Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL'DEN
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI...

HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI...
Hakan Şengül, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
17.08.2022 / 13:23
Profesyonel futbol yöneticiliğinin kıymetli isimlerinden, başarılı iş insanı Hakan Şengül, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şengül mesajında, 23 yıl önce meydana gelen Marmara Depremi'nin binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine, on binlercesinin yaralanmasına, evsiz ve yuvasız kalmasına yol açtığını hatırlattı.

Felaketin, milletin yaşadığı en acı olaylardan biri olarak tarihteki yerini aldığına vurgu yapan Şengül, şunları kaydetti...

HAKAN ŞENGÜL:

17 Ağustos 1999 Salı günü, yerel saatle 03:02'de meydana gelen Marmara Depremi, Marmara Bölgesi dışında geniş çaplı bir alanda da hissedilmiştir.

Yaşadığımız bu felakette 17 bin 480 insanımız hayatını kaybetti, 44 bin insanımız ise yaralandı...Bu süreçte devletimiz maddi kayıpları telafi etmiş, gelecekte olası felaketlere hazır bir konuma gelebilmek adına şehirlerimizin alt ve üst yapılarını yenilemiş, birçok yasal işlemi hayata geçirmiştir.

Lakin deprem, giden canların geri dönüşü mümkün olmadığı için her zaman depreme ve doğal afetlere karşı bilinç içinde yaşamamız gerektiği gerçeğini ortaya koymuştur.

Ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır.

Dolayısıyla geçmişte yaşanmış bu acının günümüzde ve gelecekte tekrar yaşanması kaçınılmazdır.

Bu nedenle depremle yaşayabilmeyi öğrenebilmek adına yapı stoklarımız, işyerlerimiz ve evlerimiz depreme dayanıklı hale getirilmelidir.

Teknoloji çağının da pozitif bir getirisi olan birikimlerin de kullanılması ile ülkemizin deprem bölgesinde olduğu gerçeğinin bilinciyle, devlet ve millet olarak felaketlere karşı her daim tedbirli olmalıyız.

Depremde hayatını acı bir şekilde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, geride kalanlara başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle büyük acılar yaşatmasın.