Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - TÜRK FUTBOL KAMUOYUNDAN </br>HÜSEYİN YANGIN'A BÜYÜK DESTEK

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TÜRK FUTBOL KAMUOYUNDAN
HÜSEYİN YANGIN'A BÜYÜK DESTEK

TÜRK FUTBOL KAMUOYUNDAN </br>HÜSEYİN YANGIN'A BÜYÜK DESTEK
Sarıyer'e yakınlığı ile bilinen ve Sarıyer halkının çok sevdiği bir isim olan futbol adamı Hüseyin Yangın TFF Başkanlığına adaylığını koydu.
11.06.2022 / 11:57
Sarıyer'e yakınlığı ile bilinen ve Sarıyer halkının çok sevdiği bir isim olan futbol adamı Hüseyin Yangın TFF Başkanlığına adaylığını koydu.SÜRENİN DOLMASINA 1 SAAT KALA ADAY OLDU

TFF Başkan adaylığı için ilk dilekçeyi eski Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi vermişti.

Sürenin dolmasına yaklaşık 1 saat kala eski Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın da TFF Genel Sekreterliği'ne giderek adaylık için dilekçesini verdi. Bu iki adayın dışında 7 isim daha TFF başkanlığı için aday oldu ancak kamuoyunda bu isimlerin seçilme şansının olmadığı bildiriliyor.TFF başkanlığı seçimi iki aday arasında Mehmet Büyükekşi ve Hüseyin Yangın arasında geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Dip not olarak geçelim, Hüseyin Yangın'ın seçim gününe kadar 62 ıslak imza toplaması gerekiyor.

Pazarspor'da 16 yıl başkanlık yaparak kulüp tarihine geçen Hüseyin Yangın, aynı zamanda 2. Ve 3. Lig Kulüpler Birliği Kurucu Başkanı olarak Türk futbolunda önemli bir yere sahip.

Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve tecrübesiyle önemli bir futbol adamı olan Yangın'ın, Türk futbolunun içinde yer alarak, bu unsurda hizmet etmesi milyonlarca futbolseverin ortak beklentisi olmuş gözüküyor.

Hüseyin Yangın ise yaptığı açıklamada “Servet Yardımcı’nın adaylığını açıklamasını bekledim. Ancak aday olmayacağını öğrendiğimde zaten dilekçem hazır bekliyordu, göreve talip oldum. Perşembe Günü 16.40’ta TFF’ye adaylık dilekçemi teslim ettim. Sayın Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra futbol ailesinin karşısına alternatif olarak çıktım.

Bilgim ve geçmişimle bu işin üstesinden gelebileceğimi ve futbolu başka seviyeye getirebileceğimi düşünüyorum.

Göreve gelecek başkanın süresi 1 yıl ve ben bu göreve hazırım. Şimdi imzaları toplamaya başlayacağım. Mehmet Büyükekşi kendisini tek aday olarak lanse edip imza topladı ama biz de burada olduğumuzu gösterdik. TFF’ye gittiğimde Servet Bey ile de görüştüm, adaylığımdan dolayı tebrik etti.

Seçim gününe kadar 62 ıslak imza toplayarak haziruna teslim edeceğim.

Süper Lig’den başkanlarla görüşmelerim oluyor.

Ayrıca 2’nci ve 3’üncü Lig Kulüpler Birliği’nin de kurucu başkanıyım” dedi.TFF BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

TFF Olağanüstü Genel Kurulu, 16 Haziran'da Ankara'da yapılacak. Çoğunluk sağlanamazsa, üçte ikilik çoğunluk aranmaksızın salt çoğunlukla 17 Haziran'da seçime gidilecek.

Başkanlığa seçilecek kişi, bir yıl boyunca TFF koltuğunda oturacak. 2023 Haziran'ındaysa 4 yıllık bir dönem için olağan genel kurul gerçekleştirilecek.HÜSEYİN YANGIN KİMDİR, NERELİ VE NE İŞ YAPAR?

Hüseyin Yangın, Rize'nin Pazar ilçesinde doğdu. İlköğrenimimi Pazar'da, orta öğrenimi Kabataş Erkek Lisesi ve Pazar Lisesi'nde bitirdi. Yükseköğrenimi İTÜ Denizcilik Fakültesi'ni (YDO) 1977 yılında bitirerek tamamladı.

Pazarspor'da ve üniversite takımında kalecilik yaptı. İTÜ Yüksek Denizcilik Okulu'nun federe futbol kulübünde iki yıl başkanlık yaptıktan sonra 1991'de yönetimine girdiği Pazarspor'da 16 yıl başkanlık koltuğunda oturdu.

Hüseyin Yangın, iş hayatına uzun yıllar denizlerde uzak yol kaptanı olarak çalışarak başladı.

Ardından ortağı ve sahibi olduğu Granmar Denizcilik A.Ş.'de kimyasal tanker işletmeciliği ile hayatını sürdürmekte.

Hüseyin Yangın, evli ve Dicle Deniz isimli bir kızı bulunuyor.