahıma ben her türlü milliyetçiligi ayaklar altına alırım diyen bir parti liderinin ilçe başkanı degilim.

Sarıyer 10 yıl kaybetmiş demişsin ve yukarda belirtiğim gibi Sarıyerli olmayan Yusuf Tülün'nü kastetmişsin dogru, teşekkür ederim tespitinize.

Bakın doğruya doğru diyorum.

Ancak bu İstanbul'un 25 yılını, Yaşanmaz hale getirdiginiz bu güzelim Ülkemiz'in 16 yılını yok ettiniz, onu unutmuşsun be kardeşim.

İŞSİZLİK VE MÜLKSÜZLÜK UMRUNUZDA MI?

Sizin oturduğunuz sahildeki küçük yeni saraylarınızdan işler iyi gözüküyor olabilir, sizin mahallede işler tıkırında olabilir, sen bir yukarılara, kenar mahallelere yani bizim mahalleye bir gel beraber gezelim işler hiç iyi degil, yoksulluk, işsizlik ve mülksüzlük can yakıyor.

Üstelik mülklerine göz diktiğiniz, Sarıyer Belediyesi tarafından sizinde başta onayınızla mahalleler imar islah planları ilçe belediye meclis kararı ile geçtiği halde, sizin yönetimizdeki Istanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne dahi getirilmeden, bürokratlarınızın engeline takıldı.

ORMANLARI SİZ Mİ KORUYORSUNUZ? BUNA HAYVANLAR GÜLER!

Ormanları korumaktan mı bahsediyorsunuz; bırakın Sarıyerlileri, ormandaki ayılar bile güler bu sözlerinize çünkü orman katliamına dayanamayıp denizden karşıya kaçtılar hayvanlar, insan nasıl dayansın, benim yorum yapmama gerek yok.

Benden söylemesi, vatandaş bu haksızlıktan, hukuksuzluktan dolayı burnundan soluyor. Bunu çözmeden yukarılara çıkmayın derim.

Sarıyer'li vatandaşlarımızdan bayram günlerinde böyle bir yazıya cevap vermek zorunda kaldığım için özür diler, 30 Ağustos zafer bayramımızı ve kurban bayramımızı kutlarım.