Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - En Güzel Reklam İnsandır
OKTAY AKSU İHALE ÜZERİNDEN </br>YOLSUZLUKLA SUÇLANIYOR!  </br>AKSU YOLSUZLUĞU İTİRAF ETTİ Mİ?
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

En Güzel Reklam İnsandır

En Güzel Reklam İnsandır
Bizim en önemli özelliğimiz arka masada oturan ünlünün, ön masada oturan müşteriden hiçbir farkı yoktur. Sen ne kadar veriyorsan, 50 lira mı veriyorsun, oda 50 lira veriyor.
12.09.2013 / 22:27


Sarıyer’in güzide mahallelerinden biri olan Yeniköy’deki Takanik Balığı bilmeyen yoktur. Takanik Balık taze balık çeşitlerinin yanı sıra çok lezzetli deniz mahsülleriyle müşterilerini kendine hayran bırakıyor. Bu enfes lezzetlerin adresi olan Takanik balığın sahibi Kaan Kayhan ile sizler için hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

Kaan Kayhan konuşmasında “1997 senesinde Takanik Balık hizmete girdi. Yeniköy Balıkçı Liman’ında ilk çalışma hikayemiz balık ekmek tarzı yapmayla başlamıştık. Daha sonra dedik ki bu insanlar buraya gelip oturarak salatasını da verelim, 4-5 masalık bir yerimiz vardı teknenin içinde. Bir gün Hürriyet Gazetesi’ne haber olduk. O günden itibaren Takanik efsanesi her geçen gün büyüyerek devam etti.

Bizim en önemli özelliğimiz arka masada oturan ünlünün, ön masada oturan müşteriden hiçbir farkı yoktur. Sen ne kadar veriyorsan, 50 lira mı veriyorsun, oda 50 lira veriyor. Senin arkanda ünlü biride oturuyor olabilir, milletvekili de oturuyor olabilir. Buraya herkes yemeğe geliyor, herkese kapımız açık. Her insan aynı parayı veriyor ve her şubemiz aynı fiyat politikasında işliyor. Burada yediğinin parasını veriyorsun, ambiansa, ortama para vermiyorsun.

Yeni balık sezonu açıldığı zaman onunla beraber palamut, nilüfer, istavrit, çinekop bunlar yeni sezonla beraber beklediğimiz ızgara da özel lezzetlerimiz olacak. İnşallah bu senede balık mevsiminden çok ümitliyiz, beklentimiz bol olacağı yönünde. Bu sene palamut mevsimi ile beraber başlayacağız, balık yasağı bitti, yeni sezon için dediğim gibi palamut mevsimi başladı, nilüfer özellikle mevsimi var. Bütün taze balıklar bize geliyor.

Sarıyerliler bizi gayet iyi tanıyor fakat tanımayan insanlarımız için diyoruz ki; Takanik’e gelsinler ve kendileri karar versin. Biz ucuz muyuz yoksa pahalımıyız, insanların takdirine bırakıyoruz… Müşterilerin takdirine bırakıyoruz, lezzetli mi değil mi Müşterilerimizin takdirine bırakıyoruz? Verdiği paranın karşılığını alıyor mu alamıyor mu? Biz ne kadar kendimizi övsek de az yada çok yani inşallah insanlar gelir. Gelenler çok şükür takdir ediyor, gelmeyenlerde gelip bir denesinler ve kendileri karar versinler. En güzel reklam insandır.