Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MEHMET DENİZ'DEN </br>18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ </br>ve ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN </br>108. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEHMET DENİZ'DEN
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
ve ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN
108. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MEHMET DENİZ'DEN </br>18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ </br>ve ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN </br>108. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Usta siyasetçi Mehmet Deniz, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
18.03.2023 / 11:19
Sarıyer halkının çok sevdiği isimlerden biri olan, usta siyasetçi Mehmet Deniz, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Deniz, mesajında şu ifadelere yer verdi...

MEHMET DENİZ:

Milletimizin kaderini tayin eden, dünya tarihine altın harflerle yazılan kahramanlık destanımız “Çanakkale Zaferi”nin 108. yıl dönümünde, mukaddes vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

Kahraman ecdadımız, 18 Mart 1915’te eşine rastlanmayacak bir cesaretle yedi düvele meydan okumuş, kazandığı zaferle dünya tarihine yön veren bir gelişmeye imza atmıştır.

Çanakkale Zaferi; yok edilmek istenen bir milletin, her türlü yoksunluğa ve yoksulluğa rağmen, büyük bir azim ve kararlılıkla, bekası için can vermeyi göze alan yüzbinlerce kahramanın eseridir.

Bugün övgüyle kullandığımız “Çanakkale Geçilmez” ifadesinin arkasında, tereddütsüz bir gözüpeklik, vatan aşkı, bayrak sevgisi ve bağımsız yaşama kararlılığı yatmaktadır. Şehadet şerbeti içmek için birbiriyle yarışan, düşmanlarını bile kendilerine hayran bırakacak mertlikte vatanı savunan kahraman şühedanın emaneti cennet vatanımızı, aynı adanmışlıkla korumak, en öncelikli vazifemiz ve ortak sorumluluğumuzdur.

Bu duygularla, vatan, bayrak ve mukaddesat uğrunda canlarından vazgeçen aziz şehitlerimizi, bu uğurda gazi olma şerefine erişmiş gazilerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü vesilesiyle bir kez daha rahmetle, saygıyla ve şükranla anıyorum.