Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - UZMAN 'KASAP'TAN </br>ET SEÇME TÜYOLARI!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

UZMAN 'KASAP'TAN
ET SEÇME TÜYOLARI!!!

UZMAN 'KASAP'TAN </br>ET SEÇME TÜYOLARI!!!
Sarıyer'de et ve et ürünleri sektöründe hizmet veren KASAP ÖZKAN şirketinin sahibi Özkan Mavzer, iyi et alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini Sarıyer Yenigün Gazetesi'ne anlattı.
12.11.2019 / 13:33


Sarıyer'de et ve et ürünleri sektöründe hizmet veren KASAP ÖZKAN şirketinin sahibi Özkan Mavzer, iyi et alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini Sarıyer Yenigün Gazetesi'ne anlattı.

Asırlık kasaptan et seçme tüyoları

35 yıldır kasaplık yapan ve sektörde uzman kimliği ile ön plana çıkan Özkan Mavzer ile çok özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Et ve et ürünleri alanında Sarıyer merkezli olmak üzere İstanbul'un her bölgesine hizmet veren KASAP ÖZKAN dana, kuzu, tavuk, sakatat, köfte ve sucuk ürünlerini hem klasik hem de steak olmak üzere bol çeşit ile satışa sunuyor. "Eski kasap" diye de bilinen KASAP ÖZKAN'ın sahibi Özkan Mavzer "kasaplık" mesleğini yüzyılın gereklerine uygun olarak geleceğe taşıma yolunda ilerlediklerini söyledi.

ÖZKAN MAVZER: Bizim şirketimiz Sarıyer'de fark yaratan benzersiz bir satış mağazası ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Kaliteli ve güler yüzlü hizmet anlayışına sahip KASAP ÖZKAN, yüksek kalitede et ve et ürünlerini üst düzeyde hijyenik koşullarda müşterilerine ulaştırmaktadır.

Modern kasap anlayışı için müşteriler tarafından alınan olumlu ve güzel görüşler, işimizi daha da dikkatli ve özenli yapmamıza neden olmaktadır. Et ve et mamullerini kaliteli hizmet anlayışı ile beraber modern şartlarda müşterilerimize sunuyoruz. İstanbul'un her bölgesinde toptan dağıtım ve sevkiyat da yapmaktayız. Etlerimiz Çanakkale ve Balıkesir'den gelmektedir. Firmamız kesimlerini veteriner eşliğinde İslami şartlara uygun olarak hijyenik şartlarda gerçekleştirmektedir.

Ürün çeşitliliğiniz, kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?

İşletmemizde dana, kuzu, tavuk, sakatat, köfte ve sucuk ürünleri, hem klasik hem de steak olmak üzere çok fazla çeşit bulunmaktadır. Bu çeşitlilik bizim 'kasap' olgusunu ne kadar ileriye taşıdığımızı göstermektedir.

HAYVAN GENÇ OLMALI

Vatandaşlar sizi neden tercih etmeli, en büyük özelliğiniz nedir?

Bilindiği üzere et alışverişi her zaman dikkat edilmesi gereken bir husustur. Aldığımız etlerin sadece tazeliği değil genç hayvan olması, hijyeni, İslami usullere göre kesilmesi, gördüğümüz et ile aldığımız etin aynı olması da çok önemlidir. Bizler mağazamızda, alışılagelmişin dışında bir konsept ile satış yapmaktayız. İddia ediyoruz; büyük özveri ile vatandaşlarımıza sunduğumuz özel sucuğumuz lezzeti ile damaklarda unutulmaz tatlar bırakıyor. Ayrıca tüm ürünlerimizi mangal kömürü ızgarada pişmiş olarak hem kilo, hem de porsiyon şeklinde müşterilerimize sunmaktayız.

Müşterilerimiz alışveriş esnasında teşhirdeki etlerimizi istedikleri bölgeden alabilmekte ve yine istedikleri gibi hazırlanırken satış personeli ile aralarında hiçbir set bulunmamaktadır. Bu durum da yine müşterilerimizin takdirini kazanmaktadır.

Diğer firmalardan farkınız nedir?

Biz KASAP ÖZKAN olarak her ayrı ürün türünü, ayrı bir bölümde teşhir etmekte ve satışa sunmaktayız. Satış personelimiz birebir müşterimiz ile yan yana iletişim halindedir. Oluşturduğumuz sistem ile müşterilerimiz tamamen güvenli bir ortamda, şeffaf, samimi bir alışveriş imkanı bulmaktadır. Bizler tarihi kasapların sistemini, teknoloji ve hijyenle birleştirerek, diğer firmalar ile kapatılamayacak bir fark oluşturmanın haklı gururunu yaşamaktayız.Sektördeki hedefiniz nedir?

Kaliteli hizmet, hijyen ve temizlikten ödün vermeden, koşulsuz müşteri memnuniyeti, ilkesini öncelikli tutarak, insan sağlığına olan saygımızla üretimdeki Gıda kalitesini sürekli kılmak, kendi değer ve hedeflerimizde özgün olma anlayışımızla donanım ve ürün çeşitliliğinde kendimizi yenilemek, imal ettiğimiz her ürüne lezzetinin hakkını vermek ve buna karşılık adından yenilikçiliği ve kalitesiyle söz ettirebilmektir.Et seçiminde vatandaşlara hangi tavsiyelerde bulunmak istersiniz? Nelere dikkat edilmeli?

Vatandaşlarımıza çok basit ama her daim akıllarında kalacak birkaç tavsiyemizi şöyle sıralayabiliriz:

Öncelikle etin tazeliğinden, genç ve erkek hayvan olduğundan emin olmalıyız. Etin rengi kırmızı ise çok büyük ihtimalle ya inek etidir, ya da yaşlı dana etidir. İnek eti sert ve yağsız olursa uzak durun. Genç dana eti ise asla kırmızı olmaz, pembe ve yumuşak olur.Dinlenmiş eti tercih edin aşırı pembe et de dinlenmemiş olur. Hafif kahve tonu almış et, etin en lezzetli halidir. Yağsız etten kaçının. Yağsız et yavan olur. Mutlaka kısmen dahi olsa etin yağlı olmasına dikkat edin. En pahalı et, en iyi et değildir.Yemeğe göre etinizi seçin. Et almadan önce mutlaka ne için kullanılacağını söyleyin. Kuzu alırken en fazla 13-15 kg'lik kuzular olmasına dikkat edin, Bunun göstergesi ise 1 adet kol 1,5 kg, 1 adet but 2,5 kg civarında ise idealdir.Eğer parçalar bu kilolaların üzerinde ise, gördüğünüz artık kuzu değil, koyun demektir. Ve koyun etinin rahatsız edici kokusunun kaynağı budur. 13-15 kilogramlık kuzular rahatsız edici kokuya sahip olmazlar. Tavuk aldığınızda eğer derisi, yapışkan bir hal almışsa, bozulmaya başlamış demektir.


Çayırbaşı mah. Bahçeköy cad. No: 44 Sarıyer-İstanbul...

Tel: 0532 363 10 46