Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar; <BR/>“Diğer Partiler, Kendilerine Oy Veren Vatandaşlarımıza İhanet Etmişlerdir”
Sarıyer'de 'Yağmur' Kazası 1 Ağır Yaralı
Kredi Kartı Borcundan Takibe Alınanların Sayısı Azaldı
Oltalar Farkındalık İçin Atıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar;
“Diğer Partiler, Kendilerine Oy Veren Vatandaşlarımıza İhanet Etmişlerdir”

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar; <BR/>“Diğer Partiler, Kendilerine Oy Veren Vatandaşlarımıza İhanet Etmişlerdir”
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ile koalisyon, terör, erken seçim ve Sarıyer’i konuştuk.
29.08.2015 / 05:11


AK Parti’nin 13 yıllık iktidarına son veren 7 Haziran seçimlerinin ardından iki aya yakın bir süre geçmişken, koalisyon kurma ihtimali bitti. AK Parti, CHP ve MHP arasındaki görüşmelerin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu şartların olgunlaşmadığına karar verdi ve seçim kararı alındı.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ile koalisyon, terör, erken seçim ve Sarıyer’i konuştuk. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, erken seçimin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını söyledi. İşte Sayın Bayraktar ile söyleşimiz:

PKK Terör olaylarına hız kesmeden devam ediyor, Ülkeyi kaosun içine sürükleyen iç ve dış düşmanlara karşı mücadelede sizce nasıl bir yol izlenmelidir?

Özellikle son bir aydır dış güçlerin ve onların içerideki maşalarının ülkemizi karıştırmaya başladığını görüyoruz. Polisimize ve askerimize saldırarak hem nice aileleri yıktıklarını, çocukları yetim, eşleri dul bıraktıklarını ve anaları ağlattıklarını biliyoruz. Yanlış yapanlar ve ihanet edenler mutlaka cezalandırılmaya devam edilecek.

Fakat Çözüm süreci de tabiî ki önemli. Bu konuda parti yönetimimizin alacağı kararları izleyeceğiz elbette. Ama her şeyden önemlisi analar ağlamamalı… Kan durmalı ve bu terör belası bitmelidir.

Bu süreçte CHP, HDP ve MHP’nin tutumlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Diğer partiler, kendilerine oy veren vatandaşlarımıza adeta ihanet etmişlerdir. Mademki AK Parti 3 partinin toplamına yakın, yani en fazla milletvekili çıkarmasına rağmen tek başına iktidar olamamışsa neden diğer partiler koalisyon ya da erken seçim hükümeti oluşturulmasına engel olmuşlardır. Neden ülkemizin menfaatlerini ön planda tutmayıp kendi egolarına yenik düşmüşlerdir.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak erken seçime hazır mısınız?

Erken seçim kaçınılmazdır milletimizin ülke menfaatini değil de kendi egolarını düşünenlere gereken dersi vereceğine inanıyorum. Biz erken seçime hazırız. Sarıyer’de daha çok güç kazandık. İnsanlar çözüm isteyeni de çözüm yollarını tıkayanları da gördü. Bu nedenle Sarıyer’de erken seçimde oylarımız katlanarak büyüyecek.

Son mesajınızı almak isteriz.

Son günlerde meydana gelen terör saldırılarında şehit olan asker ve polislere Allah’tan rahmet diliyorum. Erken seçimin koalisyonsuz AK Parti iktidarı ile ülkemize milletimize yarar getireceğine inanıyor ve bütün partilerdeki vatandaşlarımızı AK Parti çatısına davet ediyorum.