Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MEHMET DENİZ'DEN </br>29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEHMET DENİZ'DEN
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MEHMET DENİZ'DEN </br>29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Mehmet Deniz, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısıyla mesaj yayımladı.
29.10.2022 / 11:51

Sarıyer'in kirlenen siyasetinde temiz kalmış ender isimlerden biri olan deneyimli usta siyasetçi Mehmet Deniz, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Deniz, mesajında, Cumhuriyet'in 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve gururu içinde olduklarını bildirdi.

Cumhuriyetin, şanlı bir tarihe ve yüksek bir medeniyet birikimine sahip milletin bağımsızlığının sembolü olduğunu aktaran Deniz, şöyle devam etti...

MEHMET DENİZ:

Cumhuriyet, milletimizin her türlü imkansızlığa rağmen vatan ve bayrak uğrunda inanç ve kararlılıkla giriştiği varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri ve bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir.

Irk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir.

Ülkemizi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek ve gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak için el birliği ile fedakarca çalışmak, bizlere bu güzel vatanı armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzun gereğidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet ülkeyi bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.