Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ÇAĞRI MEKER'DEN BASIN AÇIKLAMASI: </br>BEN ADAMI YARI YOLDA DEĞİL </br>HAK ETTİĞİ YERDE BIRAKIRIM!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇAĞRI MEKER'DEN BASIN AÇIKLAMASI:
BEN ADAMI YARI YOLDA DEĞİL
HAK ETTİĞİ YERDE BIRAKIRIM!!!

ÇAĞRI MEKER'DEN BASIN AÇIKLAMASI: </br>BEN ADAMI YARI YOLDA DEĞİL </br>HAK ETTİĞİ YERDE BIRAKIRIM!!!
Sarıyer Spor Kulübü"nden istifa eden ünlü iş insanı, başarılı futbol yöneticisi Çağrı Meker'den, Selçuk Kavaloğlu'na çok sert cevap geldi. Çağrı Meker'in basın bildirisini, noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyoruz...
27.09.2022 / 13:13
Sarıyer Spor Kulübü"nden istifa eden ünlü iş insanı, başarılı futbol yöneticisi Çağrı Meker'den, Selçuk Kavaloğlu'na çok sert cevap geldi.Çağrı Meker'in basın bildirisini, noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyoruz...

ÇAĞRI MEKER:

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu’nun 24 Eylül 2022 tarihinde instagram ‘sariyerofficial’ hesabında yayınlanan videoda hakkımda yaptığı asılsız açıklamalara cevap niteliğindedir.

Selçuk Kavaloğlu,

Sarıyer’i aydınlatalım diyerek başladığın ancak son 2-3 gündür aldığım onlarca hatta yüzlerce telefondan anladığım, Sarıyer’i aydınlatmak yerine kafalarda ve vicdanlarda sayısız soru işaretleri bıraktığın videonu izledim. İzlerken iki şey adına utandım. Öncelikle büyük Sarıyer Spor Kulübü adına utandım. Sonra da senin adına utandım. Şimdi ben sana biraz yardımcı olmak adına, Sarıyer‘i aydınlatma ve senin tabirinle “rahatlatma” yolunda, sana bazı sorular soruyor olacağım. Bu sorulara cevap verebildiğin gün, bizleri ve Sarıyer’i aydınlattığın gün olur. Tabii verebilirsen…

Mahkemeye intikal etmiş konulara hiç girmeyeceğim. O konulara yüce Türk mahkemeleri en doğru şekilde karar verecektir.

Bak şu iki konuda tarihe geçtin;
Birincisi Büyük Sarıyer Spor Kulübünün tarihteki hiçbir başkanı göreve geldiği günden 4 ay içerisinde kurduğu yönetim kurulundan 5 kişiyi kaybetmemiştir. İkincisi ise, hiçbir başkan bu kadar çok dava ile karşı karşıya kalmamıştır. Seni yürekten tebrik ederim.

1- Videonda maddi konulara değiniyorsun. Peki sen bu şanlı kulübün bir başkanı olarak, bu kulübe maddi anlamda ne kadar yardımda bulundun? Sabah 50.000 TL yatırıp akşam aynı parayı kulüp hesabından geri çektiğini bana kendin anlattın. Bu mudur kulüp başkanı olarak verdiğin maddi yardım? Sabah içeri, akşam dışarı.

2- Şimdi yanında “yol arkadaşın” olan kişiler kulübe yolladıkları paraları “Kasa Kolaylığı” olarak yolladılar. Kısacası kulübü kendilerine borçlandırdılar. Dekontlar bizde, sen bunları biliyor muydun? (Video mesajında borçlandırma konularına değinmişsin!) Biliyorsan neden müdahale etmedin? Bir nedeni var mı müdahale etmemenin, yoksa bilinçsizce mi müdahale etmedin? (Hangisi daha kötü bilemedim. Hiçbirşeyden haberi olmayan bir başkan mı, herşeyi planlayan bir başkan mı, herşeyi bildiği halde susup hiçbirşey yapmayan bir başkan mı?)

3- Kasa kolaylıklarını en yakın arkadaşın kulüp saymanı olarak ortaya çıkardı. Sonra da yönetim kurulundan süratle istifa etti. Kasa kolaylıklarının ortaya çıktığı günün ertesi günü Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan‘da istifasını verdi, neden? Kendisi yeminli mali müşavir. Neyi gördü de istifa etme gereği duydu? (Üstelik kendisi benim arkadaşım da değil…)

