Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN </br>29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN </br>29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Başar Biberoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
29.10.2022 / 11:38
Ünlü iş insanı, usta siyasetçi, hukukçu Başar Biberoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Biberoğlu, mesajında Cumhuriyetin ilanı ile milletin, şanlı tarihi boyunca en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal bakımdan en köklü değişimi gerçekleştirme fırsatını elde ettiğini belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Kurtuluş Savaşı’nın kesin zaferle sonuçlanmasıyla aziz milletin hür ve bağımsız karakterine en uygun yönetim şekli olan cumhuriyetin 29 Ekim 1923 akşamı ilan edildiğini hatırlatan Biberoğlu, şunları kaydetti...

BAŞAR BİBEROĞLU:

Cumhuriyetin ilanı ile 'Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir' sözü hayata geçirilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet, geleceğimizin güvencesi olan gençlerimize emanet edilmiştir.

Aziz milletimiz ve gençlerimiz, zorlu mücadelelerle kazanılmış olan Cumhuriyeti, her koşulda sahip çıkarak koruyup kollamış, sonsuza kadar yaşatacağını 15 Temmuz 2016 tarihinde göstermiş olduğu kahramanca mücadele ile bir kez daha ispatlamıştır.

Cumhuriyet, vatandaşların seçme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetimdir.

Cumhuriyet yönetiminde söz milletindir.

Cumhuriyetin ilanı ile milletimiz, şanlı tarihi boyunca en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal bakımdan en köklü değişimi gerçekleştirme fırsatını elde etmiştir.

Milletimiz, Milli Mücadele'nin başlangıcından itibaren Cumhuriyetin ilanına kadar süren zorlu mücadele süresince, Kuvayımilliye ateşinin doğmasına yol açan bağımsız ve hür yaşama iradesini, Cumhuriyet yönetimine ve ilkelerine olan bağlılığını, geçmişte olduğu gibi gençlerimiz sayesinde nesiller boyunca sürdürmeye devam edecektir.

Aziz milletimizin Anadolu topraklarında asırlardır sürdürdüğü var olma ve hür yaşama mücadelesinin zaferini temsil eden, 99’uncu yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızda, Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.