Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER AYAZAĞA'DA BULUNAN </br>VADİ İSTANBUL'DA </br>SİLAHLI ÇATIŞMA! 6 YARALI!!!
ŞEREF AYER </br>KOVULMADIKÇA </br>SARIYER İFLAH OLMAZ!!!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER AYAZAĞA'DA BULUNAN
VADİ İSTANBUL'DA
SİLAHLI ÇATIŞMA! 6 YARALI!!!

SARIYER AYAZAĞA'DA BULUNAN </br>VADİ İSTANBUL'DA </br>SİLAHLI ÇATIŞMA! 6 YARALI!!!
Sarıyer'de Vadi İstanbul AVM'de bulunan kafede iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı.
12.09.2022 / 11:03
Sarıyer'de Vadi İstanbul AVM'de bulunan kafede iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı. Sarıyer Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, yaralılardan 1’inin Türk vatandaşı, 5’inin yabancı uyruklu şahıs olduğu açıklandı.

Olay, saat 20.00 sıralarında Ayazağa Mahallesi'nde bir alışveriş merkezinde bulunan kafede meydana geldi.

İddiaya göre; kafede oturan iki grup arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü. Çıkan silahlı çatışmada 6 kişi yaralandı.


ÇATIŞMA VE MÜŞTERİLERİN PANİK ANI KAMERADA

Öte yandan silahlı kavga anı güvenlik kamerasına yansırken, müşterilerin panik anları da cep telefonu kamerasına yansıdı. Panik anlarını çeken kişinin ise, hiçbir şey olmuyormuş gibi meyve suyunu içmesi dikkat çekti.

Görüntülerde kafenin içinde bir grubun aralarında sözlü olarak tartıştığı, tartışmanın büyümesiyle 2 kişinin silahlarını çekip sağa sola ateş ettiği görüldü. Silahların çekildiğini gören yurttaşların, panik içinde sağa sola ve masaların altına girdiği anlar görüntülere yansıdı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptıkları yaralılar hastaneye kaldırıldı. Silahlı kavga anı güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması devam ediyor.SARIYER KAYMAKAMLIĞI'NDAN SİLAHLI ÇATIŞMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Sarıyer Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “İlçemizdeki bir AVM restoranında aralarında husumet bulunan iki farklı grup arasında silahlı çatışma çıkmıştır. Meydana gelen olayda hafif yaralanan 1 Türk vatandaşı ile 5 yabancı uyruklu şahıs çevredeki hastanelere sevk edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmış olup, şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.