Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER'DE EKREM İMAMOĞLU </br>VE OKTAY AKSU </br>FIRTINASI ESTİ!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER'DE EKREM İMAMOĞLU
VE OKTAY AKSU
FIRTINASI ESTİ!!!

SARIYER'DE EKREM İMAMOĞLU </br>VE OKTAY AKSU </br>FIRTINASI ESTİ!!!
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer belediye başkan adayı Oktay Aksu ile birlikte Sarıyer halkına seslendi.
21.02.2024 / 20:06

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve CHP İBB adayı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’de çok yoğun bir kalabalığa, Halk Buluşması’nda seçim mesajları verdi.

HİZMETLERİ ANLATTI: MİLLETİN MALINI MİLLETE VERİYORUZ

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“İstanbul vatandaşın her sorununa koştuk. Unutulmuş her alanı ayağa kaldırdık. Yıllarca o koca Büyükdere Fidanlığı’nı çöp haline getirdiler. İnsanların huzurunu kaçıran bir yere dönüştü. Orayı görünce ‘ Allah bunlara yardımcı olsun, böyle güzel bir yer nasıl saklanır’ dedim. Orayı yıllar önce buranın huzuru için açsalar ne oldu? Şimdi pırlanta gibi bir yer oldu.

Biz ne yapıyoruz, biliyor musunuz milletin malını millete emanet ediyoruz. Onlar milletin malını bir avuç insana emanet etmek için çalışıyorlar. Adamcılık, kayırmacılık yok. Bu ilçede en büyük sorun tapu sorunuydu. Biz bu ilçede yaklaşık 200 bin insanı ilgilendiren bu sorunu çözdük. Dağıttık, dağıtıyoruz, dağıtmaya devam ediyoruz.

Gençlik ofisi açtık, metruk durumdaki Duatepe’yi yenileyip insanlarımıza açtık. İstanbul manzarasını orada görün. Füniküleri yapamadılar, yarım bıraktılar, mütteahhit çalışmıyordu. Füniküleri bitirip milletimize açtık. Yetinmedik zulmedilen Boğaziçi öğrencilerin Kent Lokantası açtık. Biz bu şehrin dokunulmamış, unutulmuş her insanını mutlu edecek her işi yaptık.

‘EN BÜYÜK DERSİ VERDİNİZ’

Bunlar bize görevi devrederken, hoş onu da beceremediler. Görevi elimizden kalkmaya kalktılar, milletin hakkını çiğnemeye kalkıştılar. Seçimi iptal ettiler ama bu millet onlara hayatının en büyük dersini verdi. Helal olsun. 13 bin oyu 806 bine çıkardılar. O zaman ‘Sosyal yardımı keserler’ dedi, biz 6 katına çıkardık. Onlar sadece torpilli bir öğrenciye 200 bin dolar burs verdiler. Biz sadece bu sene tam 100 bin öğrenciye burs verdik. Bu sene 7 bin 500 verdik, seneye 15 bin verdik.

Göreve geldiğimizde burs nasıl sıfırsa kreş de sıfırdı. 4 yılda 100 adet kreş oldu. Hem de pırlanta gibi. Benim şehrimin evlatları eşitlensin’ diye yapıyoruz. Herkes eşit olacak. Darda, açıkta, kıyıda kimse kalmayacak. Biz bunu başardık. Biz öğrencilerimizi yurtta da yalnız bırakmadık. Sadece 4 yılda 5 bin 200 öğrencimizi yurtlarımız da misafir ediyoruz.TRT GÖNDERMESİ

Tapunuzu dağıtan, altyapınızı, üst yapınızı yapan biz. Dokunmadıkları altyapılarının tamamını değiştirdik. Yıllarca çöp halde Baltalimanı Deresi’ni yaşam vadisine dönüştürdük. Bunlar hizmet yapmadılar. Biz iş yaptık, yapacağız, onlar çamur atıp kötüledi. Bizi engellemeye kalkıştılar. Kamu bankalarından bir kuruş kredi vermediler. Hepimizin parasıyla çalışan TRT bizi bir dakika haber yapmadı. Onların arkasında bir kişi var, bizim arkamızda millet var millet.

"SARIYER'İN EVLADI OKTAY AKSU"

Sarıyer’de Şükrü Başkan güzel işler yaptı kendisine teşekkür ederiz. Ama şimdi başka bir arkadaşımız görev yapacak. İki dönemdir birlikte görev yaptığımız Sarıyer’in evladı Oktay Aksu ile yürüyeceğiz. Görev devir teslim olur. Bundan sonra önümüze bakacağız, geride kalanlar kaldı. Tam gaz koşacağız, tam yol ileri. Hepinizden isteğimiz arkadaşlarınıza, yakınlarınıza benden selam söyleyin. Çok çalışacağız, adaletli olacağız, siyasi parti ayrımı yapmayacağız. Hakkını vereceğiz kimsenin hakkını yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Hak yiyenlerden Allah korusun.


‘TÜM TÜRKİYE’Yİ GÖREVE DAVET EDİYORUM’

İstanbul İttifakı sizlerle büyüyecek. Sadece CHP’liler değil tüm Türkiye’yi göreve davet ediyorum. Milletçe demokrasi seferberliğine koşacağız. ‘Ekrem İmamoğlu arkadaşları kimseyi ayırmaz. Adaletten, hukuktan yana olanlar büyük bir ittifak kurduk’ deyin ve oy isteyin. Hep birlikte büyük bir Millet İttifakı kuracağız. Bunlar bir kişi arkalarına aldılar, o da milleti tehdit ediyor. Biz de ‘Oy versin oy vermesin milletimize hizmet onurdur’ diyoruz. Biz hizmet ede ede gönül alacağız. Bizim için esas olan gönül almak onlar için esas olan sadece oy olmak. Partizanlığı yıkacağız. Biz bu şehri kötülüklerden koruduk, kendine getirdik. Rakibimiz bir kişiden biz milletten talimat alıyoruz. Biz ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Atatürk’ün temsilcileriyiz. Onun için yıkılmayacağız, dimdik yolumuza devam edeceğiz. Onlara öyle ders verin ki enflasyonu düşürüp dar gelirli gelirlerini artırsınlar. Ekonomiyi adaleti düzeltsinler. Bunu yapmaları için öyle bir demokrasi şamarı atacağız ki kendilerine gelsinler. Bu ısınma turu, yine geleceğim. Onlar koşarken bile talimat alan insanlar, bizle mücadele etmezler. İstanbul, Sarıyer milletimizin olsun. Her şey çok güzel olacak, yolumuz açık olsun.”