4- Video mesajında bu gazetede çıkan habere atıfta bulunarak, transferleri benim yaptığımı, ücretlerini de benim karşıladığımı yazdırdığımı iddia ediyorsun. Talimat verdiğimi söylüyorsun. Kusura bakma ama bizim yapmadığımız transferlere teşekkür mesajları yayınlatacağımız bir instagram sayfamız yok. Mecburen yaptığımız işleri yazan gazetecilerden sesimizi duyuruyoruz, en azından yalanları yazdırmıyoruz, içinde olmadığımız, peşinat verilmeden maç başı imza atılan transferlerde “maddi manevi” teşekkür mesajları yayınlatmıyoruz. Haberleri iyi oku, daha iyi yorumlar yaparsın, insanları kendine güldürme. Ben o dönemde Transfer Komitesi Başkanı olarak iş ve sosyal çevremdeki ilişkilerimi kullanıp sadece görevimi yaptım. Sen de bundan dolayı defalarca yüzüme teşekkür ettin. Hatta birgün bana “Bu çocuklar buraya nasıl geldiler?” diye sordun, kendin bile bu duruma inanamadın. Sarıyer Spor Kulübüne zerre faydam dokunduysa ne mutlu bana. Şimdi o çocuklar size emanet, paralarını zamanında yatırın, 5.000 TL prim söz verip 3.500 TL yatırmayın. Personelin de parasını yatırın, mağdur etmeyin. Hepsini takip edeceğim. “Sözde” Futbol Şube sorumluna söyle, çocuklara eşit davransın, kulüp içinde “senin futbolcun, benim futbolcum” olmaz. Hepsi Sarıyer Spor Kulübünün futbolcularıdır. Bana videolar çekip yollamak yerine, kulübün içindeki bu saçmalıklara müdahale et, görev süreni “belki” uzatırsın. Playoff oynayacak takımı, ligin dibine yolluyorsun.

5- Eğer bu kulüpte profesyonel olursa diyerek başladığın ve profesyonel yapmam ihtimalinde “Ben şöyle olayım, ben böyle olayım” dediğin, bir genç kardeşimizle ilgili bana yaptığın bazı söylemler var. İnkar ediyor musun? İspat ister misin? (İstersen bana yaz, ben sana gereken ispatı bizzat ulaştırırım.) Şimdi duydum ki profesyonel olmuş, yolu açık olsun, peki şimdi senin durumun nedir? Kulübü kime teslim ediyorsun? Hayırdır?

6- Çektiğin muhteşem video mesajında transferleri biz “okeyledik” demişsin, valla bravo! Hayatında göremeyeceğin, oturup konuşamayacağın genç yeteneklerin transferlerini “okeylemen” büyük bir incelik. Şimdi o “okeylediğin” transferlerdeki çocukların peşinatlarını derhal yatır. Yatırdık demişsin videoda, hayır yatırmadın. İnsanları kandırmaya gerek yok, doğruları söyle, o oturduğun koltuk Sarıyer Spor Kulübünün koltuğu, yalanı kaldırmaz, 82 yılın ağırlığı var, ağır gelir, hafifliği hiç kaldırmaz.


Daha soru çok..
Şimdilik bunlarla idare et.


Biliyorum ki sen bu muhteşem 16 dk‘lık videoyu anca yarım günde hazırlamışsındır. Valla büyük zaman kaybı. O yarım günde, bir arkadaşımızın daha ücretini ödeyebilmek için kaynak yaratmak adına çalışabilirdin. Zamanını böyle içi boş videolar çekmek için harcama. Zamanını Sarıyer Spor Kulübüne faydalı olmak için harca. Yalnız video mesajının en sonunda “bu söylenenler benim bir kulağımdan girer, bir kulağımdan çıkar” demişsin; Bence de bir kulağından girsin, ama diğer kulağından çıkmasın. Mümkünse üzerlerinde düşün.

Çocuklar berbat şartlarda antrenman yapıp, berbat şartlarda tesislerde kalmaya çalışıyorlar. Bu şartları düzeltmek senin başlıca görevlerin ve seçim vaatlerin arasında. Ben bir Sarıyer Spor Kulübü taraftarı olarak bu hizmetleri senden görev süren boyunca bekliyorum. (Görev süren veya görevdeki süren…) Takipçisi de olacağım.

Son olarak, benim yönetim kurulundan arkadaş bağımdan dolayı istifa ettiğimi söylediğin dakikalara bir yorum yapayım. Ben senin yönetim kurulundan arkadaşlık ilişkilerimden dolayı istifa etmedim. Senin ve yanındaki futbol şube “sözde” sorumlusu arkadaşının yanlışlarını tasvip etmediğim için istifa ettim. Hadi ben istifa ettim, açıkladın, anlattın. Peki en yakın arkadaşın neden istifa etti ? Sarıyer’i aydınlatmak ve “rahatlatmak” adına onu da bir açıklasana. Ben kendimce, yapabildiğim ve elimden geldiği kadar, şanlı Sarıyer Spor Kulübüne fayda sağlamaya çalıştım. Sende bunu her fırsatta bana söyledin. Şimdi sana söyleyebileceğim tek bir cümle var; Ben adamı yarı yolda bırakmam, hakettiği yerde bırakırım.


Çağrı MEKER>