Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - DEVLETİMİZE </br>HAKARET ETMEK MODA OLDU! </br>TÜRK VE İSLAM DÜŞMANI </br>CHP'Lİ ENGİN ALTAY'DAN </br>İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU'YA </br>AĞIR HAKARETLER!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEVLETİMİZE
HAKARET ETMEK MODA OLDU!
TÜRK VE İSLAM DÜŞMANI
CHP'Lİ ENGİN ALTAY'DAN
İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU'YA
AĞIR HAKARETLER!!!

DEVLETİMİZE </br>HAKARET ETMEK MODA OLDU! </br>TÜRK VE İSLAM DÜŞMANI </br>CHP'Lİ ENGİN ALTAY'DAN </br>İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLU'YA </br>AĞIR HAKARETLER!!!
CHP'li Altay'dan Bakan Soylu'ya: Elinden geleni ardına koyarsan şerefsizsin!
10.12.2022 / 21:18
CHP'li Altay'dan Bakan Soylu'ya: Elinden geleni ardına koyarsan şerefsizsin!

Meclis’te süren bütçe görüşmelerinde tansiyon yükseldi. Bakan Soylu’nun parmak salladığını belirten CHP’li Altay, “Hiçbir milletvekiline hadsizlik yapmak, parmak sallamak sizin işiniz değil” dedi.

İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın bütçelerine dair görüşmeler Meclis Genel Kurulu’nda devam etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile muhalefet milletvekilleri arasında yaşanan tartışmalarda tansiyon yükseldi.

CHP adına kürsüye çıkan Grup Başkanvekili Engin Altay konuşmasına, "Pazartesi günü ortaya çıkan 6 yaşındaki çocuğumuza yönelik skandal, sapkınlık, söyleyecek kelime bulamıyorum. Türkiye’yi sarstı. Hükümetin duyarsızlığı elbette kamu vicdanında çok olumsuz bir karşılık buldu. Ben de şöyle bir tweet attım; böyle bir olayın ortaya çıkması, gerçekleşmesi sapkınlıktır ama hükümetin buna üç gün sonra ses vermesi felakettir” dedi.‘O KELİMEYİ SİZE MİSLLİYLE İADE EDİYORUM’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Genel Kurul’da parmak salladığını ifade eden Altay, “Sayın Bakan siz buraya para istemeye geldiniz. Bu Meclis’te hiçbir siyasi parti grubuna, hiçbir milletvekiline hadsizlik yapmak, parmak sallamak sizin işiniz değil. Buranın huzurunu daha fazla kaçırmayın. Belgeyse belge, bilgiyse bilgi. Bu konuşma dosyam, bu da senin yapacağın konuşmadan sonra açacağım dosya. Elinden geleni ardına koyarsan şerefsizsin” diye konuştu.Altay sözlerine devam ederken Genel Kurul’daki tansiyon yükseldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben “şerefsiz” ifadesini kullandığını belirten Altay, “Dün akşam tweet atıyor. Tehdit tweetleri atıyor. Hiç sizi dinleyecek halim yok. Biraz sonra siz de konuşacaksınız. Böyle yaparlarsa bir AK Parti vekilini burada konuşturmamalısınız. O kelimeyi Genel Başkanımız için iki defa kullandı, iki. Bir kere değil. Plan Bütçe’de kullandınız, sonra bir daha kullandınız. O kelimeyi size misliyle iade ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşanan tartışmanın ardından bütçe görüşmelerine 15 dakika ara verildi.

SOYLU’NUN, ‘EVLİLİĞİN SAHTE’ SÖZÜ ÜZERİNE CHP’Lİ ALTAY, ‘ALLAH BELANI VERSİN’ DEDİ

Verilen aranın ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Meclis Genel Kurulu’ndan konuşmasını sürdürdü.

Altay konuştuğu sırada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sahte evlilik yaptın sahte, sahte evlilik yaptın” dedi. Soylu’nun bu ifadelerine tepki gösteren Altay, “Allah belanı versin senin. Açarsın evraklar sende. Sana yalvaran da şerefsizdir” ifadelerini kullandı. CHP’li milletvekilleri Soylu’ya kullandığı ifadeler nedeniyle tepki gösterdi.

Süleyman Soylu’nun hakaret ettiği dakikalarda konuşmasına devam eden Altay, “Bunu söylerken eşimden özür diliyorum. Bakan benim sahte evlilik yaptığımı söyledi” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sistemine girersin benim eşimin benim hem kanun önünde hem Allah huzurunda helalim olduğunu bilirsin. Bunu söylemekle de çukurun çukuruna düştüğünü de bilmeni istiyorum. Hikaye şudur; normal resmi nikah memurlarıyla bir nikah yapıldı. 3-4 gün sonra bir arkadaşlarla yemek yedik. O zaman beyfendinin görevden aldığı Ataşehir Belediye Başkanı da orada, bir fotoğraf seremonisi yaptık. Beyefendi bu nikahı sahte saydı. Geç o işleri."